Co się stanie, jeśli spóźnię się na Eurostar z powodu opóźnienia w pociągu krajowym, aby się do niego dostać?


12

Powiedzmy, że mam bezzwrotny, niezmienny bilet Eurostar (tj. Najtańszy!). Planuję podróż pociągiem, aby zabrać mnie z punktu wyjścia do terminalu Eurostar (np. Oxford -> London Paddington, a następnie metrem London Paddington -> London St Pancras). Planuję podróż, aby dostać się na odprawę Eurostar w odpowiednim czasie .

Co się stanie, jeśli mój pociąg na Eurostar będzie opóźniony? I czy to zależy od tego, jaki bilet kupiłem, aby dostać się na Eurostar, oraz od tego, czy moja podróż do Eurostar odbywała się w innej usłudze RailTeam, czy nie?

Odpowiedzi:


15

To zależy od tego, jaki masz bilet i z kim jesteś.

W przypadku opóźnienia w kolejnej usłudze RailTeam funkcja „Wsiądź do następnego dostępnego pociągu” (HOTNAT) oznacza, że ​​możesz nie potrzebować nawet zmiany rezerwacji (zależy od stacji), ale jeśli to zrobisz, będzie to łatwe. (Zachowaj jednak bilet z opóźnionej usługi!)

Jeśli kupiłeś bilet krajowy, który obejmował zabezpieczenia CIV , np. Bilet na London International (CIV) lub podobny , po przybyciu na stację Eurostar musisz stać w kolejce w kasie biletowej, pokazać im bilet na opóźnioną usługę, oraz ponownie wydadzą ci nowy bilet na następny dostępny Eurostar. Jeśli opóźnienie oznacza, że ​​spóźniłeś się na ostatni pociąg w nocy, będą musieli załatwić ci zakwaterowanie.

Jeśli nie masz biletu krajowego z ochroną CIV, zadzwoń do Eurostargdy tylko coś pójdzie nie tak, aby mogli umieścić na koncie informację, że możesz przegapić Eurostar z powodu opóźnień. Następnie spróbuj znaleźć kogoś z firmy kolejowej, który opóźnił cię, aby napisać na bilecie / dać ci kawałek papieru potwierdzający opóźnienie. Ten kawałek nie jest wymagany, ale wydaje się, że pomaga! Wreszcie, kiedy dotrzesz do terminalu Eurostar, ustaw się w kolejce przy kasie biletowej, wyjaśnij opóźnienie, pokaż im bilet na opóźniony pociąg, powiedz, że rozmawiałeś już z obsługą klienta i ładnie zapytaj. (Niezależnie od tego, czy jesteś już objęty ubezpieczeniem CIV w tym momencie, jest to coś, co nie zostało przetestowane w sądzie, więc nikt nie jest do końca pewien, nie dotyczy późniejszych połączeń). Ogólnie rzecz biorąc, jeśli minęło wystarczająco dużo czasu, aby opóźnienie się nie wydarzyło, Eurostar ponownie zarezerwuje Ci kolejną dostępną usługę.

Jeśli masz opóźnienie w dostaniu się na stację Eurostar innym pociągiem, YMMV, więc prawdopodobnie najlepiej zostawić na to więcej czasu. Jeśli dostaniesz Eurostar na duże odległości (np. Pociąg raz w tygodniu na południe Francji), przyjedź tam wcześnie, bo nawet jeśli uda Ci się dotrzeć tam inną drogą, potrwa to dłużej i nie będzie tak dobry! Jeśli możesz kupić bilet krajowy z dołączonymi zabezpieczeniami CIV , to najlepsze, ponieważ wiesz, że nic ci nie będzie. W przeciwnym razie Eurostar jest ogólnie bardzo przyjazny i pomocny, a kiedy byłem opóźniony w pociągu jadącym do St Pancras, zawsze mi pomagali :)


W przypadku wcześniej ogłoszonego odwołania pociągu łączącego, opłaca się dokonać rezerwacji w Loco2, ponieważ może on być w stanie zadzwonić do ciebie w celu ostrzeżenia, a następnie dokonać ponownej rezerwacji na alternatywnym połączeniu + eurostar , nie możesz pobij to za obsługę! :)
Gagravarr

5

Właśnie dali mi nowy bilet na późniejszy pociąg od lutego 2017 r

Zdarzyło mi się to w lutym 2017 r. Z powodu burzy Doris : linia z Cambridge do Londynu zepsuła się, a przybyłem 3 godziny później, po ostatnim pociągu tego dnia (19:30).

Po prostu poszedłem do kasy na dworcu i dali mi darmowy bilet na następny dzień, nie zadając żadnych pytań, ponieważ najwyraźniej wiedzieli o burzy.

Stało się tak, mimo że kupiłem najtańszy możliwy bilet (35 funtów, brak ubezpieczenia, kupiłem z 2-miesięcznym wyprzedzeniem), a bilet na następny dzień kosztowałby 180 funtów na stronie, gdyby został kupiony w tym czasie.

Zapomniałem zapytać, czy zapłaciliby również hotel za noc, i właśnie dostałem tani hostel w pobliżu dworca za 20 funtów. Ale bądź ostrożny : prawie zawsze są pełne! Miałem szczęście znaleźć miejsce.

Wyrazy uznania dla Eurostar za to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.