Jak biuro podróży może wydawać tanie bilety na kilka godzin przed lotem?


33

Aktualizacja: Po zapytaniu tego TA, czy jest „konsolidatorem”, powiedział, że nie zna tego słowa (najwyraźniej). W każdym razie zaakceptuję odpowiedź Kate, ponieważ nikt inny nie udzielił lepszej odpowiedzi.


Pytanie:

Mój przyjaciel powiedział mi o tym biurze podróży (TA). Przyjaciel kupuje bilety od tego agenta od 2 lat.

Przyjaciel zwykle kontaktuje się z TA miesiąc lub dwa z wyprzedzeniem, a TA daje mu trasę lotu z kategorią / numerem HK (Holding Confirmed) . Bilety te są znacznie tańsze niż te, które widzimy online, zwykle 10-15% taniej.

  • TA faktycznie wydaje bilety na 12 godzin - około 2 godzin przed podróżą. TA twierdzi, że wydaje bilety każdemu klientowi (który podróżuje tego samego dnia) w tym samym czasie (tj. Wydaje bilety całej grupy jednocześnie).

Chcę zrozumieć, jaki to model biznesowy. TA twierdzi, że jest autoryzowanym biurem podróży.

  • TA nie wyjaśnił mi, dlaczego czeka tak długo i wydaje bilety na kilka godzin przed lotem, aby uzyskać specjalną tanią cenę biletu.

  • TA twierdzi, że nie kontaktuje się z linią lotniczą w ostatniej chwili, a bilety są już potwierdzone.

  • TA twierdzi, że robi coś w swoim „systemie”, aby wystawić bilety (bez kontaktu z linią lotniczą). Nie wyjaśnił nic więcej.

Nie rozumiem, dlaczego robi to w ten sposób. Czy wiesz, dlaczego niektórzy agenci podróży podają numer HK z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale wydają bilety na kilka godzin przed lotem?


1
Czy możesz połączyć się z tym magicznym TA? :)
JonathanReez wspiera Monikę

Odpowiedzi:


41

Brzmi jak konsolidator . Kupują bilety od linii lotniczych i przypisują je do faktycznej ulotki w ostatniej chwili. Zazwyczaj mają umowę z linią lotniczą na ustaloną liczbę miejsc na lot, więc mogą stracić pieniądze w niektóre dni i zrobić to w inne. Linia lotnicza robi to, ponieważ wie, że otrzyma określony przychód bez względu na wszystko. Zasadniczo oczekują, że ich wrażliwi na cenę klienci nie będą wiedzieli, jak znaleźć konsolidatora lub pracować z nim.

Znałem kogoś, kto go użył i powiedział, że to dobre podejście, jeśli lecisz regularnie (np. Trener, który leci do różnych miast, aby prowadzić kursy). Często można dostać klasę biznesową za to, co kosztowałoby cię inaczej. Dobrze, że nie dostaniesz mil statusowych itp., Dzięki czemu zyskasz gadżety od linii lotniczej - ale z drugiej strony nie będziesz ich potrzebować, ponieważ i tak dostaniesz te gadżety, gdy jesteś w klasie biznesowej.

Jeśli martwisz się, czy jest to zgodne z prawem, czy nie, pytaj agenta. Istnieje legalny model biznesowy, który działa zgodnie z opisem. Jeśli martwisz się, że loty nie zostaną wydane na czas i że możesz nie być w stanie latać, nawet jeśli zapłaciłeś agentowi, zapytaj, jakie gwarancje zapewniają, aby temu zapobiec. W tym artykule zawarto kilka wskazówek, które pomogą Ci poczuć się pewnie podczas pracy z niestandardowymi wydawcami biletów.


9
to jest jak pytanie, jak działają banki, sklepy spożywcze lub sklepy obuwnicze. Różni robią różne rzeczy. Wyglądasz na bardzo podejrzanego lub zmartwionego tym. Wątpię, aby 10-15% oszczędności było dla ciebie warte. Inni ludzie, współpracujący z innymi biurami podróży, czują się mniej zmartwieni z wielu powodów, w tym z powodu wystawienia biletów, więc korzystanie z tych biur jest dla nich dobrym wyborem.
Kate Gregory

5
@ user87466 Czasami jest to po prostu kwestia tego, czy linia lotnicza chce utrudnić proces lub uczynić go dziwnym, aby ludzie, którzy są gotowi zapłacić więcej, zwłaszcza podróżujący w interesach, dokonują zakupu zwykłymi metodami. Porównaj z witrynami, które nie podają nazwy linii lotniczej / hotelu, dopóki nie zapłacisz.
user71659,

1
Jeśli siedzenia mimo to zostaną sprzedane konsolidatorowi, dlaczego linia lotnicza miałaby przejmować się, czy klienci mogą z konsolidatorem pracować łatwo czy trudno?
eirikdaude

1
@eirikdaude te x miejsc są i tak sprzedawane konsolidatorowi, ale mogą nadal mieć inne bilety, które nie zostały sprzedane. Jeśli trudno jest pracować z konsolidatorem, jest bardziej prawdopodobne, że dana osoba kupiłaby bezpośrednio od linii lotniczej, a zatem bardziej prawdopodobne jest, że linia lotnicza sprzedaje ogólnie więcej miejsc.
Mr.Mindor

1
Kupiłem bilety za pośrednictwem konsolidatorów online i od razu otrzymuję potwierdzenie, więc czekanie do ostatniej chwili nie jest obowiązkowe.

2

Mój bliski przyjaciel (który jest licencjonowanym biurem podróży) mówi mi, że „rezerwacje w ostatniej chwili za tani” oznaczają, że agent próbuje zwolnić miejsca, za które już zapłacił, jak wspomniała Kate.

Mąż kolegi (który jest hotelowym / wakacyjnym biurem podróży) mówi mi, że agenci hotelowi robią to samo. Kupują przydziały hurtowe (bloki) pokoi, a następnie oferują je tanio (zwykle w pakiecie z dodatkami o wysokiej marży, takimi jak transfery i wycieczki) w celu sprzedaży zapasów.

W dniach poprzedzających rezerwacje online mój ojciec przez cały czas korzystał z tej sztuczki „trzymaj rezerwację”, kiedy chcieliśmy zarezerwować wakacje. Rezerwowałby podróż w styczniu, a daty podróży w lipcu / sierpniu za pośrednictwem swojego biura podróży.

Rzeczywista płatność nastąpiła na kilka dni przed naszym wyjazdem.


Dzięki Co masz na myśli przez „odciążanie miejsc” i już zapłacone przez kogo (jakiś inny klient?)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.