Czy „przewóz” oznacza, że ​​jestem sam na trasie SNCF?


8

Korzystam z aplikacji SNCF na Androida, aby zaplanować podróż do małego francuskiego miasta.

Podczas gdy pierwszy etap podróży odbywa się za pośrednictwem TGV, drugi etap odbywa się za pomocą „przewozu”.

Mój słownik wyjaśnia „przewóz” jako:

  • Wagon kolejowy, zwłaszcza przeznaczony do przewozu pasażerów.
  • Pojazd kołowy, generalnie przyciągany przez konie.

Ale ikona wygląda okropnie jak osobisty samochód. A ikona mapy po prawej stronie otwiera aplikację systemu trasy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Moje pytanie : czy ta noga jest dostarczana przez SNCF i jest wliczona w cenę biletu? A może mówią mi, że jestem sama dla tej nogi?


2
Byłoby pomocne, gdybyś dokładnie wskazał, której trasy szukasz (od, do, czasu podróży). Kiedy szukam możliwości podróży z Angers do Thouars, dostaję tylko regularne połączenia kolejowe, większość z przesiadką w Saumur.
Tor-Einar Jarnbjo

To jest wersja programu SNCF „od drzwi do drzwi”. Te niepubliczne segmenty transportu zwykle widzisz tylko wtedy, gdy wybierasz miejsce docelowe lub miejsce docelowe, które nie jest dworcem kolejowym (więc obejmują one dojazd do / z dworca kolejowego), ale najwyraźniej w tym przypadku uznali to za lepszą opcję ...
jcaron

Myląco, „Voiture” jest również używane przez SNCF w odniesieniu do wagonów kolejowych, jak w „Voiture 7 miejsce 23”.
nic

Odpowiedzi:


11

To tak naprawdę oznacza „podróżuj sam”. Podróż między Angers Saint-Laud i Thouars w twoim planie podróży nie jest uwzględniona w bilecie ani obsługiwana przez SNCF.

Spójrz na dane wyjściowe ze strony scnf poniżej: Nie podałeś daty, której szukasz, więc właśnie wybrałem następną niedzielę. Połączenie kolejowe jest dość złe, więc pokazują, jak długo trzeba by wziąć samochód zamiast pociągu. Jest to standardowa funkcja (chyba że odznaczysz opcję samochodu w menu „rodzaj transportu”) - oferujesz najszybsze połączenia wraz z wygodniejszymi lub tańszymi opcjami.

Przykładowy plan podróży ze strony internetowej

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.