Myli się co do polityki dotyczącej bagażu kabinowego Ryanair


17

Oto cytat ze strony Ryanair :

Co MOŻESZ przynieść na pokład

  • Wszyscy pasażerowie mają prawo zabrać na pokład 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed tobą (35 cm x 20 cm x 20 cm). Przykłady obejmują torebkę, torbę na laptopa i mały plecak.

  • Pasażerowie, którzy zakupili „Priority i 2 torby kabinowe” lub bilet Plus / Flexi / Family lub bilet lotniczy łączący, mogą zabrać na pokład 1 dodatkową torbę 10 kg, która musi zmieścić się w gabarytach bagażu (nieprzekraczającej 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm).

  • Pasażerowie, którzy zdecydują się nie kupować „Priority & 2 Torby kabinowe” i przybędą do bramki z 2 torbami, Twoja druga większa torba (waga 10 kg Wymiary: 55 cm x 40 cm x 20 cm) zostanie zdjęta, oznaczona i umieszczona w luku bagażowym bezpłatnie . Upewnij się, że wszystkie kosztowności zostały usunięte. Odbierzesz tę torbę za pas bagażowy na docelowym lotnisku. (Uwaga: pamiętaj, aby zabrać ze sobą paszport, jeśli musisz przejść kontrolę paszportu na docelowym lotnisku).

Jesteśmy 2 osobami dorosłymi i 2 dziećmi. Oprócz 4 biletów zakupiliśmy dwa „priorytetowe i 2 torby kabinowe”. Pomyślałem, że oznacza to, że możemy zabrać 4 małe torby (35 cm x 20 cm x 20 x m) + 2 średnie torby (10 kg, 55 cm x 40 cm x 20 cm).

Ale potem zobaczyłem podświetloną sekcję powyżej, która wydaje się wskazywać, że nie musieliśmy płacić za „Priority & 2 Cabin Bags” i możemy przynieść 4 średnie torby bezpłatnie.

Czy zatem dodatkowa opłata za „Priority i 2 torby kabinowe” daje nam jedynie prawo do posiadania średnich toreb z nami w kabinie (w przeciwieństwie do sprawdzania ich przy bramie)?

Innym małym problemem jest pakowanie ostrych przedmiotów (takich jak maszynka do golenia) i płynów w większych pojemnikach. Zazwyczaj pakuję je do bagażu rejestrowanego, ale tym razem nie kupiłem bagażu rejestrowanego. Przedmioty te zwykle nie mogą przejść przez zabezpieczenia. Więc jeśli nie odprawię żadnych toreb (przed ochroną), czy to oznacza, że ​​nie mogę spakować maszynki do golenia i pojemników z płynem większych niż 100 ml? Czy nadal mogę spakować je do torby, którą sprawdzę przy bramie?


2
Maszynki do golenia są w porządku. Proste maszynki do golenia nie są. Limit 100 ml jest na ogół zasadą obowiązującą na lotnisku, a nie linią lotniczą, więc przepakuj swoje duże butelki do serii 100 ml.
Roddy of the Frozen Peas

Myślałem, że ta polityka limitu bagażu pojawi się dopiero w listopadzie 2018 roku? Lecę w październiku 2018 r., A k zarezerwowałem te loty w marcu, ale wciąż otrzymuję wiadomości z informacją, że muszę kupić priorytetowe wejście na pokład ????? Ostatni raz latam z tymi oszustami!
Reo G

Odpowiedzi:


33

Na listopad 2018 r. Ta odpowiedź jest nieaktualna. Zamiast tego zobacz tę odpowiedź .

Poczucie zagubienia jest naturalne. Dodatki Ryanaira są mylące.

Tak, zakup „Priorytetów i 2 bagażu kabinowego” nie zmienia limitu bagażu, zmienia jedynie to, w jakiej części samolotu będą przewożone torby. Jeśli nie uiścisz tej opłaty, możesz zabrać ze sobą małą torbę do samolotu, a większą zostawisz w stosie na zewnątrz samolotu, która zostanie umieszczona w luku bagażowym. Następnie należy go odebrać z roszczenia bagażowego. Uiszczenie opłaty umożliwia wniesienie małej i większej torby do samolotu.

Ponieważ masz cztery bilety i zapłaciłeś dwie opłaty „Priorytet i 2 torby kabinowe”, będziesz mógł zabrać do kabiny cztery małe torby i dwie większe torby, a także możesz sprawdzić w bramie dwie większe torby.

Te same zasady bezpieczeństwa obowiązują w przypadku większych bagażu sprawdzanych przy bramce, jak w przypadku bagażu podręcznego, ponieważ sam będziesz przewoził torby przez ochronę i do bramy.


5
Zauważ, że to się zmieni Od 1 lis 2018 - zobacz ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/faq-overview/...
St.Shadow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.