Czy nadal możesz wydrukować karty pokładowe na lotnisku, jeśli dokonałeś odprawy online?


21

Lecę do Tokio. Lot został sprzedany przez Finnair. Pierwszy etap obsługiwany jest przez American Airlines. Druga i ostatnia odnoga są obsługiwane przez Finnair.

Kiedy odprawiłem się przez Internet, było napisane, że niektóre lotniska w mojej podróży (nie powiedziałem, które) nie pozwalają na mobilne karty pokładowe? Czyli potrzebuję fizycznej kopii.

Niestety nie mam łatwego dostępu do drukarki. Czy nadal będę mógł wydrukować wszystkie moje karty pokładowe na lotnisku, mimo że odprawiłem już online?


Jeśli masz uprzejmość i szczęście, pracownicy punktu informacyjnego mogą pozwolić Ci zalogować się na swój adres e-mail na swoim komputerze i wydrukować go. Zdarzyło mi się to raz ... wycieczka czarterowa wymagała papierowego biletu. Miałem szczęście, że było cicho, a personel w końcu mi pomógł. W przeciwnym razie spóźniłbym się na lot ... w przeciwnym razie w salonach klasy biznesowej lub w pobliskim hotelu może znajdować się strefa biznesowa z drukarką.
vikingsteve

4
Tak. Zrobiłem to kilka razy. W zależności od lotniska - możesz w tym celu skorzystać z samoobsługowego kiosku.
Grzegorz Oledzki

@vikingsteve To trochę przerażające z punktu widzenia bezpieczeństwa IT.
ceejayoz

1
@ Harper - Problem polega raczej na tym, że niezaufany klient ma dostęp do komputera podłączonego do wewnętrznej sieci linii lotniczej. Jeśli klikniesz podejrzany link w wiadomości e-mail, system linii lotniczej zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, a cały system rezerwacji / sprzedaży biletów ulegnie awarii.
bta

1
@vikingsteve Bardziej prawdopodobne jest, że linia lotnicza nie pozwoli Ci zalogować się na swój adres e-mail ani samodzielnie wydrukować czegoś, ale może wydrukować kartę pokładową z własnego systemu. Zautomatyzowane kioski na lotnisku zazwyczaj wydrukują również jeden, podając wystarczającą liczbę identyfikatorów (np. Skan paszportu / dokumentu tożsamości i kod rezerwacji). Robiłem to wiele razy. Pamiętaj, że niektóre tanie linie lotnicze będą pobierać opłaty za tę usługę, ale większość dużych przewoźników, w tym amerykańscy, nie.
WBT

Odpowiedzi:


21

Na lotnisku można podejść do stanowiska odprawy American Airlines, aby poprosić o wydrukowaną kartę pokładową; chętnie się zobowiązają.


3
@RyanW czy jeszcze? Lol. W każdym razie możesz to przeczytać w kategoriach, że ma rację. Co więcej, za każdym razem, gdy to dostaję, nie było żadnego problemu z użyciem karty pokładowej z telefonu, nawet jeśli nie jest to karta mobilna, ale tylko pdf. Mimo to upewnij się, że jesteś wystarczająco wcześnie, aby dostać papierowy z lotniska, na wypadek, gdyby karta telefoniczna została odrzucona.
Andrei

14
@Andrei Niektóre linie lotnicze wymagają wysokich opłat za wydrukowanie kart pokładowych. "Albo?" - zapłać 70, - EUR, aby wejść na pokład samolotu;)
FooBar

3
@FooBar Możesz kupić własną drukarkę za mniej niż 70 EUR.
alephzero

7
@alephzero Prawdopodobnie nie na lotnisku.
ceejayoz

6
Mogę potwierdzić, że dotyczy to AA i innych głównych przewoźników z Ameryki Północnej, którymi latałem. Możesz otrzymać drukowaną kartę pokładową bezpłatnie w tych samych miejscach, w których sprawdzasz torby. Odprawiam się online, ale prawie zawsze drukuję jeden, zwykle z powodu naciśnięcia niewłaściwego przycisku w samoobsługowym kiosku ...
bta

14

Tak. Zrobiłem to wiele razy w USA i Wielkiej Brytanii, ponieważ lubię przechowywać papierowe kopie w skrawkach itp. Zwykle jest wiele samoobsługowych biur, z których można to zrobić (jeśli podasz, z którego lotniska zazwyczaj możesz to również sprawdzić online) lub możesz udać się do biurka linii lotniczej, z którą podróżujesz, a oni wydrukują to dla Ciebie. Nie ma znaczenia, czy już się zameldowałeś, czy nie, przez większość czasu osoba na biurku nigdy o tym nie wspominała, a inni mówią, że już się zameldowałem i pytam, czy chcę kopię papierową. Myślę, że jedyny raz, kiedy musiałem to wyjaśnić, to kilka lat temu na lotnisku w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, co nie było problemem, i wydrukowali to dobrze.

Jeśli naprawdę nie chcesz ryzykować, zawsze możesz udać się do biblioteki publicznej lub poprosić znajomych lub rodzinę o wydrukowanie jej dla ciebie. Ale każda osoba na stanowiskach odprawy będzie mogła wydrukować kartę pokładową, nawet jeśli już się zameldowałeś, ludzie ją zgubili lub jakbyś nie miał dostępu do drukarek, więc jest to powszechne.


8

Tak, możesz wydrukować swoją kartę pokładową na lotnisku.

Z FAQ Finnair:

Może nie być konieczne wydrukowanie karty pokładowej. W zależności od wymagań władz lotniska należy okazać mobilną kartę pokładową, wydrukowaną przez siebie papierową kartę pokładową lub papierową kartę pokładową odebraną ze stanowiska odprawy.

W ten sposób możesz wydrukować swoją kartę pokładową w punkcie odprawy na lotnisku.

Z FAQ American Airlines:

możesz wydrukować kartę pokładową przed wyjazdem na lotnisko lub z dowolnego samoobsługowego kiosku, gdy tam będziesz.

Miłego lotu !


Cześć Daniel i witaj w Travel SE. Twoja odpowiedź nie jest zbyt pomocna. O wiele lepiej jest sprawdzić warunki obu linii lotniczych i połączyć się z nimi, w tym ofertę z odpowiednimi informacjami na pytanie.
Dirty-flow

pozwól mi edytować moją odpowiedź.
Daniel Vafidis

5

W ogólnym przypadku, szczególnie dla operatorów zasiedziałych (tj. Nie tanich przewoźników), nie stanowi to żadnego problemu.

W wielu przypadkach, podczas odprawy bagażu, wydrukują oni dla ciebie karty pokładowe, nawet o to nie pytając. Jeśli nie zrobią tego automatycznie, będą mogli zrobić to za Ciebie na żądanie.

Zwykle dzieje się tak również wtedy, gdy (musisz) korzystać ze zautomatyzowanych kiosków lub gdy nie masz bagażu do odprawy.

Należy jednak pamiętać, że niektóre linie lotnicze (głównie tanie linie lotnicze) będą o wiele mniej elastyczne, a w niektórych ekstremalnych przypadkach mogą nawet naliczyć opłatę za wykonanie operacji.

W przypadku AA nie przewiduję żadnego problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.