Czy muszę ukrywać coś związanego ze swastyką podczas podróży do USA?


64

Swastyka jest symbolem religijnym w Indiach i wiele krajów nie uważa go za obraźliwe, ale czy w związku z nazistowskimi połączeniami podróżny będzie miał kłopoty, jeśli będzie nosił coś z symbolem swastyki w USA? Jak koszulka, tatuaż lub książka religijna z tym logo? Czy muszę to ukrywać, czy nawet unikać noszenia?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez

Odpowiedzi:


188

Wyświetlanie swastyki w USA nie jest nielegalne; symbol ten jest jednak powszechnie rozumiany w Stanach Zjednoczonych jako symbol nazizmu, a publiczna prezentacja go może być bardzo bolesna dla osób wokół ciebie (być może w szczególności członków grup atakowanych przez nazistów), nie wspominając już o tym, że wzbudzisz znaczną niechcianą uwagę . Jeśli jest na księdze religijnej i jasne jest, że jest to symbol religijny niezwiązany z partią nazistowską, to jest bardziej prawdopodobne, że będzie OK. Na pewno unikałbym noszenia go na koszulce lub pokazywania tatuażu ze swastyką.

Źródło: Jestem rezydentem USA.


124
Jest to w dużej mierze prawdziwe niezależnie od orientacji symbolu. Mimo że nazistowska wersja jest na ogół ustawiona pod kątem, a różne wersje religijne są na ogół proste, nie polegałbym na wiedzy większości Amerykanów, aby poznać / zrozumieć różnicę.
Dok.

11
Można również zauważyć, że kolorystyka może odgrywać ważną rolę - czarna swastyka w białym kółku na czerwonym polu krzyczy nazistom na samą górę. Nie wiem osobiście, jak wyświetlane są swastyki w Indiach, ale szybkie wyszukiwanie grafiki google pokazuje, że większość z nich jest złota na czerwonym polu, co może być wczesnym sygnałem, że tak naprawdę nie jest to nazistowski emblemat.
Sidney,

56
I pamiętaj tylko, że absolutnie wolno ci nosić wszystko, co chcesz, ponieważ wolność słowa jest chroniona przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych, w ogóle nie jesteś chroniony przed konsekwencjami reakcji prywatnych obywateli na noszenie swastyki. Odpowiedni XKCD
BruceWayne,

Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Willeke

3
Ludzie, przejdź do czatu, aby opublikować dalsze komentarze do tej odpowiedzi. Wszystkie zamieszczone tutaj treści mogą zostać usunięte i nie możemy przenieść ich do pokoju rozmów.
Willeke

39

W większości zgadzam się z odpowiedzią @ ajd i zależy to nieco od tego, w jakim kraju jesteś. Nienawidzę stereotypów, ale w USA nie jest to zły punkt wyjścia.

T-shirty i ubrania ze swastyką z pewnością zwrócą na ciebie uwagę, szczególnie w bardziej liberalnych częściach kraju, choć można by pomyśleć, że bardziej liberalne obszary z większym prawdopodobieństwem zrozumieją różnicę. W obszarach bardzo konserwatywnych bardziej prawdopodobne jest, że będziesz nękany za to, że jesteś Indianinem niż swastyką (tak, widziałem, jak to się dzieje). Wiem, że brzmi to tak, jakbym walił w mój kraj, ale jest to najczęściej najgorszy scenariusz - lepiej być przygotowanym i zrozumieć niż nie. :)

Obecne otoczenie społeczno-polityczne w USA i wzrost białej działalności supremacji zdecydowanie utrudniają tę szczególną wolność religijną. To nie jest nielegalne i nie zostaniesz uwięziony ani ukarany grzywną, ale martwię się o twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie.

Jeśli przyjeżdżasz do Michigan, daj mi znać. Mamy tu dość dużą populację Indian. Mogę poprosić kilku przyjaciół o radę, jeśli mają, w tej konkretnej sprawie. :)


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Mark Mayo

11

Publiczne wyświetlanie flag nazistowskich jest chronione przez Pierwszą Poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która, potwierdzona w sprawie Sądu Najwyższego Teksas przeciwko Johnsonowi, gwarantuje prawo do wolności słowa. ( źródła )

Jest również używany przez niektóre grupy polityczne lub społeczne do rajdów. Mówiąc to, dla większości ludzi będzie to kojarzone z nazizmem, pomimo pierwotnej orientacji / znaczeń, które zostały dokooptowane.

Większość ludzi może po prostu spojrzeć na ciebie i zrobić wrażenie, że możesz nie docenić, ale raczej nie będziesz się angażować. Niektórzy mogą jednak mieć z tym większy problem.


10

Zależy ton od kontekstu. Ludzie z Indii prowadzą gamę kolorów skóry. Jeśli masz jasną skórę, ludzie mogą kojarzyć cię z białymi supremacjami, którzy otwarcie noszą nazistowskie symbole . Znany biały nacjonalista przeprowadzający wywiad został otwarcie zaatakowany na ulicy (to odizolowany incydent, ale niektórzy uważali, że było to uzasadnione ). Jeśli masz ciemniejszą karnację, powiązanie to jest znacznie mniej prawdopodobne.

Książki raczej nie zauważą Cię w ten sposób, zwłaszcza że nie musisz ich wyświetlać. Odzież na pewno będzie, a tatuaże są jeszcze bardziej z nią związane .


4
Problemem nie są tylko bardzo małe szanse na atak białych supremacji w miejscach publicznych (choć obrażanie to zdecydowanie :-)). Prywatnie może to również przyciągnąć uwagę białych supremacji, którzy będą bardzo rozczarowani, jeśli dowiedzą się, że jesteś Hindusem, i są bardziej skłonni do przynajmniej agresji. Nie są to osoby, z którymi chcesz się kojarzyć, jeśli możesz pomóc

5

Termin „swastyka” obejmuje szeroką gamę symboli. Coś jak ten lub ten jest znacznie mniej prawdopodobne, aby być postrzegane jako nazistowski swastyki niż jest coś takiego jak to . Pomaga również, jeśli jest włączony w bardzo nie-niemiecki projekt, taki jak ten .

Ponadto, chociaż według mnie Niemcy są wrażliwe na użycie swastyki w dowolnym kontekście, w USA istnieje wiele kontekstów, w których jest to dopuszczalne. Na przykład książka The Man in The High Castle osadzona jest we wszechświecie, w którym Japonia i Niemcy okupują USA, a jej okładka przedstawia japońskie i nazistowskie flagi Niemiec. Tak więc książka ze swastyką, nawet jeśli jest postrzegana jako nazistowska swastyka, niekoniecznie będzie postrzegana jako pro-nazistowska.

Podsumowując: sposób, w jaki zostanie odebrany, będzie zależeć od rodzaju swastyki, kontekstu, widza i tego, czy masz inne atrybuty związane z nazizmem (np. Blond, niebieskie oczy, fryzura na głowie itp.).3

W Stanach Zjednoczonych nie ma żadnych przepisów dotyczących nazistowskich symboli ani nazistowskich akcesoriów (odzież, medale itp.). NIE ma też żadnych przepisów dotyczących symboli religijnych, nawet jeśli są one swastykami. Władze lotniska nie sprawią ci żadnych kłopotów, a jeśli zapyta o to policjant lub celnik, po prostu poinformuj ich, że to symbol religijny.

To powiedziawszy, w wielu miejscach, takich jak kampusy uniwersyteckie lub miejsca pracy, obowiązują przepisy lub zasady dotyczące „obrażających ludzi”, więc ludzie, którzy nie rozumieją, że swastyka jest starożytnym symbolem religijnym używanym w wielu kulturach, mogą narzekać i przysparzać kłopotów. W takim przypadku udowodnij, że twoje swastyki są religijne dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Internecie na telefonie, zażądaj, aby szanowali twoje prawo do wolności religijnej, a następnie oskarż je o rasizm, jeśli nie przestaną cię niepokoić. Nie mają żadnego prawa przeszkadzać ci z powodu twojej religii.

Jeśli wyglądasz jak osoba z Indii, a twoja swastyka wygląda na wschodnią, a nie nazistowską, wątpię, by ludzie ci przeszkadzali, chyba że jesteś gdzieś ekstremistycznym zgromadzeniem, jak kampusy uniwersyteckie. Jeśli ludzie będą próbować naciskać na ciebie, abyś nie nosił symboli religijnych, może to stanowić naruszenie twoich praw obywatelskich.


14
Dla większości ludzi na zachodzie nie ma czegoś takiego jak swastyka, która wygląda na „nie nazistowską”.
David Richerby,

3
Jest to prawdą, mimo że symbol był używany przed nazistami na KAŻDYM kontynencie.
WGroleau,

5
@ Mołot Dla większości ludzi na zachodzie te rzeczy nie są swastykami.
David Richerby

3
@KevinKrumwiede zdefiniuj „obrażaj się”. W Niemczech zostaniesz aresztowany, niezależnie od tego, czy jesteś Indianinem, ponieważ pokazywanie go jest nielegalne. Nawet grupy antyhitlerowskie lądują w sądzie za pokazywanie przekreślonych swastyków lub swastyków wrzuconych do śmietników, a nasz lokalny jarmark bożonarodzeniowy miał stoisko ze sprzedażą (chyba indyjskich) swastyków i zostały zakazane w tym roku. Jako „człowiek z zachodu” popieram to. Pokazanie swastyki nie jest wolną mową, podobnie jak bycie członkiem mafii i wyłudzanie pieniędzy z restauracji nie jest chronione przez wolność słowa.
nvoigt

3
@KevinKrumwiede Zgaduję, że przynajmniej połowa populacji Wielkiej Brytanii nie ma pojęcia, że ​​swastyka była pierwotnie indyjskim symbolem religijnym. (A wyższy odsetek nie wiedziałby, że jest obecnie używany w Indiach.)
Martin Bonner,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.