Drogi w Szwajcarii w grudniu [zamknięte]


15

8 grudnia planuję podróż wynajętym samochodem z Mediolanu do Reckingen-Gluringen w Szwajcarii. Czego powinienem się spodziewać i czy to dobry pomysł?


1
czy zamierzasz korzystać z autostrady? jaka jest wysokość twojego celu podróży?
Aganju

5
Witamy w TSE. Twoje pytanie jest sformułowane bardzo szeroko; co rozumiesz przez „oczekiwać” i co uważasz za „dobry pomysł”? Gorąco zachęcamy do podjęcia strony wycieczkę i przeglądu centrum pomocy , a do edycji kwestia zawierać więcej szczegółów na temat tego, co konkretne rzeczy, które są martwi i są kłopoty badania na własną rękę.
choster

1
@choster, mogłeś coś przeoczyć? fragment zdania „Czego powinienem się spodziewać” oczywiście oznacza „Jakie warunki drogowe powinienem się spodziewać” - patrz tytuł pytania. To nie może być bardziej szczegółowe. Nikt bardziej niż ja nie lubi złych pytań :)
Fattie,

3
@Fattie To oczywiście obejmuje „Jakie warunki drogowe należy się spodziewać?” ale, jak napisano, może odnosić się do wszystkiego, co może się zdarzyć w podróży, procesu wynajmu samochodu, wjazdu do Szwajcarii i kto wie, co jeszcze.
David Richerby

1
Czy możesz sobie wyobrazić, że ludzie nie jechali w Szwajcarii w grudniu? Cała gospodarka upadłaby.
Strawberry

Odpowiedzi:


30

Jeśli naprawdę chcesz jechać „tylko” samochodem, musisz podejść z południa. Jadąc z północy, musicie albo przejechać przez Przełęcz Grimsel na trasie 6 lub Przełęcz Furka na trasie 19. Oba są już zamknięte na zimę na stałe. Jako alternatywę dla przełęczy Furka Pass możesz jednak skorzystać z usługi transferu pociągiem między Realp a Oberwaldem, zabrać samochód do pociągu i przejść tunelem pociągu zamiast przejechać górską przełęczą. W Realp nadal będziesz osiągać wysokość 1550 m. Są duże szanse, że spotkasz tam śnieg. Prognoza pogody na nadchodzące dni przewiduje śnieg i temperatury od -5 ° C do -10 ° C w Realp.

Jadąc z południa (Brig) droga między Brig a Reckingen-Gluringen powinna być dość prosta. W Reckingen-Gluringen osiągniesz najwyższą wysokość około 1350 m. Aby dostać się z Mediolanu do Brig, jedyną rozsądną drogą jest droga Domodossola i przełęcz Simplon, która przyniesie Ci ponad 2000 metrów. Karnet jest teoretycznie czynny przez cały rok, ale może zostać zamknięty w krótkim czasie, jeśli pogoda jest zła. Musisz się spodziewać leżącego tam śniegu i zależnie od aktualnej pogody (której nie możemy przewidzieć) droga może być zaorana i sucha lub pokryta śniegiem. Również tutaj jest transfer pociągiemz Iselle do Brig, którym można zabrać samochód bez przejazdu przez przełęcz. Wyjazdy (co 90 minut) są rzadsze niż w przypadku innych połączeń między Realp i Oberwald (co 30 minut).

Jeśli to dobry pomysł, to kwestia opinii. Bez wahania wybrałbym się na wycieczkę i być może wybrałbym północną trasę pociągiem wahadłowym. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w jeździe w zaśnieżonych warunkach, a spodziewam się, że nie, ponieważ inaczej nie zadałbyś tego pytania, ćwiczenie na stromych, śliskich serpentynach w szwajcarskich górach może nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie?


7
Upewnij się, że Twój wypożyczony samochód ma opony zimowe. W przeciwnym razie utkniesz w śniegu lub przez policję.
Daan van Hoek

1
@DaanvanHoek Tak długo, jak OP wynajmuje zwykłą wypożyczalnię, może bezpiecznie założyć, że samochód wynajęty 8 grudnia będzie wyposażony w opony zimowe. Bardziej problematyczne może być to, że OP może także potrzebować wyposażyć łańcuchy przeciwśnieżne (czy to angielskie słowo?), Których samochód może nie mieć lub OP może nie wiedzieć, jak obsługiwać.
xLeitix,

16
@xLeitix Absolutnie nie można przyjąć tego założenia. OP będzie wynajmować w Mediolanie (które nigdy nie robi się bardzo zimne). Przyleciałem na lotnisko w Bazylei zimą, a jeśli zamierzasz jechać do Niemiec lub Szwajcarii, musisz upewnić się, że wynajmujesz od strony szwajcarskiej (gdzie wszystkie samochody będą wyposażone w opony zimowe), a nie od tańszych Strona francuska (gdzie nie będą).
Martin Bonner obsługuje Monikę

2
@xLeitix - Tak, „łańcuchy śniegowe” to angielskie wyrażenie.
Martin Bonner obsługuje Monikę

7
@xLeitix Sixt odpowiedział. Opony zimowe lub łańcuchy śniegowe są wymagane przez prawo włoskie. Sixt zapewni łańcuchy śniegowe. Opony zimowe są dodatkową opłatą. Nie mogę przecenić, jak ważne jest płacenie za nie. Łańcuchy śniegowe dobrze sprawdzają się na grubym śniegu, ale bardzo nieprzyjemnie jest jeździć inaczej. Opony zimowe (które nie są łyse - zdarzyło się to krewnemu) są w porządku.
Martin Bonner obsługuje Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.