Jak znieść dożywotni zakaz z Kanady z powodu marihuany?


91

Mój mąż został „zbanowany na całe życie” za wjazd do Kanady za to, że miał przy sobie marihuanę w latach 90-tych. Zupełnie o tym zapomnieliśmy, kiedy kilka lat temu pojechaliśmy do Toronto, ale przypomniano nam o granicy, na której musiał podpisać dokument wskazujący, że jeśli wróci do Kanady, może zostać uwięziony. W najbliższej przyszłości odbędzie się rodzinny ślub, który odbędzie się w Kanadzie. Teraz, kiedy zalegalizowaliśmy marihuanę w Michigan i Ontario, jak możemy znieść zakaz?


51
Czy kiedy kilka lat temu podróżowałeś do Toronto, zostałeś przyjęty do Kanady?
DJClayworth,

7
Czy incydent miał miejsce podczas wjazdu do Kanady, czy był to zwykły wypadek w Kanadzie?
JimmyJames

1
Witamy nowego użytkownika, intrygujące pytanie!
Fattie

8
Przypomnienie, że mimo iż jest legalne po jednej stronie granicy, a legalne po drugiej stronie granicy, nie oznacza, że ​​jest to legalne, aby przejść przez nią, a oni traktują to bardzo poważnie.
corsiKa

Pamiętaj, że fakt, że Kanada zalegalizowała sprzedaż i konsumpcję marihuany, nie oznacza, że ​​wszystkie przestępstwa związane z marihuaną zostały unieważnione. Nadal istnieje wiele przepisów, które go dotyczą . Importowanie go bez odpowiedniej licencji jest nadal nielegalne.
Philipp

Odpowiedzi:


260

Zdobądź adwokata imigracyjnego, kompetentnego. To nie jest pytanie, na które prosisz o odpowiedzi od przypadkowych facetów w Internecie. To nie jest banalna sprawa.

Zazwyczaj fakt, że prawo uległo zmianie, nie oznacza, że ​​naruszenia prawa imigracyjnego w przeszłości są wybaczane, ponieważ problem polega na tym, że nie masz problemu ze złamaniem prawa, więc jesteś postrzegany jako bardziej skłonny do łamania innych przepisów.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Willeke

Być może zastąpisz „nie masz problemu ze złamaniem prawa” czymś innym, na przykład „nie masz żadnych komplikacji dotyczących łamania prawa”? „nie mam problemu z” może mieć przeciwne znaczenia („nie ma problemu, ponieważ nie robią tego”, w przeciwieństwie do „nie ma problemu, ponieważ to im nie przeszkadza”). Na przykład „mam problem z piciem” oznacza ogólnie „piję dużo”, a „mam problem z osobami palącymi”, co oznacza „unikam ludzi, którzy palą”.
Akumulacja

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.