Jak uzyskać wizę Hongkong z Pakistanu?


9

W Pakistanie nie ma ambasady Hongkongu. Jak ubiegać się o wizę i jak ją zapłacić, jeśli muszę wysyłać dokumenty?


3
Dlaczego miałbyś się spodziewać takiego? Hongkong jest częścią Chin. Czy masz ambasadę Puerto Rico lub ambasadę Grenlandii?
Robert Columbia

15
@RobertColumbia Hongkong ma własny system imigracyjny i wydaje własne wizy, podczas gdy Puerto Rico i Grenlandia nie. To nie znaczy, że mają własne ambasady, ale nie wydaje mi się to nierozsądnym pytaniem.
Zach Lipton

1
@ZachLipton To nie jest ściśle poprawne. Grenlandia, HK i PR to trzy osobne przypadki. PR = rozpatrywane krajowe USA. HK = oddzielna imigracja, administrowana przez rząd HKSAR. Grenlandia = Oddzielna imigracja , administrowana przez Danię, zwłaszcza że Grenlandia nie jest podobna do Schengen jak Dania.
user71659,

Odpowiedzi:


13

Według Ambasady Chin w Pakistanie można ubiegać się o wizę za ich pośrednictwem lub wysyłając dokumenty bezpośrednio do Departamentu Imigracyjnego Hongkongu w Hongkongu (patrz informacje w zakładce „Składanie wniosku”, a konkretnie „Składanie wniosku” ). Możesz również wynająć kurierską wizę, aby Ci w tym pomóc. Karta „Stosowanie” zawiera także listę dokumentów, które należy przesłać, oraz wszystkie pozostałe wymagania.

Ostrzegają, że odpowiedź może potrwać miesiąc lub dłużej.

Jeśli przyniesiesz swoje dokumenty do ambasady chińskiej, zapłacisz ambasadzie wymienione opłaty. Jeśli złożysz podanie bezpośrednio:

opłaty w formie zamówienia kasjera lub przelewu bankowego należy przesłać wraz z wnioskiem. Zlecenie kasjera lub płatność bankowa powinna zostać wydana przez bank, który ma połączony bank w HKSAR i przekazany do „Rządu Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu”. Wraz z wnioskiem nie należy wysyłać gotówki.

Powyższe linki dotyczą wizy vist. Informacje na temat innych rodzajów wiz można znaleźć na stronie internetowej Departamentu Imigracji.


1

Według China Highlights musisz odwiedzić chińską ambasadę lub konsulat w celu uzyskania wizy w Hongkongu.


Czy jesteś powiązany z biurem podróży „China highlight”? (Po prostu pytam, ponieważ cytowanie wydaje się dziwnym źródłem zamiast oficjalnych stron.)
Roddy of the Frozen Peas

nie, przejrzałem go i była to pierwsza strona, którą znalazłem
marijnr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.