Jedna stopa w Belgii, a druga w Holandii?


54

Natrafiam na to zdjęcie na Facebooku, gdzie granica między Belgią a Holandią jest narysowana w ziemi, dzieląc dom z dwóch stron po jednej stronie w każdym kraju. Można dosłownie postawić jedną stopę w Belgii, a drugą w Holandii.

Czy to zdjęcie jest prawdziwe, a jeśli tak, to gdzie dokładnie go tak interesuje.

B-NL


6
Możliwa jest również podobna sytuacja na granicy holendersko-niemieckiej, gdzie jedna strona ulicy jest holenderska, a druga niemiecka. Całkiem pewne napięcie, jeśli Holandia gra z Niemcami w piłce nożnej

2
Innym znanym jest Wspólny Obszar Bezpieczeństwa między Koreami, gdzie sale konferencyjne znajdują się dokładnie na granicy.
mouviciel

2
Jest także miejsce, w którym łączą się trzy granice: Belgia, Holandia i Niemcy, zwane Drielandpunkt . Jest bardzo blisko Aachen. Istnieją linie graniczne pomalowane jak na zdjęciu i mały znacznik w punkcie połączenia, w którym możesz być jednocześnie w trzech krajach.
David

6
@mouviciel przekraczanie linii w celu zrobienia selfie jedną nogą w KRLD i jedną w ROK nie jest jednak zalecane.
jwenting

2
@hippietrail Czy rozmawialiśmy o tym na Meta? Czy to zostało zatwierdzone? A może po prostu gramy w kurczaka z bliska głosowania? ;)
JoErNanO

Odpowiedzi:


53

To w rzeczywistości całkowicie uzasadnione zdjęcie. To z Baarle-Nassau granice stają się naprawdę funky.

Rzeczywiście, jeden dom, którego szukasz, jest tylko jednym z wielu , choć prawdopodobnie jest najbardziej znany. Dokładny adres to Loveren 19, Baarle-Nassau 5111, Holandia.

W sytuacji podobnej do tej, powiedzmy na granicy indyjsko-Bangledeshi , rzeczywiste wzorce osadnicze poprzedzają granice państw wokół nich. Traktaty z lat trzydziestych XIX wieku, a następnie rozpad hiszpańskiej Holandii na Belgię i Holandię doprowadziły do ​​tej dziwnej sytuacji. Traktaty z lat trzydziestych XIX wieku „wyjaśniły” sytuację, ale doprowadziły do ​​wzoru, który widzisz. W niektórych przypadkach różne enklawy przechodzą nawet przez budynki.

Ponieważ wszystko znajduje się w strefie Schengen, nie stanowi to jednak większego problemu niż, powiedzmy, granice przechodzące przez budynki w dwóch stanach (np. Myock, Karolina Północna) w Stanach Zjednoczonych, a nawet w budynkach leżących na granicy z Kanadą. (np. „Biblioteka transgraniczna” w Derby Line, VT / Rock Island Quebec .)

Uwaga: ten film ma zdjęcia i więcej informacji.


2
Nawet przed Schengen nie przedstawia żadnych trudności. Zobacz, co mówi twój podręcznik historii o Beneluksie ... ;-)
Maître Peseur

1
Zgadzam się - szukałem tylko zwięzłego sposobu na przedstawienie. Strefa Schengen jest dokładna, chociaż istnieją sposoby, w które mógłbym być bardziej precyzyjny.
Affable Geek

1
Istnieje kilka gospodarstw, które przekraczają granicę Irlandii Północnej.
TRiG

4
Po prostu szukam tej świetnej odpowiedzi (+1), ale 5111 Baarle-Nassau nie jest dokładnym adresem, jest to niekompletny kod pocztowy i nazwa miasta (holenderski kod pocztowy ma cztery cyfry i dwie litery, ulice mają nazwy, ale nazwa wystarczy podać kod pocztowy i numer domu, aby w pełni opisać adres).
Zrelaksowany


25

Zdjęcie pochodzi z granicy między holenderską gminą Baarle-Nassau a belgijską gminą Baarle-Hertog . Dokładniej, adres domu to Loveren 19, Baarle-Nassau, Holandia. Jeśli nie chcesz tam iść, możesz to sprawdzić w Google Streetview :)

Chociaż nierzadko zdarza się, że miasta i wsie są podzielone według granic kraju i że nawet na obszarach zaludnionych można stać nogami w dwóch różnych krajach, granica między Baarle-Nassau i Baarle-Hertog jest rzeczywiście dość dziwna. Wioska belgijska składa się z 22 odrębnych eksklaw, najmniejszej o powierzchni około 2500m², w granicach wioski holenderskiej, podczas gdy w 22 belgijskich eksklawach jest jeszcze 8 holenderskich eksklaw. Wikipedia ma mapę tego obszaru, pokazującą, jak złożony kurs graniczny tworzy między sobą małe płaty ziemi holenderskiej i belgijskiej.


8

Aby dodać dodatkowe informacje; jest także miasto w Holandii, gdzie granica między Holandią a Niemcami przebiega przez ulicę z domami po obu stronach. Domy nieparzyste są holenderskie, a parzyste są niemieckie (lub odwrotnie, zapomniałem).


2
Tak, Neustrasse między Kerkrade i Herzogenrath. Afaik ma nawet bary itp., Które są szczególnie zajęte podczas meczów piłki nożnej NL-GER.
Marco van de Voort,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.