Rozkład jazdy Lille Metro… czy to 24/7?


9

Linie M1 i M2 w Lille we Francji mają mylący harmonogram . To 7 dni w tygodniu, ale wygląda na to, że „działa” w zasadzie 24 godziny na dobę (minus jakieś dziesięć minut opóźnienia). Nigdy nie pojechałem metrem później niż o 23:00, kiedy byłem w Lille w zeszłym roku, ale ludzie powiedzieli mi, że zatrzymuje się tuż przed północą. Ale ... wygląda na to, że zaczyna się od nowa natychmiast po około 10 minutach.

Jakie są rzeczywiste godziny linii Lille M1 i M2? Trudno mi uwierzyć, że są 24/7 ...


transpole.fr/fr zapewnia tabele czasowe, które wydają się nie wspominać o pociągach na liniach M1 i M2 między północą a 5 rano (w przybliżeniu).
audionuma

2
Zauważ, że rzeczywiście istnieją 24/7 systemy metra: mic-ro.com/metro/24h.html
JonathanReez

Odpowiedzi:


17

Jest to błąd w obliczeniach Movit dla pierwszego i ostatniego pociągu. Wydaje się, że pierwszy pociąg w ciągu dnia jest pierwszym pociągiem po północy, a ostatni pociąg ostatnim pociągiem przed północą. System wyłącza się z dnia na dzień, ale ponieważ ostatni pociąg jest po północy, wystąpił błąd.

Kliknij „ZOBACZ PEŁNY HARMONOGRAM”, a następnie nazwę pojedynczego przystanku, aby zobaczyć pierwszy i ostatni pociąg dla każdego przystanku; tutaj są pokazane poprawnie.


1
Tak, jak tylko kliknąłem przystanek, o którym wspomniałeś w komentarzu, mógłbym przewinąć i zobaczyć, że pierwszy pociąg jest o 5 rano, a ostatni tuż po północy. Tak, zdecydowanie błąd oprogramowania / niewielki problem z użytecznością. Idź rysunek :)
Chris Cirefice,

Jest dobry powód, dla którego Mapy Google nie próbują powiedzieć Ci o „pierwszych” i „ostatnich” usługach. Zasadniczo niemożliwe jest zautomatyzowanie (czy usługa 24-godzinna ma pierwszą i ostatnią? Którą godzinę należy przyjąć jako punkt odcięcia - najwyraźniej nie działa 12 rano itp.) - Jak widzimy tutaj.
Tim

Mapy Google oferują jednak ostatnią opcję usługi, chociaż Tim, w przeciwnym razie w pełni się z tobą zgadzam
skifani

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.