Czy mogę dostać się na wyspę Idjwi z Rwandy?


12

Idjwi to wyspa położona pośrodku jeziora Kivu, między Demokratyczną Republiką Konga a Rwandą, należąca do Demokratycznej Republiki Konga.

Oficjalny przewodnik Idjwi Wyspa wspomina

Zalecane promy kursują z Goma / Bukavu.

Oba te miasta znajdują się w DRK.

Czy jest jakiś sposób, aby odwiedzić go bezpośrednio ze strony Rwandy? Czy też muszę przekroczyć granicę w Goma / Bukavu i złapać tam prom?


5
Trudno powiedzieć, czy ta strona jest faktycznie oficjalna; może to być firma wycieczkowa. Google podaje numer telefonu i kilkanaście stron, wszystkie na wycieczki / wycieczki. Każdy ma zrzeczenie się odpowiedzialności .. niezwiązany z ICCN . Przewodnik Bradt Congo 2008 mówi, że przejście do Rwandy jest / było w okolicach Kibuye.
Giorgio,

Odpowiedzi:


1

Zakładam, że to jedyny sposób.

Z innej strony:

Zwiedzanie wyspy Idjwi jest bardzo łatwe zarówno z Gomy, jak i Bukavu - i jest wysoce zalecane, ponieważ jest to spokojna, przyjazna i bardzo malownicza wyspa.

Dodatkowe informacje:

Łodzie z Gomy lub Bukavu są obfite - albo weź MV Mugote, MV Emmanuel (nie Emmanuel 2) lub MV Iko (choć ten naprawdę wygląda, jakby był na ostatnich nogach). Między Gomą i Bukavu jest mnóstwo innych łodzi, ale nie zatrzymują się na Idjwi. Taryfy wynoszą około 15 USD za pierwszą klasę z Gomy lub Bukavu i trwa 3-4 godziny z Gomy i 2-3 godziny z Bukavu.

Ponieważ 2 dość oficjalne strony internetowe zawierają te informacje, zaufałbym im.


@kuba czy moja odpowiedź pomogła?
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.