Czy mogę, nieletni, uzyskać paszport amerykański za zgodą obojga rodziców, ale bez żadnego z nich?


19

Mam poniżej 16 lat. Z przeprowadzonych przeze mnie badań wynika, że ​​jeśli rodzic nie jest w stanie osobiście przyjść do biura paszportowego, musi wypełnić formularz DS-3053 i przedstawić go notarialnie. Ale co, jeśli żaden rodzic nie może przyjść osobiście? Czy mogę otrzymać kopię tego formularza podpisaną i poświadczoną notarialnie przez każdego z rodziców i zabrać je do biura?


3
Witamy w travel.stackexchange!
ajd

Odpowiedzi:


25

Na stronie internetowej Departamentu Stanu USA w sprawie paszportów znajduje się informacja , że jeśli rodzice nie mogą się pojawić:

Osoba trzecia może ubiegać się o paszport dziecka za potwierdzeniem notarialnym złożonym przez oboje rodziców / opiekunów, zezwalającym tej osobie trzeciej na ubieganie się o dziecko.

Oświadczenie musi zawierać kserokopię dowodu tożsamości rodziców / opiekunów. Jeżeli oświadczenie pochodzi tylko od jednego rodzica / opiekuna, strona trzecia musi przedstawić dowód wyłącznej opieki rodzica / opiekuna wyrażającego zgodę.

W każdych okolicznościach musi Ci towarzyszyć jedna osoba dorosła, ale nie muszą to być Twoi rodzice.


1
Wydaje się niesamowite, że w XXI wieku nadal trzeba fizycznie udać się gdzieś po paszport, ale sądzę, że USA w końcu dogonią resztę świata.
alephzero,

12
Czy są kraje, które wydają paszporty bez fizycznej wizyty? Wiem, że mogę odnowić swoją online, ale wciąż muszę udać się po kartę obywatelską (która pozwala mi robić paszport online).
Burhan Khalid,

1
Nie musiałem odwiedzać biura paszportowego w Wielkiej Brytanii, kiedy dostałem swój pierwszy ~ 15 lat temu, i od tego czasu nie musiałem.
patstew

3
@patstew W USA wizyta w biurze paszportowym nie jest wymagana, tylko poczta lub coś podobnego.
axsvl77,

OK, każde biuro. Musisz uwierzytelnić zdjęcie przez osobę godną zaufania, która nie jest członkiem rodziny, np. Lekarzem.
patstew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.