Holenderska imigracja w St Pancras intl


20

Jesteśmy rodziną 3 osób, która jeździ bezpośrednim pociągiem z London St Pancras intl do Amsterdamu, który rozpoczął się w kwietniu 2018 roku. Mamy już ważną wizę Schengen i posiadamy indyjskie paszporty.

Mam jednak wątpliwości co do wyjścia z Wielkiej Brytanii i wejścia do strefy Schengen. Czy nasze paszporty zostaną odpowiednio stemplowane?

Później z Amsterdamu jedziemy pociągiem do Paryża, a następnie samolotem do naszego kraju. Czy będzie płynna imigracja z Paryża, jeśli nasze paszporty nie będą stemplowane do wewnątrz w St Pancras intl?

Jeśli ktoś, kto odbył tę podróż, może wyjaśnić nasze wątpliwości. Dzięki

Odpowiedzi:


27

Francuska straż graniczna jest obecna w St. Pancras i przetwarza wszystkich pasażerów korzystających z usług Eurostar.

Francuska policja ma stemplować paszporty, z wyjątkiem paszportów obywateli UE, EFTA, Andory, Monako i San Marino lub osób posiadających karty pobytu na podstawie art. 10/20.

Często jednak ignorują stemplowanie paszportów niskiego ryzyka (USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii itp.), Co jest nielegalne z ich strony i może sprawić podróżnemu kłopoty, jeśli opuści on bardziej surowe państwo, takie jak Szwecja.

Nie jest to jednak prawdopodobne w przypadku indyjskiego paszportu.

Mimo to, należy upewnić się, że pieczęć paszport (nalegają jeśli to konieczne), zarówno przy wjeździe i wyjeździe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.