Zalecane ubezpieczenie samochodu na jazdę złotym okręgiem Islandii zimą?


1

Pierwotnie zamierzałem odwiedzić Islandię w październiku, ale moja podróż została opóźniona do terminu styczeń / luty, czyli do połowy zimy.

Islandzkie ubezpieczenie samochodu ma oszałamiającą gamę opcji. CDW, Super CDW (?!), Żwir, piasek i popiół, potem są takie marketingowe, jak premium, platyna itp.

Planuję jeździć po złotym kręgu, a może trochę na południowym wybrzeżu. Jeśli to możliwe, planuję trzymać się głównych dróg. Jakie ubezpieczenie jest uzasadnione dla tej ścieżki zimą na Islandii?

Odpowiedzi:


2

Myślę, że sednem pytania jest: „Jaki rodzaj ubezpieczenia jest uzasadniony dla tej ścieżki zimą na Islandii?”. Roxy wydaje się nie rozumieć różnic między CDW, SCDW, Gravel Protection oraz Sand and Ash Protection, które również mnie intrygowały od dawna.

Po pierwsze, CDW oznacza Colliver Damage Waiver. Ten rodzaj ubezpieczenia płaci za szkody w wynajętym samochodzie, ale zwykle nie obejmuje szyb przednich, opon, podwozia, zamków zapasowych, kluczy zastępczych i opłat za holowanie. Ale CDW często ma nadwyżkę, co oznacza, że ​​musisz zapłacić za nadwyżkę, kiedy zgłaszasz roszczenie.

Po drugie, Super CDW sprowadza nadwyżkę do zera. W takim przypadku nie musisz się martwić o dodatkowe pieniądze.

Po trzecie, ochrona przed piaskiem i popiołem chroni wynajęty samochód przed możliwością zbombardowania przez resztki popiołu wulkanicznego lub piasku z wielu rozległych pól piaskowych Islandii. A Gravel Protection zwykle pokrywa szkody spowodowane przez żwirowe drogi do nadwozia samochodu, reflektorów i przedniej szyby.

Islandzkie towarzystwa ubezpieczeniowe nie pokrywają tego rodzaju szkód w swym CDW, i jako takie, szczególne zwolnienie zostało stworzone, aby je pokryć.

Wróć do sedna swojego pytania, odpowiedź brzmi: Super CDW plus Gravel Protection oraz Sand and Ash Protection, bez względu na to, czy samochód jest drogi, czy nie! Ponieważ naprawa nawet drobnych uszkodzeń wynajętego samochodu byłaby znacznie droższa niż wykupienie ubezpieczenia!


1

Uważam, że twój apetyt na ryzyko ubezpieczeniowe jest kwestią finansów osobistych bardzo osobistą i opartą na opiniach.

Myślę, że istotne jest pytanie:

  • Czy masz doświadczenie w jeździe w ciemności w warunkach zimowych?
  • Czy pojazd jest bardzo drogi?

Prawdopodobnie nie zostaniesz potrącony przez innego kierowcę, ale bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie samochodu przez lód lub żwir.


A zjechanie z drogi, a nawet mostu, nie jest niczym niezwykłym.
Willeke

Tak, mniej więcej to rozumiałem przez „lód”. Tego rodzaju problemu można uniknąć w 99% dzięki wypoczynkowi, umiejętnościom i doświadczeniu.
Douglas odbył się
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.