Czy przekazywanie biletów lotniczych osobom trzecim jest bezpieczne?


7

Zarezerwowałem lot i dostałem trasę podróży. Zawiera moje imię i nazwisko, numer rezerwacji, numer biletu elektronicznego i kilka innych informacji.

Aby udowodnić nieobecność, muszę przekazać ten dokument stronie trzeciej (instytucji edukacyjnej). Czy istnieje jakieś ryzyko związane z bezpieczeństwem? Czy jest jakiś sposób, aby zapobiec / zminimalizować ryzyko?


Powinieneś bardziej ufać swojej stronie trzeciej, abyś mógł sprawdzić online, czy jest to osoba / firma o uznanej reputacji. Podając nazwę i numer rezerwacji, ludzie mogą zarządzać twoim biletem (jedzeniem), ewentualnie prosząc o zwrot pieniędzy (jeśli bilet podlega zwrotowi). Z drugiej strony zwroty dokonywane są wyłącznie na oryginalnej karcie kredytowej. Więc powinno być bezpiecznie. Zalogowałbym się na twojej linii lotniczej, zarejestrowałem konto i dostałem ten bilet na twoje konto (lub po prostu podałem swój adres e-mail), aby zmiany były wysyłane również na Twój adres e-mail i szybko blokowałeś złe działania
Giacomo Catenazzi

2
Wydaje mi się mało prawdopodobne, aby instytucja edukacyjna, do której uczęszczasz, mogła zepsuć twój plan podróży, ale możesz zredagować numer rezerwacji i inne szczegóły, jeśli chcesz. Lub podaj informacje po podróży (jeśli to możliwe).
Zach Lipton

Odpowiedzi:


16

Istnieje ryzyko. Jako minimum ujawniasz dane osobowe, w tym imię i nazwisko. Plan podróży może także zawierać (w zależności od formatu) datę urodzenia i informacje dotyczące dokumentu podróży (patrz: Jaką szkodę można wyrządzić, kopiując paszport? ). Ujawniasz także swoje miejsce pobytu: ktoś może, przynajmniej teoretycznie, pójść za tobą lub wiedzieć, kiedy nie będzie cię w domu i nie włamać się.

Ponadto wszystkie informacje potrzebne do zmiany trasy są zazwyczaj drukowane na trasie. Ktoś może połączyć się z Internetem lub zadzwonić do linii lotniczej i użyć tych informacji, aby anulować podróż lub przekierować Cię na Syberię. Naprawienie tego może kosztować czas i pieniądze. Mogą popełniać mniejsze psoty, takie jak zamówienie niechcianego wegańskiego posiłku lub umieszczenie środkowego miejsca bezpośrednio przed toaletą.

Możesz zminimalizować ryzyko, upewniając się, że strona trzecia jest godna zaufania (legalne firmy zazwyczaj nie spędzają czasu na zabawie z ludzkimi planami podróży) i redagując informacje niepotrzebne do ich celu (jeśli odbierają cię na lotnisku, mogą potrzebować informacje o Twoim przylocie, ale nie kod rezerwacji). Lub możesz stwierdzić, że strona trzecia jest godna zaufania i niezbędna oraz podać informacje.


2
Pamiętaj, że kiedy redagujesz informacje, to, że wygląda na zredagowane, nie oznacza, że ​​nie można ich odzyskać.
Kumulacja

3

Zamiast odejmować wrażliwe informacje, łatwiej jest zacząć od niczego i dodać niewrażliwe informacje. Zasadniczo, jeśli podasz datę (datę wylotu), linię lotniczą i numer lotu , powinno to wystarczyć, aby każdy mógł sprawdzić godzinę, czas trwania, oba lotniska, bramę i terminal, a także sprawdzić opóźnienia (np. linia lotnicza i numer lotu do Google). Niektóre loty składają się z wielu segmentów , więc może być konieczne wskazanie segmentu, o którym mówisz. W zależności od sytuacji możesz także podać swoje imię i nazwisko, przypisane miejsce, klasę kabiny lub inne dane osobowe, które zgodnie z prawem muszą znać.

Zasadniczo nie ma dobrego powodu, aby podawać komukolwiek swój kod rezerwacji lub numer potwierdzenia (lub jakkolwiek dzwoni to linia lotnicza). Jedynym celem tego kodu jest odprawa, zmiana rezerwacji, anulowanie lub w inny sposób zakłócanie lotu i nikt poza tobą nie powinien robić żadnej z tych rzeczy. Jeśli ktoś poprosi o ten kod, należy odmówić jego przekazania, chyba że jest on powiązany z linią lotniczą lub agencją podróży / rezerwacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.