Czego powinienem się spodziewać po europejskich liniach lotniczych, jeśli zgłosię się na ochotnika, by zostać i nie lecieć samolotem z przekroczoną liczbą miejsc?


5

Niedawno miałem pierwszy lot w moim życiu, który był przepełniony.

Czego powinienem się spodziewać po europejskich liniach lotniczych, jeśli zgłosię się na ochotnika, by zostać i nie lecieć samolotem z przekroczoną liczbą miejsc?

W mojej sytuacji był to LOT z partnerem Nordicą. O ile rozumiem, Nordica obsłużyła początkowy przeludniony lot.


1
„Wolontariusz” + „Czego oczekuję” nie ma dla mnie sensu ..
Nean Der Thal

@NeanDerThal Czy możesz zasugerować, jak lepiej sformułować pytanie? Linia lotnicza poprosiła o ochotników, którzy wyskoczą z lotu, ponieważ jest on przepełniony. Co jeśli będę tym wolontariuszem?
Dmytro Chasovskyi

10
@NeanDerThal Ma dla mnie sens. Linie lotnicze mają zasady / wytyczne dotyczące tego, co oferować. W Stanach Zjednoczonych spodziewałbym się co najmniej 200 USD na podróż, a niektóre wzrosną nawet do 10 000 USD. Jednak nie ma przepisów USA ani UE w sprawie dobrowolnego odmowy przyjęcia na pokład, więc to całkowicie zależy od pasażera i linii lotniczej.
user71659,

Cześć, prawdopodobnie pomoże to w określeniu, z którą europejską linią lotniczą lecisz, ponieważ oczekiwania wciąż są bardzo zróżnicowane w różnych częściach Europy.
B.Liu,

2
Początkowy punkt negocjacji jest ci winien, jeśli zostaniesz zderzony (który różni się w zależności od przebytej odległości i tego, jak późno byś był, gdyby został uderzony). Wyszukaj szczegóły dla EU261. Nie zapłaciłbym mniej niż 250 euro w gotówce (nie kupon), jeśli wpadniesz na inny lot tego samego dnia, znacznie więcej, jeśli następnego dnia (w zależności od kosztów hoteli w tym mieście).
jcaron

Odpowiedzi:


9

Zgodnie z dyrektywą UE261 linie lotnicze muszą poprosić o wolontariuszy, zanim ktoś ich uderzy. Jeśli nie ma ochotników (lub ich za mało), są oni winni odszkodowanie i pomoc każdemu, kogo wybiorą.

Odszkodowanie różni się w zależności od odległości i czasu opóźnienia w miejscu docelowym. Pomoc oznacza hotel (jeśli czeka się na noc), posiłki, napoje, rozmowy telefoniczne itp.

Możesz więc poprosić przynajmniej o minimum, które musieliby zapłacić komuś, kogo wybili. Prawdopodobnie trochę więcej, ponieważ ktoś mimowolnie uderzył, nie będzie szczęśliwy, podczas gdy podobno nie masz nic przeciwko.


6
Konkurujesz z innymi pasażerami, więc wybiorą każdego pasażera, którego mogą zaspokoić przy jak najmniejszych bezpośrednich kosztach (ktoś, kogo mogą zmienić trasę bez noclegu) i odszkodowania. Jeśli więc ktoś zgodzi się na kupony podróżne o wartości 400 EUR, oferta pełnego EU261 nie zostanie wybrana.
user71659,

4
@ user71659, a następnie możesz lecieć zgodnie z pierwotnym planem. Chyba że OP tak naprawdę nie przejmuje się teraz lotem i woli zdobyć trochę pieniędzy, nawet jeśli jest opóźniony, to nadal powinna być najlepsza opcja ...
jcaron

@ user71659 W praktyce z mojego doświadczenia wynika, że ​​nawet LCC oferuje cokolwiek, co jest należne, jeśli zostałeś uderzony od razu, czasami ogłasza to, prosząc o wolontariuszy, więc porady jcaron są na miejscu. Odszkodowania na podstawie przepisów UE nie są tak wysokie i nigdy nie widziałem, by pasażerowie się wzajemnie nie licytowali.
Zrelaksowany

To interesujące. Linia lotnicza próbowała mnie uderzyć bez uprzedniego zapytania o ochotników. Po tym, jak wyraziłem wątpliwości co do ich prawa, udało im się jakoś znaleźć kogoś, kto mógłby uderzyć.
kasperd

17

Jeśli zgłosisz się na ochotnika , akceptujesz wszystko, co oferuje linia lotnicza. Oznacza to, że mogą po prostu spytać bardzo proszę, a jeśli zgłosisz się na ochotnika, uzyskasz osobistą satysfakcję z pomocy Agentowi Bramy.

Jednak linie lotnicze zwykle otwierają się obecnie z kuponami podróżnymi o wartości kilkuset dolarów / funtów / euro, aby zachęcić wystarczającą liczbę osób do zgłoszenia się na ochotnika, aby zapobiec wpadaniu. Jeśli zgłosisz się na lot następnego dnia, powinieneś również uzyskać zakwaterowanie, jeśli nie w miejscu zamieszkania.

Z doświadczenia oczekiwałbym 200-300 na początek.

Ponadto istnieje wiele strategii maksymalizacji wypłaty. Jest to równowaga między utrzymaniem maksymalnej rekompensaty a wejściem na listę, zanim nie będą potrzebować więcej ochotników. Wiedza, kiedy następny lot jest naprawdę pomocny. Wiele razy zgłaszałem się na ochotnika, ponieważ wiem, że następny lot może potrwać 2 godziny później.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.