Czy powinienem podać numer polisy ubezpieczeniowej po zwrocie wypożyczonego samochodu bez żadnych szkód (USA)?


4

Wypożyczając samochód, wypożyczalnia samochodów obciążyła mnie kaucją. Wróciłem do samochodu w oryginalnym stanie iz dodatkowym gazem w zbiorniku. Nie zwrócili jeszcze mojego depozytu zabezpieczającego. Dzisiaj zadzwonili do mnie i poprosili, abym dał im numer polisy ubezpieczeniowej na samochód, aby zwrócić depozyt. Czy powinienem dać im ten numer polisy? Nie ufam im, czy to normalne?


Czy przedstawiciel sprawdził samochód, kiedy został zwrócony, i dostarczył kopię raportu z inspekcji? A jeśli właśnie go upuściłeś, zrobiłeś zdjęcia lub film? Czuje się tak, jakby chcieli złożyć wniosek o twoje ubezpieczenie, a ja nie będę udostępniać tych informacji, dopóki nie dowiesz się, co się dzieje.
Giorgio

Jak dawno temu był powrót? Brzmi jak podejrzana agencja. Nigdy o tym nie słyszałem i wypożyczam dziesiątki samochodów rocznie, przez dziesięciolecia.
Aganju

Która firma to kot? Dziwaczny.
Fattie

@ user9224 proszę zamieścić aktualizację w sekcji komentarzy. Jestem ciekaw, co się stało,
Airport Chariot Car and Limo

Odpowiedzi:


8

To jest nienormalne. Nie podawaj im swojego numeru ubezpieczenia. Jeśli jest to krajowa wypożyczalnia samochodów, zadzwoń do infolinii klienta jak najszybciej. Jeśli jest to firma lokalna z tylko jedną lub kilkoma lokalizacjami, poproś o rozmowę z właścicielem lub dyrektorem generalnym. Powiedz im, że nie ma powodu, aby podawać im numer polisy ubezpieczeniowej, że uważasz, że firma wynajmująca działa podejrzanie i że natychmiast zwrócisz swój depozyt. Jeśli nie zwrócą ci natychmiast pieniędzy, powiedz im, że dzwonisz do firmy obsługującej karty kredytowe, aby zakwestionować opłatę za cały wynajem, że powiadamiasz biuro egzekwowania kodów w swoim mieście, złożysz skargę w swoim biurze ds. Konsumentów i Better Business Biuro. Poza tym pozostawiają złe recenzje na Yelp i Google. To powinno przyciągnąć ich uwagę.


1
Ładna odpowiedź od profesjonalisty!
Fattie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.