Chcę podróżować po Europie po wygaśnięciu wizy studenckiej: czy mogę to zrobić na podstawie wizy Schengen?


Odpowiedzi:


1

Pobyt w strefie Schengen na podstawie wizy długoterminowej (takiej jak 10-miesięczna wiza studyjna) nie jest uwzględniany do celów 90 dni w obliczeniach 180. Zobacz tutaj, aw szczególności instrukcję obsługi kalkulatora krótkiego pobytu .

Okresy pobytu dozwolone na podstawie dokumentu pobytowego lub wizy długoterminowej nie są uwzględniane przy obliczaniu długości pobytu na terytorium państw członkowskich

Zakładając, że jesteś obywatelem kraju zniesienia wiz Schengen, możesz opuścić strefę Schengen pod koniec swojej wizy długoterminowej, a następnie natychmiast ubiegać się o readmisję na krótki pobyt (chociaż może nie być wskazane, aby spróbować ponownie wprowadzić kraj, który wydała wizę długoterminową, ponieważ mogą podejrzewać, że próbujesz kontynuować pobyt). Jeśli nie jesteś obywatelem kraju zniesienia obowiązku wizowego Schengen, przed ponownym wjazdem musisz oczywiście ubiegać się o wizę krótkoterminową.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.