Kanadyjczyk mieszka w Dubaju - odwiedza USA, aby zobaczyć chorego rodzica. Visa Off wprowadziła zakaz wjazdu na 3 miesiące. Czy mogę się odwołać? Czy powinienem ubiegać się o wizę?


45

Jestem obywatelem Kanady (pochodzenia pakistańskiego) i obecnie mieszkam w Dubaju.

U mojego ojca zdiagnozowano raka w październiku i od tego czasu leczy się w USA.

Tak więc często odwiedzam USA od października. Byłem tam w październiku przez 10 dni, listopad przez 10 dni i grudzień przez 30 dni

Tym razem podczas podróży z Dubaju i wjazdu do USA przez NYC zadano mi kilka pytań - dlaczego tu jestem, podałem powód. Nie miałem na sobie wydrukowanej dokumentacji, ale miałem w telefonie wszystko, co pokazałem celnikowi.

Moja siostra również mieszka w mieście, jednak mój ojciec nie mieszka z nią i z dwójką małych dzieci nie jest w stanie opiekować się nim.

Zaczął mnie pytać, w którym szpitalu był mój ojciec i kto płaci za leczenie. Podałem mu nazwę szpitala i powiedziałem, że mój ojciec sam za to płaci.

Oficer powiedział mi, że nie obchodzi go, czy mój ojciec jest chory - że nie jestem lekarzem i nie muszę być w USA. Że powinienem wrócić i być z moimi dziećmi.

Moje dzieci przyjechały ze mną do USA w październiku i grudniu - o czym powiedziałem oficerowi. Powiedział, że mają ferie szkolne, abym mógł zabrać je ze sobą - a on zignorował to drugie i powiedział, że zabieram moje dzieci ze szkoły, aby je tu przywieźć.

Powiedział, że moja siostra jest wystarczająca i że nie obchodzi go to, czy moja siostra ma 2 małe dzieci i nie jest w stanie opiekować się nim w pełnym wymiarze godzin.

Następnie powiedział mi, że tym razem mogę być w USA tylko przez 2 tygodnie (powiedziałem mu, że mam rezerwację na wyjazd za tydzień i zrobię to), a następnie powiedział mi, że stawia zabronić mi przychodzenia przez 3 miesiące.

Nie zabrał mnie do oddzielnego pokoju ani niczego, i po prostu kazał mi odejść, ponieważ w kolejce było wielu innych ludzi.

Chodzi o to, że: wszyscy członkowie mojej rodziny na zmianę opiekują się nim i wracam na 10 dni w marcu. Ponadto w przypadku tego rodzaju choroby istnieje wiele niepewności i być może będę musiał cofnąć się z powodu nagłego wypadku.

Mam bardzo silne powiązania z moim krajem ojczystym (Bliski Wschód), oprócz mojej pracy, mój mąż ma bardzo bezpieczną pracę (jest cichy starszy w swojej firmie), mam dwoje dzieci w moim kraju rodzinnym, które są zapisywane do szkoła i zdolność do zapewnienia moich podróży do USA. Uczęszczałem także na uniwersytet w USA, zarówno dla moich studentów, jak i absolwentów. Nie mam przekonań, czyste zapisy itp.

Nie zatrzymałem się także dłużej niż 6 miesięcy w okresie 12 miesięcy - co jest limitem obowiązującym obywateli Kanady.

Sprawdziłem mój I-94 online i podana data wyjazdu wskazuje, że nie minęły 2 tygodnie później, ale 6 miesięcy później niż data wejścia, i nie ma żadnej wzmianki o zakazie podróżowania przez 3 miesiące. W moim paszporcie nie ma wzmianki o dacie wyjazdu i tymczasowym 3-miesięcznym zakazie podróży. Jak wspomniano, nie martwię się o ograniczenie terminu wyjazdu na tę podróż, ale jestem bardzo zaniepokojony 3 miesięcznym zakazem.

Nie jestem pewien, co powinienem teraz zrobić. Czy jest jakiś sposób na odwołanie się od tego? Czy mogę ubiegać się o wizę, aby wszystko było w aktach?

Dodane z tego, co zostało opublikowane jako odpowiedź:
Mój brat pracuje dla jednej z linii lotniczych w Dubaju, a jedną z zalet jego pracy jest to, że my jego rodzina dostaje bardzo dobre stawki za loty, więc raczej nie musiałbym za to przejeżdżać przez Abu Zabi powód.

Jeśli zamknięcie rządu nie wpłynęło na biuro CBP w Nowym Jorku - czy uważasz, że powinienem odwiedzić przed wyjazdem?

Zastanawiam się: kiedy wrócę do domu, spróbuję porozmawiać z kimś z konsulatu, jeśli będę mógł ubiegać się o wizę - wtedy przynajmniej będę mógł dostarczyć im całą moją dokumentację i być może uda się to do mojego pliku. Jedyne, co jeśli moja wiza zostanie odrzucona? I / lub Poszukaj prawnika ds. Imigracji, na pewno będę musiał iść tam iz powrotem przez następne 6-8 miesięcy i po prostu nie chcę za każdym razem stresować.

Z drugiej strony - rozmawiałem z przyjacielem mojego obywatela Kanady, mieszkającego w Wielkiej Brytanii - pochodzenia południowoazjatyckiego, poślubionego z 2 małymi dziećmi - który odwiedzał USA (Boston) przez około 7 lat bardzo często, ponieważ jej matka była leczona w Boston. I nie miała absolutnie żadnych problemów z podróżowaniem tam iz powrotem, dopóki nie zmarła jej matka. To był jedyny raz, kiedy była kontrolowana przez urzędy celne. Nie ograniczył jednak jej pobytu ani nie zagroził jej zakazem.


3
Obywatele Kanady są przyjmowani na sześć miesięcy na wizytę, a nie na sześć miesięcy w roku. Łączny limit jest funkcją prawa podatkowego, a nie prawa imigracyjnego. Skąd wchodziłeś w Nowym Jorku?
phoog

40
Whoa, co za kutas. Jeśli jest numer skargi CBP, zdecydowanie złożyłbym skargę przeciwko temu oficerowi. Wielu oficerów CBP nie jest miłych, ale ten jest po prostu dupkiem dookoła i stanowi dla ciebie fałszywe groźby.
xuq01

13
Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz rozważyć skontaktowanie się z dobrym amerykańskim prawnikiem ds. Imigracji. Zgadzam się z odpowiedzią Honorowego Obywatela Świata, ale wygląda na to, że byłbyś całkiem zamożny, w którym to przypadku koszt może być dla ciebie opłacalny, zwłaszcza że choroba twojego ojca oznacza, że ​​zakłócenia twoich planów podróży mogą być znacznie bardziej kłopotliwe niż w innym przypadku może być.
phoog

1
@DavidRicherby Zamierzam ponownie edytować, aby usunąć „życie w” i zastąpić go „podróżowaniem z”, ponieważ taki jest nasz szczegół. Propozycja podróży przez Abu Zabi nie jest śmieszna, jeśli przyjeżdżasz z Dubaju, niezależnie od tego, czy faktycznie mieszkasz w Dubaju, czy nie. OP może edytować, gdzie mieszkają (czy to w Dubaju, Kanadzie, czy gdzie indziej), jeśli chcą, ale nie po to, aby spekulacje wyglądały na widoczne i tak, jakby to był fakt! :)
Lekkość ściga się z Moniką

3
Czy możesz polecieć do Toronto i przekroczyć granicę lądową samochodem, pociągiem lub lotem „krajowym”? Kanadyjczyk zostanie o wiele mniej dziwnie przejechany przez granicę kanadyjską ... czy masz także prawo jazdy prowincji kanadyjskiej i czy ta prowincja oferuje ulepszone prawa jazdy?
Harper

Odpowiedzi:


62

Czy dał ci dokumenty dotyczące zakazu? Cytując którą część amerykańskiego prawa imigracyjnego? Jeśli tego nie zrobił (czego prawdopodobnie nie mógłby, ponieważ on nie istnieje), nie ma zakazu. Mimo wszystko był zrzędliwy i po prostu dmuchał gorącym powietrzem i pouczał cię, jak żyć swoim życiem. Zignoruj ​​go.

Urzędnicy imigracyjni mają uprawnienia do odmowy wjazdu, a kolejne zakazy (zwykle 5 lat w przypadku przyspieszonego usunięcia) są zgodne z prawem (i w księgach prawnych), a nie arbitralne. Nigdzie nie widziałem, żeby urzędnik imigracyjny mógł cię po prostu zakazać na czas określony przez niego. To kraj prawa (przynajmniej przez większość czasu).

Podczas kolejnych podróży wydrukuj całą dokumentację pokazującą silne powiązania (o których wspomniałeś) z ojczyzną.

Na nic nie potrzebujesz wizy. W przeciwieństwie do wiz brytyjskich, wizy amerykańskie dają jedynie możliwość stawienia się na granicy / lotnisku w celu wjazdu do kraju. Możesz to zaspokoić dzięki paszportowi kanadyjskiemu.

Świetna propozycja przez Phoog jest, jeśli to możliwe przelatywać przez Abu Dhabi i przejść przez preclearance. Jest to zapobiegawcze i zmniejsza szanse na napotkanie takich problemów po długim locie.

Odniesienie

Przyspieszone usunięcie niektórych osób ubiegających się o przyjęcie

Przyspieszone polecenie usunięcia zabrania ponownego wejścia na okres 5 lat po usunięciu lub 20 lat w przypadku drugiego lub kolejnego usunięcia, chyba że cudzoziemiec uzyska wcześniejsze pozwolenie na ponowne wejście do Stanów Zjednoczonych.


13
Warto na wszelki wypadek dodać propozycję lotu z Abu Zabi lub innego lotniska przedprzejazdowego.
phoog

10
Dla uniknięcia wątpliwości wspomniałem o Abu Zabi, ponieważ OP podróżowało z Dubaju. W przypadku przyszłych podróży każde dogodne lotnisko przedprzejazdowe byłoby, cóż, wygodniejszym miejscem do odmowy wstępu. Jeśli pochodziłby z Europy, byłby to Dublin lub Shannon. Jeśli pochodziłby z Kanady, byłby to prawie każdy większy port lotniczy w Kanadzie.
phoog

„Jeśli nie [przekaże żadnych dokumentów] [...], nie będzie zakazu” - Czy to możliwe, że nie oddali papierkowej roboty OP (albo dlatego, że zapomnieli, albo byli niegrzeczni), ale nadal ją złożyli i pojawia się opóźnienie, aby pojawiło się na stronie internetowej?
Kapitan Man

1
@CaptainMan Chodzi o to, że nie ma takiego zakazu, więc nie mógł dać jej żadnych dokumentów za to. Pytam Did he give you any paperwork about a ban? Quoting which section of USA immigration law? If he didn’t (which he likely couldn’t because it doesn’t exist) then there’s no ban. retorycznie, ponieważ wiem, że nie ma takiego zakazu.
użytkownik 56513

4
Tak, może on zanotować twoje akta, abyś mógł je zbadać podczas przyszłych wizyt, jednak mówię o tym, że nie ma on żadnej swobody uznania, aby zakazać ci arbitralnego czasu trwania. Prawo nie daje mu takiej dyskrecji. Było to albo odmówił ci wjazdu i dostałeś pięcioletni zakaz, zostałeś zwolniony warunkowo, by spotkać się z sędzią imigracyjnym lub pozwolił ci wycofać wniosek o wjazd. Te rzeczy są dobrze ustrukturyzowane i zdefiniowane, bez dwuznaczności.
użytkownik 56513

27

Podczas gdy większość funkcjonariuszy CBP jest profesjonalna i uprzejma, natknąłem się na sporą liczbę, którzy byli niekompetentni, lekceważący i wprost obelżywi. Posiadają nad tobą dużo władzy i wiedzą o tym. To jeden z powodów, dla których dostałem kartę Global Entry (kiedy mogłem).

Wygląda na to, że napotkałeś jeden ze złych przykładów. Jako Kanadyjczyk możesz kwalifikować się do otrzymania karty Nexus, która pozwoli ci ominąć cały proces i nie ma potrzeby interakcji z żadnym oficerem CBP. Przyspieszy twoje wejście i zapewni spokój podczas podróży.

Jak na ironię, mój wywiad z Global Entry był znacznie prostszy niż średnia interakcja CBP. W przeciwieństwie do oficera CBP, ankieter ma wszystkie dostępne informacje i może podjąć decyzję znacznie szybciej.


8
+1 Jednak z jej wzorcami podróży nie jest prawdopodobne, że zostanie odciągnięta na pytania, nawet jeśli ma członkostwo w programie zaufanych podróżników? Prawdopodobnie była profilowana ze względu na częstotliwość podróży, pochodzenie etniczne i inne obywatelstwo. Po prostu tu myślę.
użytkownik 56513

3
Ostatnim razem, gdy wjechałem do USA na mojej karcie Nexus (obywatel USA), nadal musiałem spotkać się z funkcjonariuszem. Nie sądzę, że coś powiedział, ale karta Nexusa nie gwarantuje, że nie zobaczysz oficera CBP.
Azor Ahai

9

Ponieważ masz już prawo jazdy Ontario, uaktualnij je do rozszerzonego prawa jazdy podczas następnej wizyty w Kanadzie. Uważaj na formalności i czas .

Kiedy już go zdobędziesz, a nawet go zdobądź , leć z Dubaju do Toronto. W Toronto nie można odmówić, ponieważ jesteś obywatelem Kanady.

Następnie, z rozszerzonym DL lub bez, przekraczaj granicę drogą lądową . W Niagara Falls będziesz jednym z wielu Kanadyjczyków przedstawiających paszporty lub ulepszone dokumenty DL, i nie będzie w tobie nic specjalnego.

Po prostu przekraczanie granicy lądowej przez Amerykanów czy Kanadyjczyków po prostu nie jest dziwne. Kiedyś było to mniej formalne przed 11 września i przywrócenie tej łatwości jest tym, o co chodzi w Enhanced DL.

Ulepszona DL jest ważna tylko w przypadku przejazdów lądowych i jest używana zamiast paszportu. Nie jest ważny przyjazd drogą powietrzną, ponieważ potrzebujesz paszportu.


2
Czy na pewno posiadanie prawa jazdy wystarczy, aby kwalifikować się do odnowienia? Może nie obowiązywać żaden wymóg rezygnacji z nierezydenta, ale nie oznacza to, że miejsce zamieszkania nie będzie wymagane (i egzekwowane) przy aktualizacji / odnowieniu. Strona, do której prowadzą linki, zawiera wymóg stałego pobytu, więc ...
Ben Voigt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.