Znajdź przyczynę obecnego dużego opóźnienia lotu?


12

Zdarzyło mi się patrzeć na wczorajszy lot (jak pisanie), który był drastycznie opóźniony ...

https://flightaware.com/live/flight/UAL48 (wybierz „2 września”)

Teraz na wielu doskonałych stronach z informacjami o locie możesz szybko ustalić, czy lot jest opóźniony.

Ale - czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się DLACZEGO lot był opóźniony?

Staje się to bardzo ważne, jeśli następnego dnia lecisz tym samym lotem!

(Rzeczywiście, dla tego konkretnego lotu, zauważam, że następny dzień jest już niestety oznaczony jako opóźniony o wiele godzin; teraz zastanawiam się nad następnym dniem.)

Jeśli wiesz, dlaczego nastąpiło opóźnienie, z pewnością przydałyby się przydatne informacje, jeśli korzystasz z następujących wersji lotu.

Czy jest na to sposób?

(Często, jeśli po prostu „zadzwonisz do linii lotniczej i zapytasz”, pracownicy rezerwujący często naprawdę nie wiedzą specjalnie.)


Sens mojego pytania brzmi: „Jeśli wybierasz się na jeden z kolejnych lotów tego numeru, spróbuj dowiedzieć się, co się do cholery dzieje…!”


3
W tym konkretnym przypadku mogło to być efekt domina z medycznej dywizji do Goose Bay 1 września. Biorąc pod uwagę, że czas lotu do EWR – BOM wynosi ponad pół dnia, mogłem zobaczyć, jak rozkładają się załogi przez kilka dni z tego powodu.
Michael Seifert

1
@MichaelSeifert - fascynujący, ale .......... skąd ten plakat znał przyczynę? Nie rozumiem .. Na zdrowie.
Fattie

3
Plakat wydaje się działać w CTV, dużej kanadyjskiej sieci telewizyjnej. On może mieć poufne powiązania, których ty lub ja nie.
Michael Seifert

Prawdopodobnie dlatego, że usłyszał wezwanie obsługującego z prośbą o lekarzy w samolocie i / lub personel po prostu powiedział mu, kiedy zapytał. Z POV załogi, medykamenty łatwiej sprzedać zrzędliwej publiczności, ponieważ najwyraźniej nie jest to wina linii lotniczej, więc sprzedadzą je, jeśli będą w stanie.
Harper - Przywróć Monikę

@MichaelSeifert - gotchyou now ..
Fattie

Odpowiedzi:


9

ExpertFlyer ma widok statusu lotu, który pobiera informacje za pośrednictwem tych samych kanałów, których linie lotnicze używają do rozpowszechniania. W zależności od linii lotniczej i wyboru technologii może to ujawnić pewne informacje. Ale to nie jest przetworzona forma.

Kiedy spojrzałem na UA0048 dla 02SEP, po prostu mówi, że przejście na YYR było spowodowane „konserwacją”, co wydaje się mało prawdopodobne.

Jeśli masz jedną z subskrypcji wyższych poziomów na Flight Radar, możesz zobaczyć kody Squawk, które mogą ci powiedzieć, czy zmiana trasy nastąpiła w nagłym wypadku.


fantastyczne informacje, Calchas. Dobry.
Fattie,

3
„kody Squawk, które mogą powiedzieć, czy zmiana trasy nastąpiła w nagłym wypadku” Tylko wtedy, gdy samolot rzeczywiście skreślił jeden z awaryjnych kodów transpondera. Jest to prawdopodobnie prawdopodobne, gdyby zdarzył się wypadek, ale nie jest to wymagane; ATC może zdecydować o zachowaniu ich na pierwotnie przypisanym kodzie transpondera.
CVn

16

Linia lotnicza zawsze zna przyczynę opóźnienia lotu. W praktyce oznacza to oczywiście, że tylko niektórzy o tym wiedzą, a agent, z którym rozmawiasz, może nie być jednym z nich. Twoim zadaniem jest znalezienie agenta, który a) wie o tym, a b) jest upoważniony do udostępniania tych informacji.

Ogólnie rzecz biorąc, pod względem wiedzy, na podstawie mojego osobistego doświadczenia:

  • Agent bramy zazwyczaj zna większość aktualnych informacji - ale można do niego dotrzeć tylko przy bramie;
  • Agent odprawy może znać pewne informacje (zazwyczaj obsługują odprawy dla wielu lotów, więc nie są aktualne);
  • Biuro obsługi linii lotniczych na lotnisku może uzyskać aktualne informacje, dzwoniąc do agenta bramkowego, jeśli jesteś dla nich miły (tak naprawdę nie muszą);
  • Biuro obsługi technicznej linii lotniczych również może się o tym dowiedzieć. Jest to dla nich dodatkowy problem, ponieważ muszą znaleźć bezpośredni telefon, zadzwonić i przekazać te informacje. Szanse na to są większe, jeśli jesteś miły, jeśli obciążenie pracą jest stosunkowo niskie lub jeśli jesteś kabiną premium lub pasażerem o wysokim statusie.
  • Pytanie w kanale publicznym (np. Twitterze) wydaje się być lepszą szansą na odpowiedź, ponieważ linie lotnicze zwykle dbają o swój wizerunek publiczny

Pamiętaj, że przyczyna opóźnienia lotu może ulec zmianie w czasie. Na przykład to, co zaczęło się jako samolot wymagający konserwacji, może zmienić się w opóźnienie pogodowe lub (w przypadku następnego dnia) opóźnienie uderzenia.


14
Przyczyny mogą się spotęgować do tego stopnia, że ​​tak naprawdę nie ma już jednego powodu. Twój lot może się spóźnić, ponieważ lot przylatujący jest opóźniony. Lot powrotny był opóźniony, ponieważ nie mieli załogi. Nie było załogi, ponieważ przekraczali godziny dyżurów w ciągu dnia. Przekroczyli swoje dyżury w ciągu dnia, ponieważ samolot wymagał konserwacji. Samolot wymagał konserwacji, ponieważ musiał zostać sprawdzony po zderzeniu z ciężarówką. Wymagało to odladzania z powodu pogody.
Zach Lipton,

@ZachLipton - na pewno tak prawdziwe. Istnieje jednak duża różnica między „załogą nieudaną łodzią ze względu na snafu” a „ogromną katastrofą silnika”. W pierwszym przypadku powtórzenie lotu następnego dnia prawdopodobnie nie uległo zmianie. W tym drugim przypadku
twój pieprzony

@GeorgeY. - dobry. Wygląda na to, że na podstawie twojej wiedzy niestety nie ma strony typu „Flightaware”, która po prostu daje powód ... to jest
szaleństwo

1
@Fattie: Linie lotnicze nie odnoszą korzyści z upublicznienia takich informacji i nie ma takiego prawa, które by tego wymagało (poza obowiązkowym raportowaniem bezpieczeństwa NTSB / FAA). Nikt go nie ma, więc to nie jest publiczne.
Kevin,

@Fattie "W pierwszym przypadku prawdopodobnie nie wpłynie to na powtórny lot następnego dnia. W tym drugim przypadku Twoja śrubka prawdopodobnie: /" Tylko jeśli ten sam numer lotu następnego dnia jest obsługiwany przez ten sam samolot, który może, ale nie musi, być walizka. Jeśli to inny samolot, nie ma powodu, dla którego miałoby to znaczenie.
CVn

3

Naprawdę pytasz: „Czy fakt, że lot był opóźniony dzisiaj, zwiększa szansę, że zostanie on opóźniony jutro?”. Ustalenie przyczyny może dostarczyć informacji na to pytanie, ale rzadko. To zależy od rodzaju lotu. Istnieje kilka lotów długodystansowych, w których ten sam samolot wykonuje jedną podróż w obie strony dziennie. Jeśli dzisiaj wystąpiło duże opóźnienie, być może nie spojrzałeś wystarczająco późno, aby dowiedzieć się, że dzisiejszy lot został całkowicie odwołany z powodu problemu z samolotem. To może trwać do jutra. Nawet jeśli tak się nie stanie, jutrzejszy lot będzie chciał pomieścić dzisiejszych pasażerów, więc niektórzy ludzie będą zderzeni. To może być Ty. W tym scenariuszu zwiększyłoby to moją ocenę prawdopodobieństwa, że ​​jutro nie wyjdę.

W przypadku lotów na krótkich odcinkach jest większa elastyczność, ale mniejsza niż się wydaje. Linie lotnicze nie mają w pobliżu wielu zapasowych samolotów, ale ciężko pracują, aby wypełnić rozkład lotów. Wiele stron z aplikacjami lotniczymi ma „skąd ten samolot?” przyciski umożliwiające śledzenie, czy zamierzają obsłużyć Twój lot tym samym samolotem, który został dzisiaj opóźniony. Nie wiesz, czy z powodu opóźnienia przydzieli on samoloty na loty.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​informacje, które otrzymasz dzisiaj na temat przyczyny opóźnienia (zakładając, że w ogóle je dostałeś), nie będą wystarczająco szczegółowe, aby dokonać rozsądnej oceny wpływu na jutro. To naturalne, że lot XXX był dzisiaj opóźniony, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że lot zostanie opóźniony jutro, ale bardzo trudno powiedzieć, czy jest to racjonalna ocena. Z drugiej strony linie lotnicze bardzo wolno przyznają, że jeden problem przejdzie na przyszłe problemy. Kazałem im twierdzić, że lot odleci na czas, gdy przylatujący samolot nie opuścił wcześniejszego lotniska na czas, aby potwierdzić to roszczenie.

Następne pytanie brzmi: co zamierzasz zrobić z informacjami? Jeśli nie wiesz, że dzisiejszy lot jest opóźniony, jutro pojedziesz na lotnisko i spróbujesz wsiąść do samolotu. Czy zamierzasz teraz odwołać ten lot i spróbować kupić inny bilet? Czy całkowicie anulujesz podróż? Nie znam twojej sytuacji, ale prawdopodobnie najlepszą rzeczą jest pójście jutro na lotnisko i zobaczenie, co się stanie. Powodzenia.


0

Szanse na problem mechaniczny w jednym z samolotów, który wpłynie jutro na ten sam numer lotu, są dość małe *. Szanse na duże zakłócenia pogodowe opóźniające dzisiejszy lot i mające efekt domina na następny dzień lub dwa lub trzy loty są dość duże. Dowiedzenie się o opóźnieniach związanych z pogodą jest dość łatwe - ściągnij dowolne strony z wiadomościami lub pogodą w Internecie - przeczytasz o tym. Dowiedzenie się o opóźnieniach mechanicznych lub związanych z załogą lotniczą jest trudniejsze, zostało szczegółowo opisane w innych odpowiedziach i prawdopodobnie nie wpłynie na przyszłe loty.

Jeśli Twoje prawdziwe pytanie brzmi: „Czy mój lot XXnnn będzie opóźniony jutro ?”, To na stronie, którą podlinkowałeś, znajduje się historia ostatnich 15 lotów pod tym numerem lotu. Jeśli klikniesz kolejno, zobaczysz, czy lot odleciał wcześniej czy później, a także czy przyleciał wcześniej czy później. (Wyjazd 2 września, 10:24 późno odszedł, ale przybył wcześnie - dziękuję tylnym wiatrom!)

Jeśli nie chcesz klikać poszczególnych lotów, widok UA48 FlightRadar24 da ci tylko 7 dni, ale wyświetli się na jednym ekranie, kiedy był planowany i faktyczny czas odlotu i przylotu.

Dane z siedmiu do 14 dni zapewnią znacznie lepsze prognozy ostatnich wyników dotyczących odlotów / przylotów na czas niż dane z „wczorajszych” wyników. tzn. jedno przekierowanie do YYR, powrót do EWR, a następnie „przeniesienie” do BOM nie nastąpiło przed ani po locie incydentu i jest jednorazowe.

* FR24 pokazuje numer ogona, a UA nie użył tego samego samolotu w żadnym z ostatnich 7 ukończonych lotów, ani nie planuje tego zrobić dla żadnego z dwóch nadchodzących lotów, dla których FR24 pokazuje prognozowany numer ogona. (Należy pamiętać, że rzeczywisty samolot, który ma być używany, podlega sprawności mechanicznej itp. I może ulec zmianie - nawet po odepchnięciu samolotu od bramki).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.