Czy można podróżować z wyspy Jeju do Seulu bez paszportu?


9

Mój przyjaciel zgubił paszport podczas pobytu na wyspie Jeju. Zwykle radziłbym mu, aby po prostu pojechał do Seulu, odebrał paszport awaryjny ze swojej ambasady i poleciał do domu bez problemów, ale wiem, że wyspa Jeju ma specjalny system imigracyjny.

Czy są jakieś kontrole imigracyjne w drodze z wyspy Jeju do Seulu? Jeśli nie, to czy można podróżować tą trasą bez paszportu?

Odpowiedzi:


12

Musisz mieć dokument tożsamości na loty krajowe. Potrzebują dowodu tożsamości, aby przejść przez ochronę, a ci, którzy nie są upoważnieni do odwiedzenia kontynentu, zostaną zawróceni (podczas kontroli bezpieczeństwa lub odprawy).

Akceptowane identyfikatory: ( źródło, koreański )

  1. Paszport
  2. Międzynarodowe prawo jazdy
  3. Obca karta rejestracyjna
  4. Koreańska karta stałego pobytu
  5. Dowód tożsamości dla US Army w Korei

1
Jeśli IDP działa, to w porządku :)
JonathanReez

Czy to nie zależy od tego, czy będą potrzebować wizy (ale nie dla Jeju)?
Giorgio

@Giorgio Uhm tak, zakładam, że mają prawo wjechać na kontynent - w przeciwnym razie i tak nie przejdą przez ochronę.
revi

1
Właśnie to mam na myśli: są obywatele, którzy mogą odwiedzić Jeju bez wizy, ale potrzebują wizy dla Republiki Korei. Możesz to zauważyć w swojej odpowiedzi.
Giorgio

1
@revi, Jako ktoś, kto leciał z Czedżu do Korei kontynentalnej, moje doświadczenie było takie, że sprawdzali paszporty przed kontrolą bezpieczeństwa. To nie była pełnoprawna kontrola paszportowa, po prostu spojrzeli na swój paszport i sprawdzili tożsamość. Cała procedura zajęła kilka sekund.
ach
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.