Jakie są tańsze alternatywy transportu bagażu w Europie?


15

Będę latał z Portugalii do Holandii, ale zabiorę tylko bagaż podręczny. Jakie są najtańsze sposoby na wniesienie większej ilości bagażu (bez samolotu)? (około 30 kg).

To pytanie można rozszerzyć na Europę. Nie pierwszy raz miałem ten problem. Jaki jest najtańszy sposób transportu bagażu, jeśli nie zabierasz go ze sobą podczas podróży?

Uwaga: zwykle firmy takie jak TNT i UPS współpracują głównie z innymi firmami. Jeśli poprosisz ich o wycenę, jest ona albo bardzo droga, albo usłyszysz „Nie”. Usługi pocztowe są zazwyczaj bardzo ograniczone i są bardzo drogie.

Uwaga 2: możesz komentować ograniczenia czasowe. Myślę, że to może być przydatne. Byłem w obu sytuacjach: gdzie czas na przybycie moich rzeczy nie był bardzo ważny, a wręcz przeciwnie podczas krótkich podróży.

Uwaga 3: To pytanie staje się coraz bardziej odpowiednie, gdy tanie linie lotnicze naliczają dodatkowe opłaty za bagaż. Np .: Kiedy podróżujesz z A-> B-> C, czasem byłoby bardzo miło, gdyby rzeczy były wysyłane bezpośrednio z A do C. Możesz zaoszczędzić pieniądze i podróżować bez przeszkód.


4
Jak podróżujesz? Latający? Pociąg? Autobus? Masz na myśli wysyłkę bagażu lub podróżowanie z bagażem? (Pytam z powodu twojego ostatniego zdania)
Mark Mayo

Cześć Mark, wyjaśnię moje pytanie. Mimo to myślę, że daję wskazówki, kiedy mówię, że podróżuję z bagażem podręcznym. Jest to zwykle terminologia dotycząca samolotów, co oznacza, że ​​mój dodatkowy bagaż nie pójdzie ze mną jako dodatkowy bagaż.
nsn

Tak właśnie zakładałem, ale to ostatnie zdanie brzmi naprawdę dziwnie - po angielsku, jeśli nie „zabierasz go ze sobą”, nie możesz go „nosić”, dlatego sprawdziłem. I sądząc po głosowaniu - istnieje zgoda co do tego zamieszania! ;)
Mark Mayo

1
Dobrze. Rozumiem co masz na myśli. Dziękuję Ci. Wyjaśnię to również.
nsn

@nsn lepiej jest sprecyzować, dlaczego bierzesz tylko bagaż podręczny, bo inaczej powiedziałbym: sprawdź swój bagaż! Najwyraźniej w notatce3 jest to światło podróżne, ale czy pomyślałeś o wynajęciu szafki na postoju B?
Vince

Odpowiedzi:


9

Uważam, że w zasadzie szukasz prywatnych firm żeglugowych.

Kiedy przeprowadziłem się z Wielkiej Brytanii do Kanady, skorzystałem z Excess-Baggage.com, aby wysłać tutaj kilka pudeł. Wysyłają na cały świat, w tym z większości głównych miejsc w Europie.

Sprawdziłem i rzeczywiście obsługują Portugalię i Holandię.

Przyjechało tu słodko, ale obsługa była doskonała. Pamiętaj, że są rzeczy, których nie możesz wysłać (na przykład z bateriami), ale prawie wszystko, co miałem, można było spakować i wysłać.


5

Zwykle wkładam wszystkie najcięższe rzeczy (tj. Książki) do mojego bagażu podręcznego, a następnie biorę największą walizkę i wrzucam resztę tam lub 2 walizki i płacę dodatkową opłatę. Jest to możliwe, jeśli twoje rzeczy mieszczą się w walizce i nie mają dziwnych rozmiarów.

Trudno jest przewozić bagaż tego rozmiaru w dobrej cenie, ponieważ jest on zbyt mały, aby umieścić go na łodzi lub ciężarówce, ale zbyt duży, aby pomieścić normalne bagaże w samolocie. Zazwyczaj zostawiam też trochę rzeczy i oznaczam je jako 1,2,3 w zależności od priorytetu przeniesienia go do nowego miejsca, a kiedy odwiedzają go przyjaciele i krewni, odbierają następne.


„Trudno jest przewozić bagaż tego rozmiaru w dobrej cenie, ponieważ jest on zbyt mały, aby umieścić go na łodzi lub ciężarówce, ale zbyt duży, aby pomieścić normalne bagaże w samolocie”. Bardzo prawdziwe. Ponadto zwykle firmy takie jak TNT i UPS współpracują głównie z firmami. Jeśli poprosisz o wycenę, jest to zwykle bardzo drogie. To, jeśli nie otrzymasz „Nie”. Usługi pocztowe są zwykle bardzo ograniczone i kosztowne.
nsn

4

W przeszłości korzystałem z Seven Seas Worldwide i są naprawdę dobre i niezawodne. Oferują usługi od drzwi do drzwi.

Kiedyś mieli tę usługę, w której zaczynasz od jednego pudełka, które może utrzymać do 30 kg na 120 funtów, a kolejne pudełka to tylko 30 funtów na pudełko. Ale nie jestem pewien, czy nadal mają tę usługę.

Nie jestem pewien, co myślisz, ile kosztuje. Mieszkałem w Londynie i wszystkie moje rzeczy (książki, ubrania i inne rzeczy) wysłałem z powrotem do Tajlandii. Przybyli do Tajlandii w 30 dni przed moimi drzwiami z około 200 funtami.

A jeśli wysyłasz rzeczy na cały kontynent, sprawdź treść, ponieważ możesz być zobowiązany do zapłaty podatków.


4

Właśnie dostałem wskazówkę od znajomego, który korzystał z Europarcel .

Nie jest to usługa zorientowana na podróżnych, ale w niektórych przypadkach wydaje się oferować dobre oferty.


3

Kiedy przeprowadziłem się z Niemiec do Włoch, wysłałem paczkę z artykułami gospodarstwa domowego, korzystając z https://gls-group.eu/ . Ich ceny były rozsądne (około 20-25E za paczkę do 40 kg).


3

Doświadczyłem, że wysyłka z Niemiec do innych krajów europejskich jest stosunkowo tania (na przykład do Hiszpanii: 29 € za do 25 kg w Hermes ; 40 € za około 32 kg w DHL ). Odwrotne opcje mogą być trudniejsze do znalezienia. Nie mogłem znaleźć taniego przewoźnika z Hiszpanii. Jednak Portugalia> Niemcy są tanie z Chronopost (27 € za około 30 kg).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.