British Airways - łączenie bagażu?


14

Mam lot liniami British Airways, na który mam zarezerwowane dwie sprawy. Ich dodatek wynosi 23 kg na skrzynkę.

Jeden przypadek to tylko 15. Drugi to 27. Matematycznie jest to mniej niż 46. Czy byłoby to dopuszczalne na lotach BA, czy też jest to maksymalnie 23 na przypadek?


1
Gdzie lecisz z / do? Limity bagażu różnią się w zależności od klasy biletu i miejsca docelowego britishairways.com/en-gb/information/baggage-essentials/…
Podróżny

2
Jak wspomniano powyżej, spójrz na stronę internetową ba.com, gdzie zobaczysz, że mocno podkreśla się, że jest to limit na jedną torbę. Czasami rezygnuje się z toreb o wadze powyżej 23 kg, ale nie można na nich polegać.
Vince O'Sullivan

1
W przeciwieństwie do bagażu rejestrowanego, bagaż kabinowy jest ograniczony rozmiarem, a nie wagą. W przeszłości wyciskałem 15 kg sprzętu fotograficznego i odzieży do torby kabinowej na BA. Trochę ekstremalne, ale możliwe.
Vince O'Sullivan

3
@ VinceO'Sullivan obowiązuje limit 2 x 23 kg na torby kabinowe na BA. Byłoby imponujące, gdyby ktoś zużył cały ten dodatek!
jcaron

@jcaron Masz rację (cholera). To powiedziawszy, nigdy nie widziałem ważenia toreb kabinowych i, jak się domyślasz, umieszczenie 23 kg w jednej z toreb kabinowych - z których jedna jest znacznie mniejsza od drugiej - byłoby dużym osiągnięciem.
Vince O'Sullivan

Odpowiedzi:


10

Po kilkakrotnym połączeniu z licencjatem naukowym w biznesie i ekonomii to jest moje doświadczenie:

  • To, co @Willeke wspomina o bezpieczeństwie pracowników, w rzeczywistości odnosi się do 32 kg . Nie przekroczą 32 kg, nawet o pół kilograma.
  • Na papierze, jak mówi @German, limit 23 kg dotyczy jednej sztuki bagażu . Jednak de facto mogą być bardziej elastyczne. Osobiste doświadczenie: raz pojawiłem się z walizką 27 kg, kiedy pozwolono mi na sztukę 23 kg. Zaproponowałem, że coś wyjmę (jestem kolekcjonerem książek, więc mógłbym mieć jeden wielki tom jako „przedmiot osobisty”), ale po prostu pomachali mi ręką i powiedzieli „nie rób tego więcej”. Miara ich elastyczności może zależeć od tego, jak pełny jest lot (lot był w połowie pusty) i / lub ktokolwiek tam siedzi. Jednak prawdopodobieństwo elastyczności wzrasta, jeśli suma mieści się w granicach dozwolonych.

3
Zgadzam się. Twardy limit w wielu krajach i dla wielu linii lotniczych wynosi 32 kg, a ten jest bardzo rygorystyczny w tych krajach. Poza tym linie lotnicze zwykle nie dbają o wagę każdego elementu, po prostu sumują wagi. Jednak 4 kg powyżej limitu jest prawdopodobnie niezwykłe, ale tak naprawdę zależy od agenta odprawy i zasad linii lotniczych.
jcaron

@jcaron w tej sprawie, byłem szczerze zaskoczony. 2 kg - w porządku. 4 kg - trochę za dużo. Domyślam się, że mogło się to zdarzyć, ponieważ lot był pusty (skończyło mi się na spaniu na trzech sąsiednich siedzeniach).
Galastel obsługuje GoFundMonica

Amerykańscy przewoźnicy akceptują bagaż z nadwagą o wadze do 45 kg na loty krajowe (chociaż opłaty mogą czasem być wyższe niż zwykle).
gparyani

Muszę się z tym zgodzić. Poleciałem BA z Toronto w klasie ekonomicznej, a nasze torby miały po 25 kg, powiedzieli, że było OK. Przyleciałem z BA na LA w rozpakowanym locie w klasie ekonomicznej, torby miały 26 kg, na które nie pozwalały. Musiały mieć 23 kg.
mickburkejnr

3
Dla osobistego doświadczenia z BA przydatne byłoby podanie krótkiego okresu, który się wydarzył. BA przeszły znaczące zmiany w ostatnim roku - i to, co obowiązywało wcześniej, może nie mieć zastosowania teraz.
Bilkokuya

49

Limit 23 kilogramów ma uchronić pracowników przed uszkodzeniem kręgosłupa, dlatego zwykle utrzymuje go w dobrej kondycji.

Ponieważ masz dwa przypadki, zmień ułożenie swoich rzeczy tak, aby żaden z nich nie był większy niż 22 kilogramy (pozostawiając trochę miejsca na wypadek, gdyby jedna lub więcej wag zostało wyłączone).

Istnieją klasy biletów, które pozwalają na bagaż 32 kg. Co nieco przekracza zakres 23 kilogramów, ale te sprawy są traktowane w inny sposób i pracownicy linii lotniczych są zobowiązani do obsługi ich przez dwie osoby.


8
„Limit 23 kilogramów ma uchronić pracowników przed uszkodzeniem kręgosłupa”: ale podróżni klasy premium rutynowo mogą sprawdzać torby o wadze do 32 kg. „Pracownicy linii lotniczych są zobowiązani do obsługi ich przez dwie osoby”: nigdy tego nie widziałem. Często obserwuję osoby zajmujące się bagażem, które rutynowo obchodzą się z torbami z „ciężkimi” metkami tylko z jedną osobą.
phoog

60
Fakt, że ludzie ignorują reguły, nie oznacza, że ​​nie powinny one obowiązywać.
Willeke

3
Nie powiedziałem nic o tym, czy zasady powinny tam obowiązywać. Zastanawiam się tylko, czy tak naprawdę jest, ponieważ moja obserwacja sugeruje coś innego. Ponadto firmy dostarczające paczki w USA wydają się mieć limit 70 funtów dla swoich pracowników, który wynosi 32 kg, więc przypuszczam, że linie lotnicze prawdopodobnie wybrałyby limit 32 kg dla ciężkich toreb, ponieważ była to maksymalna waga którym może zająć się jeden pracownik.
phoog

2
Uznano, że jednorazowo jest w stanie obsłużyć 32 kg, od tego czasu kilkakrotnie obniżono (przynajmniej w Europie), a teraz wynosi 23 kg, słyszałem, że może spaść do 21 kg. (W przeszłości nawet normalne było zajmowanie się samymi znacznie cięższymi przedmiotami, więc każda liczba będzie miała czas, w którym była normalna.)
Willeke

4
@ phoog Link, który podałem, wyraźnie określa limit masy ciała OSHA wynoszący 51 funtów dla jednej osoby bez pomocy. Jak powiedziałem, ten limit wagi można zwiększyć, zapewniając pomoce do noszenia, drugiej osoby itp., I zmniejsza się w wyniku określonych ruchów ciała i pozycji. Istnieje link do ponad 120 stron na temat tego, jak to obliczyć. Wymóg, że samochód, który jest w stanie prowadzić 70 MPH, nie oznacza, że ​​można bezpiecznie prowadzić 70 MPH w każdej, a nawet większości sytuacji.
user71659,

13

Ściśle mówiąc, jest to przypadek indywidualny. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​często będą trochę rozluźnieni, jeśli ktoś przekroczy kilkaset gramów. Nie spodziewałbym się, że zaakceptują skrzynię o cztery kilogramy powyżej limitu, więc przed odprawą przeniosłem niektóre przedmioty z cięższej skrzyni do lżejszej.

Inną opcją byłoby umieszczenie cięższej skrzynki na wadze, aby najpierw sprawdzić, czy agent przy biurku coś mówi. Jeśli nie, nie musisz nic robić. Jeśli tak, możesz przenieść przedmioty w tym momencie.


3
Jeśli zamierzasz skorzystać z drugiej opcji, upewnij się, że masz więcej czasu po przylocie na lotnisko. Prawdopodobnie nie utrzymają linii za tobą, podczas gdy ponownie pakujesz torby, więc w najlepszym razie będziesz musiał poczekać, aż ktoś, z kim obecnie mają do czynienia, skończy przed powrotem, aw najgorszym przypadku będziesz musiał kolejka od nowa. Jeśli spieszysz się, aby lot był ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to przenosić przedmioty między skrzynkami, aby oba znajdowały się poniżej limitu masy i / lub w kolejce wiele razy.
Anthony Grist

7

Moje własne doświadczenie (nie dotyczy BA, ale bardziej ogólnie):

  • W wielu krajach twardy limit na sztukę wynosi 32 kg , aby chronić pracowników. W krajach, w których ma to zastosowanie, na pewno nie dostaniesz nic poza tym ciężarem . Albo przeniesiesz rzeczy do innych toreb, albo będziesz musiał wysłać torbę jako fracht.

  • Zgodnie z tym, większość linii lotniczych pozwoli ci podzielić całkowity limit na rezerwację (może być dla kilku osób), jak chcesz. Masz maksymalną liczbę sztuk i maksymalną masę całkowitą i robisz z tym, co chcesz, po prostu sumują ciężary worków i liczą je. Niektóre linie lotnicze mówią o tym wprost (choć niekoniecznie wszędzie), inne są bardziej niejasne. Należy pamiętać, że może to również różnić się w zależności od kraju pochodzenia / tranzytu / wyjścia.

  • W przypadku linii lotniczych, które nie zezwalają na łączenie limitów, zawsze można zapłacić za torbę z nadwagą . Zwykle taniej jest zrobić to online przed lotem.

BA mówią :

Limit wagi dotyczy każdej torby. Nie jest możliwe podzielenie całkowitej masy na wiele worków.

Bez względu na to, czy faktycznie stosują tę zasadę, czy nie, nie sądzę, że nigdy nie przekroczyłem dozwolonego maksimum na tor podczas lotu z nimi.


FWIW Od czasu do czasu miałem „miłego” pracownika odprawy, ale nie są zobowiązani, jak wyjaśniłeś. Ktoś mógłby argumentować, że czyniąc to, jest „niemiły” dla swoich przyjaciół zajmujących się bagażem lotniskowym.
Lekkość ściga się z Moniką

+1 za opcję opłaty za nadwagę. Zakładam, że na podstawie tego, co napisano, OP nie może lub nie chce redystrybuować zawartości torby, więc stanowi to alternatywę (kosztowną, ale to od nich zależy, co jest ważniejsze)
Dragonel,

2

Opowiadanie: Kiedy byłem nastolatkiem, pracowałem dla firmy przeprowadzkowej. Gdy pudełko miało ponad 50 funtów (~ 22,6 kg dla was Europejczyków!), Obowiązywała wygórowana opłata. Ta opłata rzekomo trafiła bezpośrednio do polisy ubezpieczeniowej dla pracowników. Pomysł polegał na tym, że jeśli podnosimy ciężkie skrzynie, narażając się na obrażenia, to przynajmniej chronilibyśmy się, gdyby nasze plecy się poddały.

Ta polityka jest prawdopodobnie podobna lub identyczna z polityką linii lotniczych. Pracownicy linii lotniczych muszą podnosić ciężkie przedmioty przez cały dzień, a ogólnie uzgodniony limit ciężkich przedmiotów wynosi około 50 funtów / 23 kg, jak ustalili specjaliści medyczni. Linie lotnicze mogą być narażone na ryzyko związkowe lub zemsty pracowników, jeśli zmuszą pracowników do podjęcia działań wiążących się z poważnym zagrożeniem dla zdrowia.


1
Jeśli wynika to ze związków zawodowych, dlaczego w przypadku easy jet reguła nie ma zastosowania i istnieje połączenie?
drugi

2
50 funtów to ok. 3½ kamienia dla niektórych przyszłych Europejczyków.
Robert Furber

@ theheotherone Podmioty zajmujące się bagażem nie pracują dla linii lotniczych, lecz dla lotniska.
mickburkejnr

1
@RobertFurber ... Dziękuję za konwersję, ale pomyślałem, że jednostki lbsi są stoneużywane w tym niedługo europejskim kraju ... podczas gdy reszta Europy i tak korzysta z systemu metrycznego
Hoki,

1
@Hoki często używa się kamienia z funtami, na przykład 12 kamieni 3 (funty). Ale większość ludzi nie może łatwo dokonać konwersji z funta na kamień + funta. Co ciekawe, większość ludzi the country that must not be namedmoże dość łatwo przeliczać funty na kilogramy (ponieważ są prawie dwa razy większe) - ale nie kilogramy na kamień i odwrotnie. Niezależnie od tego, nikt nie używa kamienia oprócz masy ciała - wszystko inne to kilogramy (lub czasami uncje, jeśli to wymiary pieczenia) ... Przypomnij mi, dlaczego wciąż tu mieszkam?
Bilkokuya

1

limit 23 kg dotyczy jednego bagażu. Tak więc, jeśli masz dwa bagaże, to prawda, że ​​masz 46 kg, ale w obu przypadkach musisz podzielić cię na wadze. Powinieneś przenieść niektóre przedmioty do lżejszego. W przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić za dodatkową wagę (nawet jeśli w sumie masz mniej dzięki 46 kg)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.