W przypadku imigracji amerykańskiej, jeśli stemplowanie wykonane mówi do Xyz daty, oznacza to, że należy opuścić kraj przed tą datą lub dotrzeć do kraju ojczystego przed tą datą


11

Jestem na wizie odwiedzających do USA z Indii. Przy imigracji w USA stemplowanie zostało wykonane i na nim napisane „do 02.02.2019” (jak powiedziałem urzędnikowi, że mój bilet powrotny jest 25 lutego 2019 r.). Mam wątpliwości, czy to oznacza, że ​​powinienem dotrzeć do Indii do 25 lutego lub opuścić USA do 25 lutego .. ??

Jak na mój bilet powrotny, zacznę od USA 25 lutego i dotrę do Indii 27 lutego.

Dziękujemy za poświęcony czas i cierpliwość.


15
Czy w dacie pytania brakuje cyfr (-y)? Jak napisano, jest to „PON Luty 2019”, co nie ma sensu
Traveler

4
Czy możesz zrobić zdjęcie? „mon” czy „mar”?
Giacomo Catenazzi

7
„mon” powinien być faktycznym miesiącem, więc prawdopodobnie jest to raczej „do 02 marca 2019 r.” lub coś podobnego (6 miesięcy od daty przybycia)?
jcaron

4
@ Fattie, prosimy o komentarz. Dziękuję Ci.
Mindwin

7
Dlaczego USA powinny przejmować się przyjazdem do Indii? To, że wracasz do domu po wyjściu, nie oznacza, że ​​jest to wymagany kurs. Podróżowałem z wieloma krajami, co oznaczało, że nie wróciłem do domu długo po tym, jak oczekiwano, że opuścimy różne kraje po drodze.
Loren Pechtel,

Odpowiedzi:


74

USA nie obchodzi, gdzie jesteś po opuszczeniu USA; dbają tylko o to, jak długo jesteś w USA.

To po prostu data, do której musisz opuścić USA.


6
„Musisz opuścić Stany Zjednoczone do 25 lutego 2018 r.”. - Czy to oznacza, że ​​możesz spędzić dzień 25 w tym kraju, o ile go opuszczę 00:00:00 26 February 2018, czy też muszę się wydostać 00:00:01 25 February 2018(czyli tuż po północy 25)?
BruceWayne,

3
zgodnie z tym okres wizowy jest rozumiany jako „do ostatniego dnia włącznie”. przedłużenie pobytu rozpocznie się po północy.
dlatikay

7
A jeśli twój lot miał odlecieć o 23:00 i odejść dwie godziny później, masz kłopoty. Brak miejsca na błędy jest lekkomyślny.
gnasher729,

1
@ gnasher729, ale czy imigranci wiedzą, że twój samolot odleciał dwie godziny później? Nie przypominam sobie, by ludzie sprawdzali moje znaczki paszportowe podczas wsiadania do samolotu, a informacje o locie nie są przechowywane w paszporcie. Zapisanie tych informacji dla każdego spóźnionego samolotu wymaga dużo pracy.
Nelson

1
@ gnasher729 Jeśli tak się stanie, a do północy nadal będziesz poza samolotem, powinieneś poprosić o funkcjonariusza CBP (przynajmniej niektórzy są zwykle w pobliżu) i wyjaśnić sytuację, i uprzejmie poprosić ich o zarejestrowanie tego, aby było zauważyłem, że późne wyjście było mniej lub bardziej poza twoją kontrolą. Lub, jeśli zdążyłeś już do samolotu przed północą, ale odjeżdża późno, uzyskaj potwierdzenie od linii lotniczej i wyślij e-mailem do CBP, i uprzejmie poproś, aby to zanotował
Crazydre
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.