„Nastąpiła zmiana w twoim planie podróży” - Dlaczego loty są teraz dłuższe?


25

W zeszłym miesiącu zarezerwowałem lot liniami American Airlines na koniec grudnia. Dzisiaj dostałem od nich e-maila z informacją, że nastąpiła zmiana w mojej podróży, a oto zaktualizowane szczegóły moich lotów.

W przypadku obu lotów (IAD-> LAX i LAX-> SYD) jedyną zmianą, jaką widzę, jest to, że czasy odlotów i przylotów zmieniły się nieznacznie (<30 minut). Samolot również się nie zmienił, ale oba loty są teraz dłuższe! Pierwszy lot zyskał 49 minut, a drugi lot zyskał 10 minut.

10 minut w 15-godzinnym locie jest znikome, ale dodanie prawie godziny do 5,5-godzinnego lotu wydaje się całkiem sporo! Dlaczego linia lotnicza miałaby tak drastycznie zmieniać czas lotu, skoro pozornie nic się nie zmieniło?


1
Prawdopodobnie byłoby lepiej na naszej stronie lotniczej
DJClayworth

1
Czy możesz podać dokładną datę i harmonogram przed / po? Jeśli jest to bardzo pracowity dzień (powiedzmy weekend przed Bożym Narodzeniem lub po nim), mogliby dodać bufor, aby wziąć pod uwagę zatory. Rzeczywisty lot może nie wydłużyć, po prostu upewnij się, że przylatujesz „na czas”, nawet jeśli spóźnisz się. Powinni byli wziąć to pod uwagę wcześniej, ale nigdy nie wiadomo ... Możliwe, że otrzymali powiadomienie o zdarzeniu, które może zakłócić sytuację w określonym czasie (powiedzmy, że Prezydent korzysta z tego samego lotniska, co Ty). Trudno zgadnąć.
jcaron

5
Ponadto linie lotnicze zaczęły wydłużać „planowane” czasy lotów, więc nie są tak często zgłaszane jako spóźnione.
Aganju

10
@Aganju: Lub, będąc mniej cynicznym: postępy w gromadzeniu danych i eksploracji danych pozwalają liniom lotniczym przewidywać rzeczywiste czasy lepiej niż wcześniej.
Jörg W Mittag

Odpowiedzi:


35

Dwie najbardziej prawdopodobne przyczyny to zmiana trasy lub zmiana miejsc startu i lądowania.

Trasy mogą się zmieniać z różnych powodów, niektóre mogą być dłuższe lub krótsze. Zwykle nie robią tak dużej różnicy w stosunku do krótkiego lotu (chociaż może się to zdarzyć, jeśli na jednej trasie będzie lepszy strumień odrzutowy, zwykle są one zmienne)

Najprawdopodobniej zmiana logistyki oznacza, że ​​start lub lądowanie uległy zmianie, co oznacza, że ​​samolot potrzebuje mniej lub więcej czasu na dotarcie do swojego miejsca. Mogą one zostać zmienione z powodów sezonowych lub dlatego, że lotnisko zmienia aranżację w celu uwzględnienia nowych ofert w najbardziej pożądanych przedziałach czasowych itp.


20

Dla każdego konkretnego lotu możesz to sprawdzić w FlightAware i sprawdzić, czy jest adnotacja do zmiany. Najprawdopodobniej nie. W przypadku każdego lotu odpowiedź Rory jest prawdopodobnie poprawna - że jest to problem z planowaniem bramki.

Jednak w branży lotniczej istnieje ogólna tendencja do publikowania dłuższych czasów lotów na tych samych trasach niż wcześniej:

  1. Linie lotnicze latają samolotami wolniej, aby oszczędzać paliwo. Kiedy istniała konkurencja i korzystaliśmy z biur podróży, najszybsze loty pokazywałyby się najpierw w SABRE i innych bazach danych, ale ponieważ linie lotnicze monopolizują trasy, a ludzie sortują według ceny, a nie czasu, nie ma powodu, aby nie zwalniać, aby oszczędzać paliwo.

  2. Zatłoczenie na lotniskach, cięcia w zakresie konserwacji, liczba samolotów w gotowości i załogi oraz inne problemy operacyjne oznaczają, że muszą oni wydłużyć czas buforowania na przybycie na czas. Nikt nie lubi spóźniać się, a przyjeżdżanie wcześniej wydaje się przyjemne dla tłumu.


8

Linie lotnicze czasami starają się poprawić statystyki na czas , a zwykle obejmuje to publikowanie dłuższych czasów lotów, co automatycznie poprawi wydajność na czas każdego lotu, który nie jest jeszcze realizowany w 100%.


Chociaż harmonogramy wypełniania to stara sztuczka, AA raczej nie zrobi tego w przypadku IAD-LAX, ponieważ ani te loty, ani lotniska nie są narażone na znaczne opóźnienia. Dla korekty w lecie na półkuli północnej może to być bardziej prawdopodobne, ponieważ LA zachodzi mgła, a DC burze z piorunami.
choster

1

Przyjęta odpowiedź jest niepoprawna. Mamy kontrole na automatach tylko na kilku lotniskach w USA i ani LAX, ani IAD nie jest jednym.

Odpowiedź jest taka, że ​​linie lotnicze cały czas dostosowują rozkłady. To duży wzrost, ale nie bezprecedensowy. W grze występuje tak wiele powiązanych ze sobą czynników, że prawie niemożliwe jest uzyskanie zgrabnej odpowiedzi.


1
Chciałbym głosować za tym, jeśli jest poprawny, a zaakceptowana odpowiedź jest niepoprawna. Potrzebowałbym jednak niektórych źródeł roszczeń, ponieważ nie mam pojęcia, kto ma rację, a kto nie.
Martin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.