Jeśli pozostawiłem krewnych w Wielkiej Brytanii, co składam we wniosku o wizę turystyczną?


33

Moi rodzice planują odwiedzić Wielką Brytanię i Europę i do tego zaangażowali firmę turystyczną. Przeglądając dokumenty, które nam przesłali, zauważyłem, że pole z pytaniami o przyjaciół lub krewnych w Wielkiej Brytanii było wypełnione „nie”. Tak się składa, że ​​moi rodzice mają tam krewnych - wyobcowaną siostrę i jej rodzinę. Ale nie udało nam się z nimi skontaktować i uzyskać ich danych (wiadomości zostały zignorowane).

Jakie informacje powinniśmy podać w tej sprawie? Biuro podróży zaleca, abyśmy kłamali i twierdzili, że nie mamy krewnych. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby powiedzieć, że to robimy i uzupełnić szczegóły najlepiej, jak mogliśmy (znamy miasto, w którym mieszkają, ale nie więcej), a resztę oznaczyć jako nieznaną.

Moi rodzice nie mają zamiaru zbliżać się do nich.

Odpowiedzi:


63

Nie kłam, bez względu na to, co mówi biuro podróży: to członek najbliższej rodziny, a nie jakiś odległy, styczny związek. Podaj, jakie mają informacje (nazwa, miasto, adres e-mail itp.). Chociaż Twoi rodzice mogą nie planować teraz nawiązać z nimi kontaktu podczas pobytu w Anglii, z jakiegoś powodu próbowali nawiązać kontakt i zostali zignorowani.

UKVI jest biegły w wykrywaniu rozbieżności, a potencjalna odmowa (oszustwo) byłaby poważnym przestępstwem w ich rejestrach imigracyjnych. Twoje instynkty są na miejscu: firma turystyczna ma niewiele do stracenia, twoi rodzice mają znacznie więcej do stracenia.


15
Aplikacja wizowa ma miejsce na wyjaśnienia w dowolnej formie. OP może tutaj zauważyć, że są oni oddzieleni od swoich krewnych.
MJeffryes,

Dzięki. Kontakt był za pośrednictwem Facebooka, aby zapytać o takie szczegóły dotyczące wniosku wizowego - nadal są tam „przyjaciółmi” FWIW.
muru

24
Sam próbowałem wypełnić aplikację, a @MJeffryes ma rację. Istnieje pole z limitem 500 znaków dla opcji „Nie mogę się skontaktować z moim krewnym”: i.stack.imgur.com/A3dT5.jpg To może być warte dodania do odpowiedzi.
muru

11
Sugeruję, by wypełniając „Nie mogę się skontaktować z moim krewnym”, podajesz aktualną datę („Od 6 grudnia 2018 r. Nie otrzymałem odpowiedzi”) na wypadek, gdyby twój krewny zdecydował się skontaktować z tobą później.
SJuan76,

4
Fakt, że nie możesz się z nimi skontaktować, nie oznacza, że ​​jesteś obcy. Nie daj miejsca na zamieszanie. Jeśli jesteś obcy, po prostu stań się obcy. Estranged jest silniejszy / bardziej zdecydowany niż nie mogę się z nimi skontaktować ? Wyobrażony oznacza, że ​​nawet nie pomogą ci uciec, ten ostatni może oznaczać, że kiedy będziesz w stanie do nich dotrzeć, mogą pomóc ci uciec (jeśli taka była twoja intencja).
użytkownik 56513

25

Absolutnie o nich wspomnij. Opisz swój związek jednym słowem: „wyobcowany”. UKVI to dostanie.

Kłamstwo jest samobójstwem. Typową karą jest nie tylko odmowa wjazdu, która spowoduje, że nie będziesz mógł znieść wizy, ale także uprzedzenia w zakresie przyszłych wniosków wizowych. (W ostrzejszych Stanach Zjednoczonych kłamstwo jest dożywotnim zakazem.)

Ponadto z perspektywy imigracji szukają głównie osób, które chcą przedłużyć pobyt i szukać zatrudnienia lub pomocy społecznej. Ich pierwsze wrażenie kłamstwa na temat siostry brzmi: „wkrada się do ciebie, by nielegalnie zatrudnić cię pod stołem”. Oni cię nie znają .

Oczywiście pełne zbadanie faktów i okoliczności twojego życia podważyłoby to, ale to działa tylko w przypadku dokumentów, które faktycznie przesyłasz, a jeśli wyślesz niewłaściwe rzeczy, może to przynieść odwrót. Jeśli wysyłasz często sfałszowane dokumenty, to tylko to przesądza sprawę. Nigdy nie masz drugiej szansy, aby zrobić pierwsze wrażenie.


1

Przybywając z Indii, możesz spodziewać się, że Twój wniosek zostanie dokładnie rozpatrzony.

Dałbym krótką notę ​​wyjaśniającą opisującą krewnych:

AN Inny ostatni znany adres 123 High Street, Anytown AN2 2BC

OP Inny ostatnio znany adres 456 Another Street, Anothertown, AN3 4BC

Brak aktywnego kontaktu z którymkolwiek z nich

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.