Długoterminowe anulowanie Airbnb - nigdy nie ma zwrotu pieniędzy?


12

Nie rozumiem, jak działają zasady anulowania Airbnb . Próbowałem wynająć to samo mieszkanie na prawie te same daty:

Jeśli wynajmę 01.07 - 28.07, wówczas mam „Elastyczne zasady anulowania rezerwacji” i „Pełny zwrot kosztów na 1 dzień przed przyjazdem, z wyjątkiem opłat”.

Jeśli wynajmę 01.07 - 29.07, wówczas mam „Zasady długoterminowej rezygnacji” i nie otrzymuję zwrotu:

Jeśli gość zarezerwuje pobyt długoterminowy i zdecyduje się anulować umowę długoterminową przed datą rozpoczęcia, pierwsza płatność zostanie wypłacona gospodarzowi w całości.

To duża różnica i chcę dokładnie sprawdzić, czy mam rację. Znacznie lepiej jest zarezerwować na 28 dni, a nie 29, ponieważ wtedy będę mógł anulować rezerwację i odzyskać wszystkie moje pieniądze.


1
Wydaje się, że to jest polisa i mogą swobodnie tworzyć dowolne polisy, które lubią, tak jak Ty, możesz dać sobie prawo do nie wynajmowania czegoś, czego nie możesz anulować :) Brzmi dla mnie szalenie. Spodziewałbym się wtedy, że potrwa to najwyżej kilka dni.
Itai

1
Dlaczego nie dokonać dwóch kolejnych rezerwacji? Jedna na pierwsze 15 nocy, a potem druga na następne 14.
smillig

2
@smillig i zapłać prowizję airbnb dwa razy. należy również pamiętać, że zwykle (nie zawsze) im więcej noclegów zarezerwujesz - mniej pieniędzy płacisz za noc.
javapowered

2
Zarezerwuj przez 29 nocy, zapłać prowizję raz, uzyskaj lepszą cenę i zaryzykuj utratę znacznej kwoty, jeśli nie możesz podróżować. Lub zapłać trochę więcej i pamiętaj, aby nic nie stracić, gdy nie możesz podróżować. Wyższa cena jest w rzeczywistości rodzajem składki ubezpieczeniowej ... Oceń ryzyko i wypłaty i podejmij decyzję.
Maître Peseur

Musisz sam podjąć tę decyzję. Nikt nie może wziąć tego w twoim imieniu.
Maître Peseur

Odpowiedzi:


12

„Zasady długoterminowego anulowania rezerwacji” Airbnb przewidują, że w przypadku pobytów trwających jeden miesiąc lub dłużej, jeśli anulujesz, musisz zapłacić czynsz za pierwszy miesiąc. Ma to sens, jeśli zarezerwowałeś miejsce na 6 miesięcy ... ale jak odkryłeś, jest to dość trudne na pobyt na dokładnie 1 miesiąc.

Oficjalna wersja: https://www.airbnb.com.au/help/question/286


1
tak, to bardzo trudne, ponieważ musimy zarezerwować na 1-1,5 miesiąca, a nawet nie mamy wizy. więc być może z jakiegoś powodu nie otrzymamy wizy, a następnie musimy anulować. potrzebujemy również zarezerwowanego apartamentu, aby poprosić o wizę, więc nie możemy najpierw zrobić wizy, a potem dokonać rezerwacji. kolejny trudny - rezerwacja na ponad 28 dni jest znacznie tańsza (około 30% taniej) niż rezerwacja na 27 dni, ponieważ stawka miesięczna jest niższa niż stawka dzienna :) w sumie nie ma dobrego rozwiązania tej sytuacji :)
javapowered

2
@javapowered Możesz skontaktować się z właścicielem, wyjaśnić problem i zapytać, czy może złożyć ci ofertę, ponieważ chcesz zostać dłużej. Być może mógłbyś zarezerwować 27 dni, a następnie - po uzyskaniu wizy - zmienić rezerwację na 28 dni lub dłużej. Sugeruję skontaktowanie się z Airbnb. Są responsywni.
feklee

7
@javapowered Wydaje się to trudne, ale co jeśli spojrzysz na sytuację z drugiej strony. Gospodarz będzie dla ciebie związany miesiącem, co oznacza, że ​​nikt inny, kto podróżuje, nie może zostać zarezerwowany. Następnie w ostatniej chwili anulujesz rezerwację, proponując, aby gospodarzowi pozostała jedynie nadzieja, że ​​ktoś inny wybierze się na wycieczkę w ostatniej chwili, aby odzyskać to, czego oczekiwał od twojego pobytu.
Dean MacGregor,

1
Zgadzam się z @javapowered, jest to bardzo surowa polityka ... Zarezerwowałem na 1,5 miesiąca i musiałem się przenieść po 1 miesiącu, teraz jestem zmuszony zapłacić 343 euro za czas, w którym nawet tam nie będę, anulowałem to i gospodarza mogę mieć kogoś innego przez pozostałe 15 dni i zatrzymać moje pieniądze. Czy Airbnb.com naprawdę zachęca gospodarzy do chciwości? Ja to TAK!
Anirudh

9

Tak, to duża różnica.

Według Airbnb (w zakładce „Długoterminowe”):

Zasady anulowania długoterminowego dotyczą wszystkich rezerwacji na 28 lub więcej nocy

To wyjaśnia. W pierwszym scenariuszu zostajesz na 27 nocy. W drugim scenariuszu przebywasz 28 nocy i przekraczasz magiczny próg. Obowiązują inne zasady anulowania rezerwacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.