Czy mogę towarzyszyć mojej teściowej, dopóki nie dostanę kart pokładowych na Heathrow?


22

Moja teściowa nie mówi po angielsku. Ona chce podróżować do Indii z lotniska London Heathrow. Wiem, że na lotniskach w Manchesterze i Birmingham osoby niebędące pasażerami mogą towarzyszyć pasażerowi w strefie odprawy. Czy to samo w londyńskim Heathrow?

Pytam o to, ponieważ w Indiach osoby niebędące pasażerami w ogóle nie mają wstępu na terminal - nawet do strefy odprawy. Nie jestem więc pewien, czy zależy to od lotniska na lotnisko.

Uwaga : chcę towarzyszyć tylko do miejsca odprawy. Nie chcę iść przez kontrolę bezpieczeństwa. Potrafię pisać notatki na papierze w języku angielskim, które może pokazać komuś, jeśli potrzebuje pomocy z kontroli bezpieczeństwa do czasu lotu.


10
@BritishSam Nie, ten OP chce przejść przez zabezpieczenia. Nie chcę przejść przez zabezpieczenia.
Priya R

5
Tak, to pytanie nie jest duplikatem tego.
Hanky ​​Panky

1
Jeśli mówi w języku hindi / pendżabskim / tamilskim, będzie jej dobrze.
DumbCoder,

@PriyaR mój zły źle przeczytał :)
BritishSam

Odpowiedzi:


36

Tak , absolutnie możesz. Na Heathrow nie sprawdzają, czy jesteś podróżnikiem, dopóki nie dotrzesz do zabezpieczonego obszaru odlotów przez bramki bezpieczeństwa. To oczywiście jest po etapie odprawy.

Możesz iść z nią do stanowiska odprawy, pomóc jej zdobyć kartę pokładową. Następnie przechodzi przez strefę odlotów i stamtąd wracasz do domu.

W tym momencie albo musi samodzielnie umieścić kartę pokładową na skanerze, albo członek personelu będzie tam, aby sprawdzić swoją kartę pokładową, po czym będzie musiała przejść kontrolę bezpieczeństwa i obowiązują tam wszystkie standardowe procedury, jak wskazano w komentarz poniżej.


3
Warto również dać zwykłe ostrzeżenie, że nic z tego nie jest absolutnie gwarantowane. W obecnym klimacie bezpieczeństwa zawsze jest możliwe (choć bardzo mało prawdopodobne, ponieważ lotnisko nad jeziorem straci działalność), że dalsze bezpieczeństwo może pojawić się bez uprzedzenia.
origimbo

1
@origimbo Tak, to w zasadzie prawda. Zasadniczo rzeczy takie nie zmienią się inaczej niż w odpowiedzi na incydent terrorystyczny lub znany spisek terrorystyczny. I nie wyobrażam sobie żadnego zagrożenia, które można rozsądnie rozwiązać, wymagając od ludzi posiadania biletów, aby dostać się do stanowiska odprawy. Takie postępowanie wymaga posiadania punktu kontroli bezpieczeństwa na zewnątrz budynku terminalu, więc zamiast tego atakują go terroryści.
David Richerby

7
Możliwe, że takie rzeczy się zdarzają, ale kiedy ludzie szukają ogólnych porad w Internecie, czy naprawdę możemy spisać wszystkie ifs i co jeśli ? Gdy sytuacja się pogorszy, nawet posiadaczom kart pokładowych można odmówić dostępu do miejsc, do których mogliby z łatwością dotrzeć kilka minut wcześniej. Nie sądzę, że musimy wymienić wszystkie zastrzeżenia.
Hanky ​​Panky

3
@origimbo Racja, ale to było siedem i pół roku temu. Strefa odprawy ograniczona do posiadaczy biletów w danym dniu jest bardzo mało prawdopodobna i będzie reakcją wyłącznie na wyjątkowe wydarzenia.
David Richerby,

2
Dotyczy to również wszystkich lotnisk w USA.
gparyani

10

W kolejce do stanowiska odprawy (na lot do Indii) spora część pasażerów będzie mówić po angielsku i hindi (lub w innym języku indyjskim w regionie, do którego podróżuje). To samo dotyczy wejścia na pokład. I nawet ośmielę się powiedzieć, że istnieje szansa, że ​​agent odprawy, pracownicy ochrony, stewardessy, pracownicy kontroli granicznej również mówią w jednym lub drugim języku indyjskim. Poza tym ci ludzie są przyzwyczajeni do spotkań z ludźmi, którzy nie mówią po angielsku.

Nawet będąc całkowicie sama, znajdzie sposób na komunikację z ludźmi i poradzi sobie z każdym problemem. Nie ma bardziej międzynarodowego środowiska niż międzynarodowe lotnisko.

Może lepiej niż papierowe notatki dawałby jej telefon komórkowy i byłby dostępny, dopóki nie wsiądzie do samolotu.


To naprawdę uspokajająca odpowiedź. +1
Hanky ​​Panky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.