Czy mogę opuścić lotnisko w trakcie lotu wewnątrz Schengen, jeśli mam wizę jednorazowego wjazdu?


13

Mam lot powrotny z Madrytu do Indii, z dwudniowym postojem w Amsterdamie. Mam wizę jednorazową. Kiedy opuszczę Madryt, przeprowadzą kontrole imigracyjne i mogą stemplować paszport, że ten turysta opuścił strefę Schengen. Muszę jednak wyjść z lotniska w Amsterdamie, aby podróżować. Czy mogę to zrobić za pomocą wizy jednorazowej?


3
Jak myślisz, dlaczego będziesz miał wyjazd z imigracji w Madrycie przed lotem do Amsterdamu?
phoog

Odpowiedzi:


26

Jeśli masz lot z Madrytu do Amsterdamu, w żaden sposób nie dostaniesz pieczęci wyjściowej. Oznacza to, że po przyjeździe do Amsterdamu nadal będziesz w strefie Schengen i możesz wyjść, jak chcesz. Strefę Schengen opuścisz dopiero podczas wejścia na pokład do Indii.


12

Kontrola wyjazdów zostanie przeprowadzona w Amsterdamie. Twój lot Madryt-Amsterdam będzie lotem krajowym i nie przejdziesz przez imigrację. Na ten lot nie potrzebujesz wizy tranzytowej.


17
Pamiętaj, że oznacza to, że Twoja wiza musi być ważna do daty wyjazdu z Amsterdamu.
Nate Eldredge,

23
Twoje „nie” jest mylące. Wydaje mi się, że ma to związek z twierdzeniem, że paszport może być stemplowany podczas opuszczania Madrytu? Łatwo (źle?) Zinterpretować to jako odpowiedź na jedno z dwóch dosłownych pytań w PO.
David Richerby,

11
Lot z Madrytu do Amsterdamu nie jest lotem krajowym. Hiszpania i Holandia to dwa różne kraje, nawet jeśli oba są częścią strefy Schengen i nie ma punktów kontroli imigracji podczas podróży między krajami.
Tor-Einar Jarnbjo

6
@ Tor-EinarJarnbjo Ale zachowuje się dokładnie jak lot krajowy. W związku z tym większość osób odnosi się do lotu wewnątrz Schengen jako „krajowego” - i tak zmienia się język.
Martin Bonner wspiera Monikę

3
@ Tor-EinarJarnbjo W przypadku podróży wewnątrz UE to znacznie więcej teorii niż praktyki. Zgodnie z umową międzynarodową podróżni zwykle nie powinni oczekiwać kontroli celnych, to samo dla Schengen i tożsamości.
origimbo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.