Odmówiono wydania wizy w Wielkiej Brytanii z powodu braku dowodów finansowych. Czy powinienem ponownie złożyć wniosek, twierdząc, że mój wujek jest sponsorem? [duplikować]


20

Złożyłem wniosek o wizę wyjazdową (priorytetową) z Japonii (gdzie obecnie mieszkam i pracuję) do Wielkiej Brytanii na 5 dni i odmówiono jej na mocy przepisów 4.2 (a, c, e). Jestem Ukraińcem i przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii, aby odwiedzić mojego chłopaka, planowałem odwiedzić mój kraj ojczysty i wyjechać bezpośrednio z niego.

List odmowa mówi :

Decyzja

Odrzuciłem twój wniosek o wizę na wizytę, ponieważ nie jestem zadowolony, że spełniasz wymagania pkt (i) V4.2 Załącznika V: Reguły imigracyjne dla odwiedzających, ponieważ:

 • Złożyłeś wniosek o zezwolenie na wjazd na 5 dni w Wielkiej Brytanii w celach turystycznych.
 • Aby móc podjąć decyzję, czy udzielić zezwolenia na wjazd w tej kategorii, wziąłem pod uwagę podane przez ciebie okoliczności w Japonii, powody wizyty i proponowane warunki podróży. Oświadczyłeś, że jesteś zatrudniony jako kierownik operacji biznesowych i że zarabiasz 1745,00 GBP miesięcznie ze wszystkich źródeł zatrudnienia po opodatkowaniu.
 • Na poparcie swojego wniosku przesłałeś pismo od [redagowane] . Podajesz także dodatkową certyfikację bankową, która pokazuje saldo z dnia 2018.9.14. Listy bankowe pokazują saldo rachunku tylko jednego dnia i nie pokazują zobowiązania finansowego wnioskodawcy ani nie wskazują źródła żadnych środków na rachunku. Wobec braku dowodów co do źródła tych funduszy nie mogę się upewnić, że to wyciągi bankowe są prawdziwym odzwierciedleniem twojej obecnej sytuacji finansowej i że fundusze te pozostaną ci rzeczywiście dostępne do wyłącznego użytku przez cały czas podróży.
 • Podejmując decyzję, muszę wziąć pod uwagę sytuację osobistą i ekonomiczną. Na podstawie dostarczonych dowodów nie jestem przekonany, że ustaliłeś, że twoje okoliczności są zgodne z ustaleniami oraz że twoje powiązania gospodarcze z Japonią zostały udowodnione, aby zapewnić, że zamierzasz odbyć prawdziwą wizytę lub że będziesz chciał opuścić Wielką Brytanię pod koniec ograniczonego okresu okres podany przez ciebie. W związku z tym nie jestem zadowolony, że spełniasz wymagania paragrafu 4.2 (a) i (c). Nie jestem również przekonany, że przedstawione oświadczenie stanowi prawdziwe odzwierciedlenie Twojej sytuacji finansowej i że widoczne fundusze będą dostępne zgodnie z 4.2 ( mi)

Przyszłe aplikacje

Wszelkie przyszłe wnioski o wizę w Wielkiej Brytanii, które złożysz, będą rozpatrywane indywidualnie. możesz jednak zostać odrzucony, chyba że zmienią się okoliczności wniosku.

W związku z tą decyzją nie ma prawa do odwołania ani prawa do kontroli administracyjnej.

Dokumenty, które dostarczyłem:

 • moje dane osobowe i dane mojego chłopaka, wskazujące, że ma wizę studencką w Wielkiej Brytanii;
 • zaproszenie od chłopaka i wyjaśnienie naszego związku (skąd on mnie zna, jak długo jesteśmy razem i kim dla niego jestem);
 • dowód mojego pobytu w Japonii (umowa najmu) i pobytu mojego partnera w Wielkiej Brytanii (jego umowa najmu);
 • mój certyfikat bankowy z 2700 £;
 • odcinki wypłaty pokazujące moje miesięczne zarobki w wysokości 1750 £ (po opodatkowaniu) i jeden odcinek wypłaty z podaną premią (suma miesięczna: 3500 £);
 • zaświadczenie o zatrudnieniu od stycznia 2017 r. do czerwca 2021 r. (kiedy wygasa moja japońska wiza na pracę);
 • list urlopowy z pracy;
 • plan wycieczki;
 • kupił bilety na Ukrainę i do Japonii (od 8 października do 29 października) i zarezerwował bilety do Wielkiej Brytanii (18-22 października);

W załączniku do mojej aplikacji planowałem wyciągi bankowe. Złożyłem podanie, aby je otrzymać, ale mój bank (obecnie ponad 3 tygodnie) nadal nie przesłał mi ich, dlatego złożyłem wniosek bez nich. Które absolutnie rozumiem powód odmowy wydania wizy.

Ponieważ nie mam czasu na składanie wniosków z Japonii, planuję składać wnioski z Ukrainy.

Moje pytanie: skoro wątpię, czy do tego czasu otrzymam wyciągi bankowe, pomyślałem o tym, by napisać mojego wujka jako mojego sponsora, który ma wystarczające fundusze i wyciągi bankowe. To najszybszy sposób na uzyskanie dokumentu, który wydaje się być przyczyną mojej odmowy.

Oczywiście planuję wyjaśnić, dlaczego nie mogę dostarczyć własnych wyciągów bankowych.

Czy ktoś może mi pomóc zrozumieć, czy jest to dobry sposób na obejście tego? Czy to, co planuję zrobić, zwiększa moje szanse na uzyskanie wizy? Jeśli tak - jakie dokumenty muszę pokazać od strony mojego wujka?

Aktualizacja: Udało mi się uzyskać dziś wyciąg z konta bankowego (po 3 tygodniach oczekiwania). Problem polega na tym, że kwota pieniędzy podana na certyfikacie salda bankowego (2700 £) różni się od kwoty wymienionej w dokumencie wyciągu bankowego (2200 £ na dzień 31 sierpnia). Złożyłem wniosek o transakcje bankowe i kiedy na nie czekałem, kwota zmieniła się z 2200 £ na 2700 £. Do czasu ponownego złożenia wniosku minie 28 dni, więc wydaje mi się, że nie ma sensu przesyłać otrzymanych transakcji?


1
Dziękuję obojgu za odpowiedź! Być może uda mi się otrzymać wyciągi w ciągu kilku dni, ale po ponownym złożeniu wyciągu bankowego wskaże, że obejmuje on okres od stycznia do początku września. Ale będę aplikować już w październiku. Czy to byłby problem? Ponieważ do tej pory nie będę mógł ich dostarczyć, biorąc pod uwagę, że ponownie złożę wniosek z Ukrainy.
Anna D

4
Zapoznaj się z tym doskonałym pytaniem / odpowiedzią, aby uzyskać dodatkowe informacje o tym, dlaczego powinieneś dostarczać wyciągi bankowe i czego szukają w tych zestawieniach.
RedBaron

2
Czy Twój bank pozwala ci na dostęp do konta online? Możesz być w stanie wydrukować wyciągi. A może odwiedzenie oddziału i prośba o natychmiastowe otrzymanie oświadczeń może przyspieszyć ten proces.
Zach Lipton

3
Ponadto mój bank nie pozwala mi na dostęp do moich transakcji online. Poprosiłem ich, aby wydrukowali je przede mną tego samego dnia, ale wyjaśnili, że „z powodu procedur” zajmie to około 7 dni.
Anna D

1
Z jakiego banku korzystasz? Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swoich rejestrów online, na co pozwala obecnie większość banków, czy nie możesz zrobić kopii swojego 通 帳 po aktualizacji w bankomacie lub co najmniej?
さ り げ な い 告白

Odpowiedzi:


53

Potrzebujesz wyciągów bankowych.

Ponieważ jesteś przyzwoicie zatrudniony na podstawie wizy na pracę w Japonii, nagle przechodzę do powiedzenia, że ​​wujek zapłaci za wszystko, a wciąż nie pokazując własnej sytuacji finansowej sprawia, że ​​twoje podanie jest znacznie słabsze, a także niespójne z poprzednim wnioskiem i mogę to tylko założyć zostanie odrzucony.


37

Wujek nie ma znaczenia. Jeśli twierdzisz, że masz konto bankowe, ale nadal nie ujawniasz wyciągów, bez względu na przyczynę, ECO stwierdzi, że coś ukrywasz i odrzuci twoje podanie.

Masz już jedną odmowę. Druga odmowa znacznie utrudni życie. Rób to, co musisz, ale zdobądź wyciągi.


14

Brytyjska służba imigracyjna odmówi ci absolutnie wszystkiego, co może, dlatego sugeruję dołączenie następujących informacji oprócz tego, co już podałeś:

 • Wyciągi bankowe, które planujesz dołączyć, najlepiej cofnąć się o kilka miesięcy. Możesz je zdobyć, odwiedzając bank osobiście. Jeśli zaoferują wydrukowanie, oznacz je jako autentyczne.

 • Kopia listu odmownego i listu motywacyjnego z informacją, że rozumiesz decyzję i zawierasz dodatkowe informacje w celu rozwiązania podniesionych problemów.

Nie zmieniaj swojej historii, trzymaj się swojego oryginalnego planu. Jeśli spróbujesz powiedzieć, że ktoś pokryje twoje koszty, po prostu wykorzysta to przeciwko tobie, twierdząc, że nie jest jasne, co planujesz zrobić.

Jeśli to możliwe, skorzystaj z porady prawnej, najpierw sprawdzając swoją aplikację. Wiem, że to bardzo drogie, ale warto. Twój chłopak w Wielkiej Brytanii najlepiej się do tego nadaje, ponieważ naprawdę potrzebujesz brytyjskiego prawnika, który zna system.

Obawiam się, że bardzo trudno jest uzyskać wizę brytyjską w najlepszym momencie.


6
Czasami wydaje się, że bardzo trudno jest uzyskać wizę brytyjską, ale kiedy spojrzeć na przyczyny odmowy, często widać, że wniosek miał braki, co oznaczało, że od początku był skazany na niepowodzenie. Podstawowe błędy, brak niezbędnych dokumentów, brak czytania odpowiednich przewodników itp. W ciągu roku do czerwca 2018 r. Wielka Brytania przyznała wizy na ponad 2,7 mln wizyt, a 88% wniosków zakończyło się powodzeniem gov.uk/government/publications/...
Traveler

3
Problem polega na tym, że Wielka Brytania odmówi z jakichkolwiek możliwych powodów, często kłamie na temat dostępności odwołań i ogólnie sprawia, że ​​cały proces jest tak trudny do zrozumienia i wykorzystania, jak to możliwe. Należy pamiętać, że liczba 88% nie obejmuje osób, które postanowiły nawet nie składać wniosków po zasięgnięciu porady prawnej.
użytkownik

1
Niestety TSE widzi tylko negatywne sytuacje - w końcu jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek zadał pytanie, dlaczego został zatwierdzony. Mój własny partner, który jest Kubańczykiem, nie znajduje się więc wysoko na liście „preferowanych gości” w większości krajów, odnosi sukcesy za każdym razem, gdy aplikuje. Nie podzielam twoich poglądów na temat uprzedzeń Wielkiej Brytanii wobec wnioskodawców, chociaż uważam, że ci, których poziom znajomości języka angielskiego jest niski, mogą być w niekorzystnej sytuacji, gdy starają się postępować zgodnie z dostępnymi szczegółowymi wytycznymi.
Podróżnik

1
65 stron to dość obszerne zasoby.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/... i to nie liczy się z Przewodnikiem po dokumentach uzupełniających , a nawet z samymi przepisami imigracyjnymi.
Podróżnik

2
Wielka Brytania powinna znacznie zaostrzyć standardy wejścia, a nie bardziej luźne. Oczywiście popełniane są błędy, ale ogólnie dopuszcza się więcej osób, które ostatecznie łamią warunki wizowe, niż odrzuconych, którzy by tego nie zrobili.
jwenting

0

Naprawdę potrzebujesz wyciągów bankowych z co najmniej sześciu miesięcy wstecz i obejmujących cały okres od początku do końca. Lepszy byłby roczny zestaw oświadczeń. Interesują ich nie saldo w danym dniu, ale wzór sald na Twoim rachunku bankowym w danym okresie.


-3

Ciekawy problem. Zabrałem moją japońską żonę do Londynu na zwiedzanie podczas naszego pobytu w Holandii bez wcześniejszych ustaleń (ponieważ w tym momencie już opuściła granicę UE i Brexit nie istniał). Obdarzyli nas surowym spojrzeniem i bardzo się starali udawać, że wciąż mamy granice w UE (to śmieszne, nie mamy), ale wpuść nas bez sprawdzania czegokolwiek.

Gdy znajdziesz się w Europie, powinieneś mieć możliwość swobodnego podróżowania w obrębie UE. Zwłaszcza z japońskim paszportem, który jest powszechnie uznawany na całym świecie. Jeśli nie jesteś Japończykiem, umowa najmu niewiele znaczy, powinieneś uzupełnić ją o wizę pracowniczą jako dowód.

Jeśli chodzi o finanse, chcą tylko wiedzieć, że masz wystarczająco dużo pieniędzy podczas pobytu, aby się utrzymać. nie widzą transakcji wchodzących i wychodzących z twojego konta powrotnego. Jeśli pojawisz się na granicy z 1700 GBP, nie możesz mi powiedzieć, że nie jest to wystarczający dowód na to, że masz te pieniądze bezpośrednio na utrzymanie. To lub pokaż im swoją umowę z pracodawcą, wyraźnie pokazując twój dochód i czas jego trwania, z wyciągami bankowymi jako wsparcie.

Jedną z potencjalnych czerwonych flag dla nich może być lot na Ukrainę, sam zastanawiałbym się, jaki tam masz biznes, ponieważ Europa Wschodnia nie ma najlepszej reputacji wśród krajów zachodnich.

Zasady dotyczące wjazdu turystów do krajów są w dużej mierze takie same na całym świecie, a jeśli możesz przedstawić dowody świadczące o tym, że możesz utrzymywać siebie, swoje zakwaterowanie (-a) i plany w Wielkiej Brytanii, powinieneś jechać.

Uważam, że technicznie nie jest to nawet wiza, istnieją tylko niektóre zasady wjazdu do kraju objętego zwolnieniem z obowiązku wizowego i muszą wiedzieć, że opuścisz kraj i nie obciąży on kraju.

... Przyszło mi do głowy, że jeśli masz paszport UE, nie powinno być problemów z wyruszeniem do Wielkiej Brytanii, ponieważ masz prawo do swobodnego podróżowania w strefie UE (oczywiście do momentu ich wyjazdu).

Wydaje mi się, że samo stawienie się na granicy (z dowodami potwierdzającymi) powinno działać (rozumiem, że to przerażające), ale to zależy od tego, jaki paszport posiadasz. Moja żona pracowała w biurze podróży i poleciła mi to podejście, kiedy pierwszy raz przyjechałam do Japonii, i latam tą drogą od 5 lat.


3
„bardzo się staraliśmy udawać, że wciąż mamy granice w UE (śmieszne, nie mamy)”. Mieli rację. Wielka Brytania nie jest częścią strefy Schengen, dlatego może sprawdzać osoby przybywające z reszty Wielkiej Brytanii, aby sprawdzić, czy mają prawo wjazdu. Zobacz „Z powodu rezygnacji Zjednoczonego Królestwa z głównej części Schengen, nadal może sprawdzać osoby przybywające z reszty UE, aby sprawdzić, czy mają prawo wjechać na terytorium Wielkiej Brytanii, czy nie”.
Michael

3
„Przyszło mi do głowy, że jeśli masz paszport UE, nie powinno być problemów z dotarciem do Wielkiej Brytanii” Ukraina nie jest częścią UE.
Michael

1
„Jedna potencjalna czerwona flaga dla nich może lecić na Ukrainę, sam bym się zastanawiał, jaki tam masz biznes” - OP stwierdza, że ​​są obywatelami Ukrainy. Nie ma się co nad tym zastanawiać.
Henning Makholm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.