Co ta kontrola robi na nowych samolotach?


23

Na dwóch ostatnich samolotach, które wykonałem, w zeszłym tygodniu na tym (bardzo rozmytym, przepraszającym) zdjęciu była kontrola. Samoloty to Boeing 787-8. Wygląda na to, że składa się z dwóch półkolistych przycisków.

W pierwszej płaszczyźnie naciśnięcie połowy przycisków przesunęło niebieskie światło w górę lub w dół. Po drugie nic się nie stało. Wydawało się, że nic innego się nie zmienia. Zwróciłem uwagę na światło okna i kabiny, ale nic się nie wydarzyło. Ponieważ te samoloty nie miały widocznego cienia, myślałem, że sterowanie uruchomi mechanizm działający jak cień.

Do czego służy ta kontrola? Co robi Czy mógł nie działać na jednym lub obu samolotach? Wydaje się to mało prawdopodobne, zwłaszcza że zachowanie niebieskiego światła było inne.

Kontrola29
Skrzydła pozostają, skrzydła opadają.
Andrew Grimm,

Odpowiedzi:


38

Jest to regulacja odcienia okien. W nowych liniach B787 naciskasz przycisk góra / dół, aby przyciemnić lub rozjaśnić okna.

Proces ten zajmuje kilka minut, więc możesz nie być w stanie go zrealizować. To nie jest tak szybkie jak zasłona.

Załoga może to kontrolować, aby symulować noc podczas długiego lotu. Tak więc przycisk stanie się bezużyteczny podczas „trybu nocnego”. Mogą również sterować nim, aby rozjaśnić wszystkie okna podczas lądowania. Zastępuje to instrukcje dla pasażerów, aby otworzyć wszystkie okna przed lądowaniem (zwykła rutyna; oprócz stawiania stolików i odkładania podłokietników). Uzasadnieniem jest to, że w przypadku ewakuacji pasażerowie powinni mieć możliwość sprawdzenia, czy ewakuacja po ich stronie samolotu jest bezpieczna, tzn. Czy nie ma pożaru.


31
„proces może potrwać kilka minut” Naprawdę
zaszliśmy

10
Innym powodem, dla którego załoga może kontrolować, jest rozjaśnienie wszystkich okien podczas lądowania. Zastępuje to instrukcje dla pasażerów, aby otworzyć wszystkie okna przed lądowaniem (zwykła rutyna; oprócz stawiania stolików i odkładania podłokietników). Uzasadnieniem jest to, że w przypadku ewakuacji pasażerowie powinni mieć możliwość sprawdzenia, czy ewakuacja po ich stronie samolotu jest bezpieczna, tzn. Czy nie ma pożaru.
MSalters


3
@ user568458 Wygodny w przypadku, gdy samolot nie jest bardzo pełny (co prawda nie zdarza się często w dzisiejszych czasach i na ogół nie jest to w bardziej wyszukanych samolotach), a pasażer zamknął zasłonę w innym rzędzie, który jest pusty (np. po przeciwnej stronie samolotu) ... ponieważ nie ma tam pasażera, który mógłby go otworzyć, a pasażer, który go pierwotnie zamknął, musiałby wstać z siedzenia, aby go otworzyć.
user3067860,

7
„Cały proces zajmuje kilka minut, więc możesz nie być w stanie go zrealizować”. - co? Może nie dostrzegłem tego bardzo wyraźnie, jak to miało miejsce podczas nocnego lotu, ale kiedy spróbowałem tego po raz pierwszy (i jak dotąd) latałem na 787, światła na zewnątrz stały się prawie niewidoczne (tj. kilka sekund) po naciśnięciu przycisku w dół, aby zmniejszyć przezroczystość okna do minimum.
LUB Mapper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.