Aresztowany po złożeniu wniosku o wizę w Wielkiej Brytanii


8

Zostałem niedawno aresztowany i oskarżony o drobną kradzież (kradzieże w sklepach) po złożeniu wniosku wizowego miesiąc temu. Moja aplikacja wciąż oczekuje na decyzję. Moje dane biometryczne zostały pobrane w USA miesiąc temu.

W mojej aplikacji zaznaczyłem „Nie” dla wszystkich pytań związanych z historią kryminalną.

Czy powinienem teraz skontaktować się z UK Immigration w sprawie tego ostatniego aresztowania? Czy powinienem czekać na decyzję? Czy moje zgłoszenie powinno zostać odrzucone, jaka jest moja najlepsza droga do odwołania / ponownego złożenia wniosku?

Obecnie współpracuję z prawnikiem ds. Karnych, aby oddalić zarzuty.

--- AKTUALIZACJA---

Uważam, że jednym z pytań związanych z wnioskiem o wizę jest: „Czy kiedykolwiek byłeś aresztowany i oskarżony, za co jesteś obecnie w trakcie oczekiwania na proces? i odpowiedziałem „nie”, ale mój prawnik w sprawach karnych powiedział, że prawidłowa odpowiedź brzmi „tak”.

Czy powinienem skontaktować się z centrum wizowym w sprawie aresztowania? Nie rozmawiałem jeszcze z prawnikiem imigracyjnym.


3
O ile nie zostaniesz skazany i nie zostaniesz skazany na karę pozbawienia wolności, nie wpłynie to na twoje prawo do wjazdu do Wielkiej Brytanii. Twoja sytuacja nie zmieniła się na tyle, aby uzyskać obowiązkową odmowę przyjęcia / wjazdu. Nadal powinieneś skonsultować się z prawnikiem w celu potwierdzenia.
greatone

1
Powinieneś opublikować to jako odpowiedź, @greatone ... Chyba że prawdziwy prawnik może odpowiedzieć na to pytanie, zakładam, że tak blisko jest odpowiedź.
Zeth,

2
Pamiętaj, że jeśli Twoja okoliczność ulegnie istotnej zmianie w okresie między złożeniem wniosku a czasem wjazdu do Zjednoczonego Królestwa, możesz odmówić wjazdu na granicy, jeśli się dowiedzą. Ostatecznie wszystkie zatwierdzenia wiz są uzależnione od spełnienia kryteriów kwalifikowalności przy wjeździe.
użytkownik 56513,

Odpowiedzi:


6

W procesie aplikacyjnym zadają różne pytania na temat wyroków skazujących, przestróg, przekroczenia prędkości, kar cywilnych, wyroków imigracyjnych i postępowania upadłościowego. Przypuszczalnie zaznaczyłeś „nie”, ponieważ było to prawidłowe w momencie składania wniosku. Obejmuje to również „wydane” wyroki skazujące (zakładając, że ma to znaczenie dla Twojej jurysdykcji), dlatego należy zgłaszać stare wyroki skazujące, które nie figurują już w rejestrze skazanych. Robi nie wspominając o „pending” lub domniemanych przestępstw.

Na końcu procesu znajduje się następująca deklaracja.

Wysyłając tę ​​aplikację, potwierdzasz, że zgodnie z Twoją najlepszą wiedzą i przekonaniem, następujące informacje są prawidłowe: • informacje dotyczące Twojej aplikacji • dokumenty potwierdzające Ponadto aplikacja będzie przetwarzana zgodnie z polityką prywatności i warunkami . Jeśli podane zostaną fałszywe informacje, Twoje zgłoszenie zostanie odrzucone i możesz zostać zablokowany w Wielkiej Brytanii i ścigany.

Problemem są „ warunki ”, które musisz zaakceptować. Jeśli je przeczytasz, powiedzą:

Musisz skontaktować się z centrum wizowym, jeśli którakolwiek z informacji zawartych w Twojej aplikacji ulegnie zmianie.

Podczas gdy domniemane przestępstwo nie skutkuje zmianą odpowiedzi, należy zaakceptować formalne ostrzeżenie / ostrzeżenie / dozór kuracyjny lub (gorzej!) Zostać skazanym, ale jest to kwestia podlegająca obowiązkowi zgłoszenia.


1
+1 Doskonała odpowiedź /
użytkownik 56513

1
Uważam, że jednym z pytań związanych z wnioskiem o wizę jest: „Czy kiedykolwiek byłeś aresztowany i oskarżony, za co jesteś obecnie w trakcie procesu sądowego lub go oczekujesz?” i odpowiedziałem „nie”, ale mój prawnik w sprawach karnych powiedział, że prawidłowa odpowiedź brzmi „tak”. Czy powinienem skontaktować się z centrum wizowym w sprawie aresztowania? Nie rozmawiałem jeszcze z prawnikiem imigracyjnym.
asoego

Zgodnie z tymi kryteriami osoba, która zmieni adres, a nawet zwiększy dochód, powiadomi VAC.
greatone

1
@HonoraryWorldCitizen OP został aresztowany i oskarżony po złożeniu wniosku wizowego, więc odpowiedzi były całkowicie poprawne w momencie składania wniosku. Nie było możliwe wprowadzenie w błąd. OP powinien odnotować datę aresztowania i postawić zarzut, aby to wyjaśnić.
user71659,

Na tym etapie staraj się zmienić swoją odpowiedź. Osobiście w tych okolicznościach po prostu milczę i przyjmę konsekwencje, jeśli się dowiedzą. Samo zwrócenie na to uwagi, choć szlachetna rzecz może być dla ciebie katastrofalne.
użytkownik 56513,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.