Wyrzucony z Irlandii na 5 lat, chcę odwiedzić męża z Wielką Brytanią


18

Zostałem wyrzucony z Irlandii na 5 lat za oszustwo w 2015 roku. Mój mąż (główny) i chcę ubiegać się o wizę turystyczną w Wielkiej Brytanii w tym roku 2019. Mam nadzieję, że zakaz wjazdu do Irlandii nie zagrozi naszym szansom na uzyskanie wizy do Wielkiej Brytanii.9
@Giorgio: poprzedni wątek pyta o odwrotną sytuację, w której ktoś wcześniej zbanowany w Wielkiej Brytanii chce odwiedzić Irlandię. Odpowiedź może być podobna, ale nie jest oczywista, że ​​tak.
Michael Seifert

3
@MichaelSeifert masz absolutną rację; Moje obwody zostały skrzyżowane .. Wycofałem głosowanie z bliska. TY.
Giorgio

1
lub po prostu poczekaj, aż Brexit
Strawberry

Odpowiedzi:


42

Obawiam się, że twoje nadzieje zostaną przekreślone, ponieważ będziesz musiał zadeklarować swój zakaz we wszelkich wnioskach wizowych w Wielkiej Brytanii. UKVI bierze pod uwagę poprzednią historię podróży podczas oceny wniosków, zakaz oszustwa sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W razie potrzeby należy pamiętać, że Wielka Brytania i Irlandia udostępniają dane imigracyjne https://www.ein.org.uk/news/home-office-share-immigration-data-ireland-under-new-memorandum-understanding


42
Jeśli powiesz prawdę o irlandzkim zakazie, Twoja prośba o wizę w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie zostanie odrzucona. Jeśli kłamiesz, prośba prawie na pewno zostanie odrzucona i możesz spotkać się z brytyjskim banem.
om

3
@Hannah This SE: Expatriates Wątek expatriates.stackexchange.com/questions/15635/… dotyczy również relacji między Wielką Brytanią a Irlandią oraz informacji, które są między nimi dzielone.
DavidSupportsMonica

2
@Hannah Możesz także przejrzeć SE: Strona podróży: travel.stackexchange.com/questions/56986/...
DavidSupportsMonica

4
@Hannah Ireland nie jest jeszcze połączona z systemem informacyjnym Schengen (SIS) ec.europa.eu/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/…, więc twój zakaz nie może wpłynąć na wizę Schengen, chyba że proces aplikacyjny wymaga zgłoszenia.
Podróżnik

4
W każdym razie, nawet jeśli nie będą udostępniać danych, nigdy nie powinieneś leżeć na wniosku wizowym i imigracyjnym. Masz już zakaz oszukiwania, sprawy mogą szybko wymknąć się spod kontroli. [w przyszłości mogliby dzielić się danymi z przeszłości, biorąc pod uwagę faktyczną paranoję bezpieczeństwa ... pomyśl o tym]
Giacomo Catenazzi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.