Czy prawa dotyczące seksu poza małżeństwem są mniej rygorystycznie egzekwowane w Dubaju dla osób na postoju?


21

Ostatniej nocy zobaczyłem w wiadomościach, że Qantas przenosi swoje główne centrum z Singapuru do Dubaju. (Qantas wrócił do Singapuru)

Notatki Smart Traveler na temat Zjednoczonych Emiratów Arabskich:

Akty homoseksualne i seks poza małżeństwem: Akty homoseksualne i wszelkiego rodzaju seks poza małżeństwem są nielegalne i mogą prowadzić do surowych kar, w tym więzienia i grzywien. Cudzoziemcy zostali uwięzieni za seks z osobami, z którymi nie są prawnie małżeństwem. Związki faktyczne i związki cywilne nie są uznawane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a wszelkie akty seksualne w tych związkach są uważane za seks poza małżeństwem. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest również niezgodne z prawem mieszkanie razem lub dzielenie tego samego pokoju hotelowego z osobą płci przeciwnej, z którą nie jesteś w związku małżeńskim lub blisko spokrewniony. W przypadku zameldowania się w hotelu jako para, kierownictwo może zostać poproszone o udowodnienie legalnego małżeństwa. Przepisy te obowiązują zarówno mieszkańców ZEA, jak i odwiedzających.

Czy powinienem założyć, że kiedy Smart Traveler mówi, że przepisy obowiązują w równym stopniu odwiedzających, to dotyczy to nawet osób, które są właśnie na postoju? Czy też prawa są mniej rygorystycznie egzekwowane dla osób przebywających na postoju?

Kontekst: Nie planuję angażować się w homoseksualizm, cudzołóstwo lub rozpusty w Dubaju, ale wolałbym nie wspierać finansowo tras linii lotniczych, które naraziłyby innych pasażerów na ryzyko więzienia.


23
Jestem zdezorientowany co do twojego ostatniego oświadczenia - „Wolałbym nie wspierać finansowo tras linii lotniczych, które naraziłyby innych pasażerów na ryzyko więzienia” - nie są. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić kraj, musisz przestrzegać jego prawa, gdy tam jesteś. Nie twierdzę, że zgadzam się z ich przepisami, ale są to ich przepisy, więc jeśli chcemy odwiedzić ich kraj, powinniśmy uszanować ich prawo do ustanawiania własnych zasad.
Mark Mayo wspiera Monikę

17
Cóż, Mark, to idzie tak daleko. Niesprawiedliwe zasady są nadal niesprawiedliwe. Dla porównania, „my” nie powinniśmy szanować prawa talibów do powstrzymywania dziewcząt od szkoły lub prawa Izraela do powstrzymywania Palestyńczyków przed własną ziemią. Jedyne, co „musimy” zaakceptować, to fakt, że po przyjeździe do ich kraju będziemy traktowani zgodnie z ich prawem, tak jak pan powiedział.
MastaBaba,

9
@MarkMayo Jeśli ktoś wybiera się z Australii do Europy, to czy chce odwiedzić Dubaj?
Andrew Grimm,

4
@AndrewGrimm Jeśli ktoś ma wybór lokalizacji hubu w oparciu o linię lotniczą, wybór linii lotniczej pociąga za sobą również wybór hubu. Ponieważ QANTAS aktywnie wybrał Dubaj zamiast Singapuru, oni również aktywnie zdecydowali się zaakceptować warunki nałożone przez ten kraj. FWIW Singapur również w przeszłości zakończyło egzekwowanie niektórych względnie drakońskich przepisów. np. mężczyźni z długimi (z definicji) włosami na jednym etapie otrzymali obowiązkowe fryzury. [Podczas kilku wizyt w Singapurze w ostatnich latach nie zauważyłem żadnych narzuconych ograniczeń dotyczących „normalnego” zachowania.]
Russell McMahon

5
@MastaBaba i tam wchodzisz w definicję „po prostu”. Przynajmniej jeden z punktów, o których wspominasz, jest niezwykle dyskusyjny, to, co nazywasz „ziemią palestyńską”, nie jest przeznaczone dla bardzo wielu ludzi, w tym dla mnie i dla każdego Żyda na tej planecie.
jwenting

Odpowiedzi:


22

Przepisy dotykają ziemi danego kraju. Jedynym sposobem na obejście tego byłoby udanie się do zagranicznej ambasady. Nie ma różnicy, jak długo tam jesteś ani gdzie się zatrzymałeś.

Ponadto miejsca o bardzo dużym natężeniu ruchu obcokrajowców ostrzegają, jeśli to możliwe, jeśli próbujesz zrobić coś nielegalnego. Więc jeśli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest dwóch facetów, którzy zameldują się w tym samym pokoju hotelowym, możesz być pewien, że dostaniesz komentarz, że nie jest to dozwolone. Nie oznacza to, że nie mogą dać ci dwóch pokoi obok siebie - nawet przy wygodnych połączonych drzwiach.

Jeśli chodzi o „narażanie podróżujących”: kraje, w których obowiązują surowe przepisy, takie jak Singapur i Bliski Wschód, miałem doświadczenie, że często bardzo otwarcie jesteś informowany o przyczynach, dla których możesz zostać zastrzelony lub żyć w więzieniu za (narkotyki itp.) Już w trakcie lot.

Zazwyczaj doświadczyłem tego, że jeśli chodzi o seks i alkohol, większość krajów, które są raczej surowe, oferuje taki lub inny sposób obejścia tego przepisu - o ile jesteś dyskretny, a tym bardziej, jeśli jesteś obcokrajowiec. Pod warunkiem, że nie pozostawisz śladu ciastek, który urzędnicy mogą śledzić, na przykład dwóch facetów meldujących się w tym samym pokoju hotelowym.


12
ten sam pokój hotelowy zwykle będzie w porządku, dają tylko pokój z 2 pojedynczymi łóżkami. Gdyby zdarzyło się to więcej niż raz na zorganizowanych wycieczkach lub podróżach z ojcem (i nie, nie jestem homoseksualistą, ale załoga hotelu by tego nie wiedziała, ponieważ nigdy nie pytają).
jwenting

2

Jeśli jesteś na postoju i nie wjeżdżasz do kraju, to znaczy nie przechodzisz przez imigrację, możesz oczekiwać, że prawo nie będzie w równym stopniu egzekwowane.

Spodziewaj się, że jak tylko przejdziesz przez imigrację, nawet w praktyce okaże się, że to szczególne prawo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie jest zbyt ściśle egzekwowane, ani dla odwiedzających, ani dla mieszkańców. Ale może tak być. Jeśli zamierzasz zostać na kilka nocy w hotelu i uprawiać seks z dziewczyną, możesz zostać deportowany. (Uwaga: nie mam na to twardego dowodu, ale pamiętam wszystkie przypadki, gdy cudzoziemcy byli w jakikolwiek sposób oskarżani w Zjednoczonych Emiratach Arabskich za nielegalne zachowania seksualne, jakoś tak naprawdę nie próbowali być subtelni).


1
Nie jestem pewien, czy jest to poprawne - w wielu przypadkach przepisy będą obowiązywać również podczas tranzytu przez
lotnisko

1
Nie jestem pewien, czy widziałem wiele hoteli WEWNĄTRZ strefy tranzytowej, więc możesz tam pozostać bez przechodzenia przez imigrację. A jeśli tak, byłbym bardzo zaskoczony, gdyby nie obowiązywały tam przepisy tego kraju.
odkrycie

Macie rację: obowiązują przepisy, ale rzadziej będą tak ściśle przestrzegane podczas transportu. Chociaż nie radziłbym uprawiać seksu w, powiedzmy, łazienkach tranzytowych, ani z żoną, ani z chłopakiem.
MastaBaba,

2
Na lotnisku w Dubaju znajdują się hotele w strefie tranzytowej , więc możesz wywołać problemy bez nawet odprawy imigracyjnej!
Gagravarr

To może być prawie kafkowata konfiguracja! :)
MastaBaba,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.