Ważność wizy służbowej wygasa, czy mogę zostać turystą? [duplikować]


10

Jestem obywatelem Argentyny mieszkającym we Francji z wizą długoterminową na staż, ważną od 5 września 2018 r. Do 5 stycznia 2019 r. Jako Argentyńczyk mogę podróżować do Europy jako turysta na okres do 3 miesięcy bez jakakolwiek wiza.

Czy mogę pozostać po wygaśnięciu mojej wizy, „korzystając” z tych dni, czy też muszę opuścić tę datę? Co się stanie, jeśli opuszczę strefę Schengen, a następnie ponownie wrócę jako turysta?

Zostałbym tylko kilka dni, około 3, ale myślę, że to nie robi różnicy.


12
@HonoraryWorldCitizen Biorąc pod uwagę, że ich narodowość pozwala im na opuszczenie, a następnie natychmiastowe ponowne wejście bez wizy, nie jest nierozsądne, aby nie-ekspert zastanawiał się, czy wyjazd jest konieczny. Próbują zrozumieć zasady, a nie „lekceważyć” lub „przepisywać” je.
Chris H

Przeformułowałem, aby wyjaśnić to, o co naprawdę pytam.
Guido,

Odpowiedzi:


7

Co się stanie, jeśli opuszczę strefę Schengen, a następnie ponownie wrócę jako turysta?

Tak, możesz to zrobić. Musisz wyjść przed lub po wygaśnięciu wizy. Idź gdzie indziej, a następnie złóż wniosek o wizę bez wizy. To, czy cię wpuszczają, czy nie, to tylko spekulacja w tym momencie, ale jeśli jesteś w stanie przekonać ich do wpuszczenia cię, nie ma żadnej zasady, którą łamiesz.


Dzięki! Więc naprawdę muszę wyjść? W takim przypadku prawdopodobnie tego nie zrobię, chcę po prostu zarezerwować lot na 7 zamiast 5.
Guido,

1
Wierzę, że musisz.
Hanky ​​Panky,

2
Czy nie ma „okresu oczekiwania” na ponowne wjazd do Schengen na podstawie innej wizy? Czy OP może dosłownie dotrzeć do granicy Schengen, wyjść z Schengen, a następnie zawrócić i ponownie wjechać jako turysta na 90 dni?
BruceWayne,

Nie, żaden nie jest znany publicznie: travel.stackexchange.com/questions/79143/…
Hanky ​​Panky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.