Ukraina zakazuje wstępu rosyjskim mężczyznom. Czy mogę otrzymać zwrot kosztów biletu?


10

Mam rosyjski paszport i miałem jechać na Ukrainę na Boże Narodzenie. Jednak ich rząd zabronił wszystkim rosyjskim mężczyznom w wieku od 18 do 60 lat wjazdu do kraju. Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy za bilety? Czy mam sprawę o roszczenie ubezpieczeniowe?

Odpowiedzi:


4

Zależy od twojego biletu. W przypadku normalnego biletu ekonomicznego linia lotnicza nie będzie w stanie niczego ci zwrócić, ale możesz uzyskać częściowy lub pełny kredyt na przyszłe loty. Być może uda Ci się namówić ich do rezygnacji z opłaty za zmianę. Przeczytaj regulamin i zadzwoń do linii lotniczej.

Może tak być w przypadku roszczenia ubezpieczeniowego, pod warunkiem, że faktycznie wykupiłeś ubezpieczenie podróżne na tę podróż. Jeśli tak, przeczytaj umowę ubezpieczenia i sprawdź, co obejmuje ubezpieczenie. Jeśli nie możesz tego rozgryźć, zadzwoń do nich.


Umowy ubezpieczeniowe zwykle wykluczają skutki zamieszek, wojen, kryzysów politycznych itp., Zwykle gdzieś drobnym drukiem między str. 10 a 10.000 ...
Rg7x gW6a cQ3g

@ Rg7xgW6acQ3g: stąd moja propozycja przeczytania umowy i / lub połączenia
Hilmar

Zwrot opłat lotniskowych i podatków jest często spotykany, jeśli musisz anulować bilet (chociaż może istnieć opłata administracyjna). Będzie to zależeć od linii lotniczej i kraju, ale zawsze warto spróbować lub zapoznać się z warunkami.
Stuart F,

Pytanie jest dyskusyjne: RUssianie NIE mają zakazu wstępu drogą powietrzną, niezależnie od tego, co twierdzą media
Crazydre,

2

W rzeczywistości zakaz NIE ma zastosowania do RUssian wjeżdżających na Ukrainę drogą powietrzną, co potwierdzają mi zarówno IATA (prowadząca bazę danych linii lotniczych o takich sprawach), jak i DPSU (ukraińska agencja graniczna).

Z IATA:

Drogi panie Devecseri,

Chciałbym poinformować, że niezależnie od tego, co można przeczytać w mediach, nasze źródła na Ukrainie poinformowały nas, że nałożone ograniczenia nie wpływają na Rosjan przybywających drogą powietrzną.

Z poważaniem

Więc nadal możesz wejść, dopóki lecisz.


Czy możesz uzasadnić swoją odpowiedź linkami do oficjalnych źródeł, z którymi się skonsultowałeś? Gazeta.ru informuje, że rosyjskim obywatelom odmówiono już masowego wjazdu na kilka dni przed oficjalnym wprowadzeniem zakazu, choć z pewnymi wyjątkami. 24tv.ua również popiera to twierdzenie i wymienia tylko kilka szczególnych okoliczności, w których wpis może zostać przyznany.
undercat oklaskuje Monikę

@undercat Brak linków; było to przez e-mail do działu IATA TIMATIC (pamiętaj, że linie lotnicze są surowo karane za przewóz niedopuszczalnych pasażerów, więc TIMATIC wspomina o zakazach wjazdu) i DPSU w Borypsil
Crazydre

W takim przypadku czy możesz podać treść tych wiadomości e-mail w swojej odpowiedzi? Dobre odpowiedzi Stackexchange znajdują siłę w weryfikowalnych faktach, a nie w pogawędkach.
undercat oklaskuje Monikę

@undercat Edytowane. Wiadomość e-mail z DPSU jest w języku ukraińskim i nie można jej skopiować
Crazydre
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.