Odmówiono wjazdu do USA w 2012 roku. Czy jest to na mojej zapisie PERMANENT?


33

Mam obywatelstwo francuskie i kanadyjskie. W 2012 roku, po otrzymaniu wizy stażowej J-1 w Nowym Jorku (pod moim obywatelstwem francuskim), opuściłem USA i wyjechałem do Montrealu przed końcem mojej J-1. Następnie próbowałem wrócić do USA autobusem wyłącznie w celach turystycznych i ku mojemu zaskoczeniu agent graniczny odmówił wjazdu. Powód: nie wróciłem do kraju zamieszkania (jakim była Francja). Zakładali więc, że próbuję osiedlić się jako nielegalny kosmita na terytorium USA (oczywiście nie byłem, a mój samolot z powrotem do Francji odleciał z Nowego Jorku miesiąc później, ale od tamtej pory nie miałem rezerwacji Nie miałem pojęcia, że ​​robię coś podejrzanego.)

W końcu spędziłem miesiąc w Montrealu i wróciłem na granicę USA (autobusem) z biletem lotniczym z Nowego Jorku i dowodem, że czekałem na mnie mieszkanie we Francji (czynsz, rachunki za gaz itp.). Błagałem ich, by pozwolili mi wziąć samolot, i wpuścili mnie, pod warunkiem, że zabiorę samolot z powrotem do Francji (co oczywiście zrobiłem).

Od tego czasu mieszkam i pracuję we Francji. Wróciłem do USA dwa razy: raz z kolejną wizą J-1 na kolejny staż, a kilka lat później jako turysta.

Chodzi o to: za każdym razem, gdy wróciłem, pomimo posiadania wizy J-1 lub ESTA z ambasady, umieszczano mnie w „zapleczu” na granicy, gdzie funkcjonariusze graniczni zadają wiele pytań od dłuższego czasu. To dość nerwowe, ponieważ za każdym razem nie jestem pewien, czy rzeczywiście dostanę się do USA.

Jest to obecnie jeszcze bardziej problematyczne, ponieważ moja obecna praca we Francji wkrótce każe mi podróżować do USA z powodów biznesowych. A brak umowy z powodu uczciwego błędu, który popełniłem we wczesnych latach dwudziestych, byłby sporym problemem.

Moje pytanie brzmi: czy to zaprzeczenie granicy w 2012 roku będzie trwałe w mojej historii podróży / zapisie? Czy można wyczyścić ten rekord? Czy jest szansa, że ​​po określonej liczbie lat wszystko stanie się czyste? Czy też zawsze będę umieszczany w „zapleczu”, gdzie będę przesłuchiwał do końca życia za każdym razem, gdy będę próbował wjechać do USA?

PS: Nie mam ŻADNEGO rejestru karnego. .


2
Czy rozumiem poprawnie, że masz dwa punkty danych - tj. Dwa wpisy, a te dwa razy masz drugi? A ci dwaj byli nawet na różnych wizach / zwolnieniach? Wydaje się to mało wystarczające do skonstruowania wzoru.
npl

7
Ostatnio doszło do luzu, ponieważ przybywa tu tylu Kanadyjczyków, gniazdują, a pisklęta są automatycznie obywatelami USA.
Harper - Przywróć Monikę

1
Po co zawracać sobie głowę ESTA lub wizą, kiedy można korzystać z paszportu kanadyjskiego i wjechać bez niego?
phoog

4
@mckenzm och, nie używają kont bankowych, po prostu zostawiają swoje depozyty na całym trawniku ...
Harper - Przywróć Monikę

1
Alexander, myślę, że mogłeś przegapić dowcip ...
Ti Strga

Odpowiedzi:


37

Możesz skorzystać z Programu dochodzenia roszczeń podróżnych DHS, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów takich jak opóźnienie na granicy za każdym razem.

Po złożeniu wniosku będziesz miał 30 dni na przesłanie wszelkich dokumentów potwierdzających. Jeśli potrzebujesz więcej czasu na zebranie dokumentów, powinieneś je zdobyć przed złożeniem wniosku TRIP.

W ramach tego procesu otrzymasz numer kontroli zadośćuczynienia. Powinieneś podać ten numer linii lotniczej za każdym razem, gdy rezerwujesz bilety lotnicze do lub z USA.


1
Chociaż przesłanie wniosku TRIP nie jest szkodliwe, najprawdopodobniej nie pomoże w tej sytuacji. Pasażer jest prawie na pewno szczegółowy ze względu na swoją własną historię podróży, której nie dotyczy TRIP.
Doc

1
@Doc Czy jesteś pewien? Ta osoba z pewnością miała czarny ślad w historii podróży, próbując ponownie wejść tak szybko po opuszczeniu statusu J-1, ale po wielokrotnych wizytach i rozmowach kwalifikacyjnych powinna była już zostać wyjaśniona, przynajmniej do tego stopnia, że ​​już nie powinna automatycznie wysyłaj go do szkoły średniej za każdym razem. Został przyjęty trzy razy po tym, jak odmówiono mu wstępu.
Michael Hampton

20
Kto powinien korzystać z DHS TRIP? Osoby, którym odmówiono przyjęcia na pokład lub opóźniono wejście na pokład; odmówiono lub opóźniono wjazd na terytorium USA lub wyjazd z USA w porcie wjazdu lub na przejściu granicznym; lub byli wielokrotnie kierowani na dodatkowe (wtórne) badania przesiewowe, mogą złożyć zapytanie w celu dochodzenia zadośćuczynienia. @Doc
użytkownik 56513

1
@GPal Chciałbym przedstawić dowód twojej podróży, kiedy po wyjeździe z J-1 wyjechałeś do Kanady i kiedy w 2012 roku przejechałeś USA z powrotem do Francji. Wydaje się, że dotyczy ich podróży. Jeśli nadal je masz, najlepsze są kopie oryginalnych kart pokładowych. Internetowe rejestry przylotów i odlotów I-94 sięgają tylko 2013 r., Więc podejrzewam, że ponieważ tak się stało w 2012 r., To dlatego ciągle się opóźniasz. W przeciwnym razie wszystko, co możesz podać, aby udowodnić daty pobytu poza USA, zarówno w Kanadzie, jak i po powrocie do Francji.
Michael Hampton,

1
@Doc, zgodnie ze swoją stroną historii, można dyskutować, czy w tym czasie nie należało mu odmówić wjazdu do USA. I wygląda na to, że system adresuje odmowy dostępu.
gstorto

11

Tak, prawdopodobnie jesteś teraz na ich gównianej liście. Pamiętaj, aby za każdym razem zabierać ze sobą dręczący poziom dokumentacji, aby przyspieszyć ten proces. Możesz nie być w stanie uniknąć przeciągnięcia do lochu, ale możesz skrócić przesłuchanie dokumentacją.

Przynieś kopię umowy o pracę, wynajem mieszkania, karty zgłoszenia do bezpłatnej szkoły publicznej Twojego dziecka, oświadczenia z secu nie wykazujące opłat za procedury medyczne, niezależnie od tego, jak szalone myśli amerykańskiej imigracji mogą być dowodem na to, że mieszkasz gdzie indziej i lubisz to. Pomoże w tym coś istotnego dla obecnego projektu pracy, który tam cię wysyła, a coś, co pokazuje większość twojej rzeczywistej pracy, odbywa się we Francji, gdzie mieszkasz .


Tak, za każdym razem, gdy wracałem do USA, miałem wszystkie moje dokumenty potwierdzające, że mieszkam we Francji z mieszkaniem i pracą. Mimo że za każdym razem nie musiałem ich wyciągać, wystarczyło odpowiedzieć na pytania.
G Pal

Więcej dokumentów może oszczędzić ci przynajmniej niektórych pytań.

8

Z mojego doświadczenia jako podróżującego w interesach, który przekracza granicę ponad 10 razy w roku, do / z Europy i do / z Kanady: Byłem wielokrotnie poddawany kontroli podczas „kontroli wtórnej”, prawdopodobnie ponad 5 razy. Druga kontrola jest tym, co określasz jako zaplecze.

Nie ma oczywistej możliwej do zaobserwowania przyczyny / przyczyny i nigdy nie odmówiono nam wejścia na pokład. Po serii przeglądów wtórnych, które przeszliśmy, obecnie nie ma już przeglądu wtórnego. Podczas odprawy i wejścia na pokład nie ma problemu, a przejście graniczne przebiega sprawnie. O ile nie odmówiono ci wejścia na pokład, co jest zupełnie inną kwestią, nie powinieneś się martwić o powtórną kontrolę i nie zaleciłbym podniesienia problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.