Czy podróż do Socotra w Jemenie jest bezpieczna?


24

Od jakiegoś czasu chciałem pojechać do Socotry w Jemenie, aby zobaczyć smoczokrwiste drzewa i dziwnie piękne krajobrazy, ale czy przy obecnej niestabilności w pozostałej części Jemenu jest to wskazane? Czy Socotrans jest mocno zaangażowany w bieżące wydarzenia, czy może jest w jakiś sposób odizolowany? Jeśli tak, to czy są sposoby na dotarcie do Socotry, które omijają bardziej niebezpieczne części Jemenu?


4
Pytałeś ściśle o bezpieczeństwo, ale pamiętaj, że wizyta w Jemenie w tym czasie (wrzesień 2016 r.) Umieściłaby cię na niektórych listach - na przykład podejrzewam, że wkrótce wizyta w USA byłaby problematyczna i zwróć uwagę na tego gościa, który odwiedził Socotrę . USA skutecznie prowadzi wojnę z Jemenem (przez Arabię ​​Saudyjską).
Spehro Pefhany

Odpowiedzi:


9

Nie, obecnie (2016 r.) Podróż do Socotry i Jemenu wcale nie jest bezpieczna.

Jemen jest w krwawej wojnie domowej od 2015 r. , Obecnie nie widać pokojowego wyniku. Zasadniczo wszystkie rządy ostrzegają przed podróżami do całego Jemenu, w tym na wyspę Socotra.

W szczególności w przypadku Socotra dotarcie na miejsce jest niemożliwe lub niebezpieczne:

  • Z wikitravel :

    W marcu 2015 r. Prawie wszystkie loty do i z Jemenu zostały zawieszone z powodu trwającej wojny i bombardowań przez Arabię ​​Saudyjską. W listopadzie 2015 r. Miasto Mukalla (gdzie normalnie zatrzymywałyby się wszystkie loty do iz Socotry) jest zajęte przez Al-Kaidę na Półwyspie Arabskim, co czyni je wyjątkowo niebezpiecznymi dla odwiedzających, jeśli wjazd jest w ogóle możliwy.
    Ponadto wysoki poziom aktywności piratów wokół Socotry (jak donosi Departament Stanu USA) sprawia, że ​​odwiedzanie wyspy drogą morską jest również bardzo niebezpieczne. Zerwane połączenia morskie i powietrzne sprawiają, że Socotra jest w tej chwili zasadniczo niedostępny, dopóki nie ustaną działania wojenne.

  • Wikipedia mówi podobnie:

    Jemenia i Felix Airways poleciały z lotniska Socotra do Sany i Aden przez lotnisko Riyan. W marcu 2015 r. Z powodu trwającej wojny domowej z udziałem sił powietrznych Arabii Saudyjskiej wszystkie loty do iz Socotra zostały odwołane.

W rzeczywistości większość (wszystkich?) Cudzoziemców ewakuowano z wyspy już w kwietniu 2015 r.


17

Odpowiadając na moje pytanie: wygląda na to, że wszystkie loty odbywają się obecnie przez większe miasta Jemenu, a podróż statkiem może być równie niebezpieczna z powodu somalijskich piratów. Z porad podróży rządu Australii dla Jemenu :

Istnieje wysokie ryzyko piractwa na przybrzeżnych obszarach Jemenu. Piraci atakowali wszystkie formy żeglugi na wodach Jemenu i wokół Zatoki Adeńskiej oraz wokół nich. Piraci używają statków-matek do atakowania statków oddalonych o więcej niż 1000 mil morskich (1850 km) od wybrzeży Somalii.

Wszystkie formy transportu są atrakcyjnymi celami dla somalijskich piratów, w tym statki komercyjne, statki wycieczkowe (jachty itp.) I luksusowe statki wycieczkowe ... zachowują wysoki poziom czujności i zachowują szczególną ostrożność, gdy są w pobliżu tych wód.

Zgodnie z raportem piractwa Międzynarodowego Biura Morskiego (IMB) w 2009 r. Przeprowadzono 217 prób piractwa, w których porwano 47 statków, a 867 członków załogi wzięło zakładników w Zatoce Adeńskiej i na wschodnim wybrzeżu Somalii w 2009 r.


5

Drzewa wyglądają niesamowicie!

Według Wikitravel :

Yemania Airlines oferuje dwa loty tygodniowo w piątek i poniedziałek:

From Sana’a to Socotra Island (Friday departure time 5:00 am) 
From Aden to Socotra Island (Monday departure 9:00 am) 

Flight durations are almost three hours. 

Felix to nowa linia lotnicza, która przejęła wszystkie loty do Socotra, zapewniając loty prawie codziennie na wyspę i z wyspy.

I przynajmniej jedna strona twierdzi, że jest całkowicie bezpieczna, przynajmniej w obszarach turystycznych, gdzie na pewno będą drzewa:

Częstym problemem odwiedzających Jemen jest bezpieczeństwo.

Ogólnie rzecz biorąc, bezpieczeństwo osobiste w Jemenie jest o wiele lepsze niż komunikowanie się za granicą.

Wszystkie miasta są bezpieczne. Oczywiście istnieje jakakolwiek zwykła przestępczość, wystarczą zwykłe środki ostrożności, aby nie wystawiać pieniędzy i nie ujawniać ich.

Podróż jest bezpieczna, z wyjątkiem północnej, dalekiej krainy, szczególnie Maribu.

Niewskazane obszary są i tak blokowane dla turystów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.