Podróżowanie z psami w Japonii


26

Debatuję nad podjęciem pracy w Japonii. Mam psa o masie około 11 kg i chcę wiedzieć, jak ciężko byłoby z nim podróżować.

Na przykład, czy pozwolono by jej na Narita Express do Tokio? Albo na jednym z lokalnych pociągów w okolicach Tokio? Gdybym chciał podróżować w weekend na więcej obszarów wiejskich, na Shinkansen, czy byłaby dozwolona?

Jeśli psy na ogół nie są dozwolone w pociągach, czy istnieje jakiś rodzaj transportu masowego lub indywidualnego, który akceptuje transport psów? Nie planuję posiadania samochodu, więc ważne jest dla mnie, żeby w jakiś sposób poradzić sobie z nią, jeśli będę potrzebować.

Podsumowując, czy psy są dopuszczone do wszelkiego rodzaju masowych przewozów w Tokio? A jeśli nie, jakie są możliwe sposoby transportu mnie i mojego psa bez posiadania własnego pojazdu?


„... bez posiadania własnego pojazdu” Czy wynajem pojazdu jest dla ciebie OK?
muru

4
Na szczycie tego wszystkiego, zakładając, że nie mieszkasz w Japonii, powinieneś być świadomy trudności z importowaniem psa. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale ostatnio podróżując, zobaczyłem, że jedna osoba zabiera swojego psa na kwarantannę na lotnisku. Wyglądało na to, że jest to obowiązkowe i ma 180-dniowy okres utrzymywania.
Brian R

@muru Tak, wynajęcie pojazdu byłoby w porządku
spacetyper

1
@spacetyper przepraszam, nieważne. Dwie główne usługi wynajmu, Toyota i Czasy mają taki sam limit 10 kg i wymóg klatki jak JR East. Nie sądzę, że drobni gracze będą się znacznie różnić.
muru

Odpowiedzi:


22

Przepraszam, nie możesz wziąć psa powyżej 10 kg w pociągu w Japonii. Zgodnie z zasadami JR East, psy i inne zwierzęta mogą być transportowane tylko wtedy, gdy są umieszczone w całkowicie zamkniętej skrzyni o długości mniejszej niż 70 cm i wadze 10 kg w połączeniu, a za przywilej trzeba zapłacić 280 lat za przejazd:

有 料 の も の

● 小犬 、 猫 、 鳩 た は こ れ ら に す る 動物 (獣 獣 へ び 類 除 く) で で 、

さ さ 70 セ ン チ で 、 タ テ ・ ヨ ・ 高 の 合計 が が が チ 程度 の ー に い れ た も の ​​の

が ー ス と 動物 を わ せ た 重 さ が 10 が ロ 以内 の も の

https://www.jreast.co.jp/kippu/20.html

Zasady mogą się nieznacznie różnić w zależności od firmy, ale ogólna istota będzie taka sama dla autobusów, pociągów itp.

Należy również pamiętać, że przywóz psa do Japonii może wymagać okresu kwarantanny do 180 dni, a małe mieszkania i długie godziny pracy oraz dojazdy nie są zbyt kompatybilne z posiadaniem dużych psów. Małe „słodkie” psy są popularne, ale rzadko widziałem duże psy poza terenami wiejskimi.

Aktualizacja : Znalazłem jedną (1) firmę taksówkową w Tokio, która przewozi małe lub duże zwierzęta: http://smile-animaltaxi.com/

Nie jest jednak tani, a stawki zaczynają się od 4000 jenów za 5 km.


Dziękuję za odpowiedź. Czy możesz wyjaśnić regulację długości? Widzę 70 cm w przetłumaczonej wersji strony i chcę wiedzieć, czy jest ona dokładna, czy nie.
spacetyper

4
@spacetyper Jestem pewien, że żaden nie istnieje. Przykro mi, ale miejska Japonia naprawdę nie obsługuje dużych zwierząt.
jpatokal

5
Pękając mojego psa o wadze 25 funtów, czyli 1 kg ponad limit dla małych zwierząt, zaliczając go do dużego zwierzęcia. Zdecydowanie różnica kulturowa z USA!
spacetyper

1
Czy pracownicy pociągów faktycznie przenoszą ciężary do pomiaru pojemników dla zwierząt?
JonathanReez

1
To 10 kg zwierząt + skrzynia, a nie 10 kg zwierząt. Sama skrzynka może mieć od 3 do 5 kg w zależności od wielkości.
shoover

14

Yamato Unyo, jedna z firm transportowych, najprawdopodobniej przewiezie pokrytego psa z lotniska Narita do niemal dowolnego miejsca: https://form.008008.jp/mitumori/PPET0100Action_doInit.action

Będą przewozić średnie psy o wadze do 30 kg i duże psy o wadze powyżej 30 kg, więc jesteś w dobrej formie.

Są prawie jedyną opcją dla zwierząt większych rozmiarów, mimo że są drogie. Opcje transportu publicznego ograniczają psy tylko do mniejszych niż 10 kg, które mogą zmieścić się w ich własnej torbie. Wypożyczalnia samochodów nie zezwala na zwierzęta, które nie są kratkowane, a wynajem w jedną stronę od Narity będzie kosztowny, nie mówiąc już o czymś, co polecam wypróbować (jazda po lewej stronie, ruch w Tokio, jet lag, a szczekanie psa itp.).

Do ogólnych podróży w Japonii każdy, kogo znam, sprawdza swojego psa w hotelu dla psów (którego jest mnóstwo) lub ma własny samochód.

Jeśli korzystasz z Yamato, wygląda na to, że musisz dokonać rezerwacji i otrzymać wycenę, co ma sens, ponieważ prawdopodobnie jest wiele prac przygotowawczych na końcu firmy transportowej.

Wreszcie, Twoja firma może posiadać specjalistę ds. Relokacji w zakresie personelu lub umowy. Możesz skontaktować się z nimi, jak zwykle znają nieco dziwne prośby cudzoziemców.


1
+1 za kreatywną alternatywę, ale cena jest dość wygórowana: transport dla „średniego psa” (6-25 kg) z jednego punktu do drugiego w Tokio kosztuje 19440 jenów, czyli prawie 200 USD.
jpatokal

4

Wiem, że minęło kilka miesięcy 、, ale mamy tutaj naszego 13 kg psa. Jest w snoozer przewoźnika, który jest wałkiem i plecakiem. Jego limit 70 cm na 90 cm. Ona nie stoi wygodnie, ale kładzie się i śpi dobrze. Pociągi Jr nigdy nie poprosiły o zważenie naszego szczeniaka i cały czas wprowadzamy ją do centrum Tokio. Wynajęliśmy również zarówno z Toyoty, jak i Nissana. Wynajmowałem Nissana z lotniska do mojego mieszkania i właśnie wynająłem Toyotę na nowy rok na wakacje. Ponownie, jeśli ona jest nosicielką, nie zależy im na wadze. 11 kg jest w porządku. Jeśli skończysz się ruszać i potrzebujesz opiekuna, daj nam znać! Lol

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.