Wyciąg bankowy lub inna wiza potwierdzająca dochód w Wielkiej Brytanii


2

Jestem 16-letnim chłopcem z Albanii i chcę ubiegać się o wizę standardową w Wielkiej Brytanii, aby odwiedzić mojego kuzyna, który mnie sponsoruje. Na stronie internetowej brytyjskiej wizy znajduje się pytanie z alternatywami strona internetowa dotycząca wizy Jak pokazano na zdjęciu załączonym do tego artykułu, jaka powinna być moja odpowiedź, biorąc pod uwagę, że mam 16 lat i nie mam wyciągów bankowych ani żadnych oszczędności? Czytałem gdzieś, że potrzebny jest dowód, że po wygaśnięciu wizy nie przebywasz w Wielkiej Brytanii (może to być potwierdzone wyciągami bankowymi od moich rodziców i dowodem, że nadal jestem w szkole średniej)


Musisz przedstawić dowód, że jesteś środkiem do podróżowania po Wielkiej Brytanii. Jako 16-latek zwykle potrzebujesz znacznie mniej pieniędzy. Ale potrzebujesz dowodu, np. Od ojca, jeśli cię sponsoruje. BTW, jeśli podróżujesz, powinieneś zacząć myśleć o posiadaniu konta bankowego. Bankomaty (lub karty kredytowe) są przydatne i upraszczają proces rezerwacji (i pobytu w hotelach), a także imigracji. Często powinieneś wpłacić depozyt (a także przy imigracji możesz pokazać, że masz dość pieniędzy).
Giacomo Catenazzi

Ale w moim przypadku mój kuzyn, który jest obywatelem brytyjskim, jest sponsorem mojej wizyty, więc jak mam odpowiedzieć na pytanie, czy masz jakieś dochody?
Louis

@GiacomoCatenazzi Ale w moim przypadku mój kuzyn, który jest obywatelem brytyjskim, jest sponsorem mojej podróży, więc jak powinna być odpowiedź na pytanie, czy masz jakieś dochody, jeśli odpowiem „nie”, czy to wpłynie negatywnie na zatwierdzenie mojej wizy?
Louis

Odpowiedzi:


1

Oczywistą pierwszą rzeczą do powiedzenia jest to, że powinieneś odpowiedzieć na wszystkie pytania zgodnie z prawdą. Robienie czegokolwiek innego wpędzi cię w kłopoty.

Jeśli ktoś płaci za twoją podróż, a zwłaszcza jeśli jesteś małoletni, pytania o twoją osobistą sytuację finansową są mniej znaczące. Zamiast tego ważne pytania dotyczą finansów sponsora, aby urzędnicy wizowi mogli sprawdzić, czy sponsor może sobie pozwolić na wizytę.

Zakładając, że mieszkasz z rodzicami, którzy pokrywają koszty utrzymania, być może będziesz musiał przedstawić ich sprawozdania finansowe, aby wykazać, że opłacenie wizyty przez kuzyna jest właściwą rzeczą. Kuzyn nie miałby sensu płacić za krótkie wakacje w Wielkiej Brytanii, jeśli w rzeczywistości nie było cię stać na mieszkanie w swoim kraju. Przeczytaj uważnie wskazówki dotyczące aplikacji.

Ważną rzeczą w finansach twoich rodziców nie jest to, czy zarabiają więcej niż twój kuzyn, ale czy zarabiają wystarczająco dużo, aby cię utrzymać, a także, czy mają wystarczająco dużo pieniędzy, abyś wybrał się na wakacje do Wielkiej Brytanii. Na przykład, jeśli twoi rodzice nie zarabiają wystarczająco, aby zaspokoić twoje podstawowe potrzeby, nie ma sensu, aby twój kuzyn wydawał pieniądze na wakacje zamiast na te, które zaspokajają twoje podstawowe potrzeby.


A co się stanie, jeśli moi rodzice nie mają tak dobrej płacy, jak mój kuzyn w Wielkiej Brytanii? Czy istnieje możliwość odmowy wydania wizy? Dziękuję za twoją jasną odpowiedź!
Louis

1
Dodałem do odpowiedzi. I tak, zawsze istnieje możliwość odmowy wydania wizy, bez względu na to, co zrobisz.
DJClayworth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.