Czy mogę otrzymać częściowy zwrot pieniędzy od SNCF?


8

Kupiłem bilet kolejowy z Cherbourg do Reims z TGV Europe . Były to dwa pociągi, usługa TER z Cherbourg do Paryża oraz piętrowy TGV z Paryża do Reims. Część TGV była „prem”, a jeśli anuluję bilet, stracę pieniądze. Ale to w porządku, ponieważ nie chcę anulować tego biletu: nadal chcę TGV z Paryża do Reims, ale nie chcę już TER z Cherbourga do Paryża.

Czy jest jakiś sposób, aby anulować tylko pierwszą część biletu? Nie mogę znaleźć tej opcji na stronie internetowej, a dane kontaktowe nie są nigdzie oczywiste.


Czy próbowałeś do nich dzwonić, jak sugeruje strona internetowa? voyages-sncf.co.uk/Default.aspx?tabid=2891
Karlson

@Karlson. Czy to zadziała? „Należy również pamiętać, że możemy wymieniać i zwracać tylko bilety wydane przez Rail Europe, oficjalnego agenta biletów SNCF w Wielkiej Brytanii”. Podejrzewam, że próba nie zaszkodzi. Powinienem.
TRiG

Jeśli kupiłeś w Wielkiej Brytanii, to powinno działać. Może to również działać we Francji, ale nie mogę czytać francuskiego na francuskiej stronie.
Karlson 24.04.13

Odpowiedzi:


5

To, czy otrzymasz zwrot za bilet, będzie zależeć od warunków taryfowych tego biletu. Potwierdzenie powinno zawierać te warunki, a użytkownik zostanie o nich poinformowany przed zakupem.

Jeśli zarezerwujesz tanią taryfę z góry przez TER Corail (w granicach około 18-20 £), prawdopodobnie nie będzie to elastyczne, co oznacza, że ​​nie podlega zwrotowi ani wymianie. Ceny biletów elastycznych na tej trasie wynoszą od 40 do 45 GBP, ale podlegają całkowitemu zwrotowi lub zwrotowi przy zachowaniu opłaty 10%.


1
Czy masz jakieś źródło, aby to zrobić? Nie mogę sprawdzić całej trasy, ponieważ Cherbourg-Paris już nie ma w TER, ale Cherbourg-Caen zawsze kosztuje 22,9 euro (od maja 2015 r.) Za pełną cenę.
Vince

3

Od maja 2015 r. Cherbourg-Paryż nie może odbywać się wyłącznie w TER, ale raczej w pociągu Intercités. Warunki taryfowe biletu SNCF (kartonowego lub elektronicznego) są zwykle wymienione na bilecie.

W przypadku biletu Intercités zakupionego na stronie voyages-sncf.com (już nie istnieje tgv-europe.com) w taryfie rekreacyjnej w Cherbourg-Paris, można go anulować bezpłatnie do dnia przed wylotem, z opłatą 50 % (maks. 12 euro) w dniu wyjazdu. Po wyjeździe nie podlega zwrotowi.

Kęsy wymienne i remboursable sans frais jusqu'à la veille du départ, z 50% udziałem w cenie 12 € i poprawką w stosunku do ceny podróży, nieprzekazywalne i nieodwoływalne après départ.

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku biletów SNCF zakupionych online na voyages-sncf.com lub na stacji lub w automacie biletowym w taryfie rekreacyjnej warunki są podobne: bezpłatna wymiana i zwrot pieniędzy do dnia przed wylotem, możliwość wymiany i zwrot w dniu wyjazdu za opłatą, a po wymianie nie podlegają wymianie ani zwrotowi.

Bilety Prem nie podlegają wymianie i nie podlegają zwrotowi.

Aby zmodyfikować bilet online, znajdź numer referencyjny biletu (6 znaków alfanumerycznych) i przejdź do menedżera rezerwacji .


0

Czy masz rzeczywiście wydrukowany bilet wydrukowany na karcie SNCF? W takim przypadku możesz otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli jest to bilet normalnie wyceniony. Wystarczy przejść do okna biletu na dowolnej stacji. Jednak jeśli jest to bilet elektroniczny, nie można uzyskać zwrotu pieniędzy, ponieważ SNCF nie ma możliwości cofnięcia sprzedaży.


2
Czy masz jakieś źródło, aby to zrobić? Anulowałem ponad 10 biletów elektronicznych zakupionych na stronie voyages-sncf.com bez żadnego problemu.
Vince
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.