Czy są jakieś opcje lotów bez dzieci?


57

Zastanawiałem się, czy są jakieś loty dla osób, które nie mogą znieść dzieci lub nie chcą być w pobliżu. Jestem pewien, że istnieje zapotrzebowanie. Pod pojęciem „bez dzieci” rozumiem loty bez dzieci, strefy dla dzieci lub inne opcje. Czy mogę poprosić o opcję dla dzieci podczas regularnego lotu, aby w pobliżu nie było dzieci? Ile kosztuje lot bez dzieci w porównaniu z lotem normalnym?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
JonathanReez wspiera Monikę4
Zawsze możesz sporządzić dla siebie mapę w locie i zaprosić tylko tych, których stoisz (i ludzi stojących przy tobie)
Jean

2
Pierwsza klasa. Klasa biznesowa. Ale dla reszty z nas: słuchawki redukujące hałas.
Nigel Touch

Odpowiedzi:


117

O ile mogę powiedzieć, nie ma lotów komercyjnych, które byłyby całkowicie wolne od dzieci. Nie jest prawdopodobne, ponieważ ekonomia lotnictwa komercyjnego działa przeciwko niemu - latająca publiczność preferuje niskie ceny w stosunku do wszystkich innych względów. Co kilka lat sugeruje to nowa kolumna , ale ostatecznie ludzie tak naprawdę nie są skłonni zapłacić tego, co byłoby potrzebne, aby wesprzeć sieć lotów bez dzieci.

Od 1953 do 1970 r. United Airlines [słynnie] oferowały tak zwane loty Executive tylko dla mężczyzn, między Nowym Jorkiem a Chicago oraz między Los Angeles i San Francisco. Palenie cygar i fajki było dozwolone, kobiety i dzieci nie. Było to prawdopodobnie ostatnie w przypadku lotów całkowicie pozbawionych dzieci, z pewnością od jakiegokolwiek amerykańskiego przewoźnika.

Istnieje jednak wiele linii lotniczych, które mają wybrane strefy wolne od dzieci. Malezyjskie linie lotnicze były pierwszymi w ostatnich latach, zabraniając dzieciom z górnego pokładu samolotu A380. Scoot oferuje ulepszenie ScootinSilence dla gospodarki; nikt przed 12 rokiem życia nie może siedzieć przed ich 787 kabinami. AirAsia X, długodystansowa siostrzana linia lotnicza AirAsia, oferuje coś, co nazywają strefą ciszy :

1. Co to jest cicha strefa?
- Strefa ciszy to ekskluzywna część wypoczynkowa między rzędami 7-14.
- Dostępne tylko dla gości w wieku 10 lat i starszych.

Mówiąc jak ktoś bez dzieci, który dużo lata, myślę, że to głupia marketingowa sztuczka; Na każdej podróży spotykam o wiele bardziej irytujących dorosłych niż irytujące dzieci. Poza tym nie jest tak, że wokół tych odcinków znajduje się dźwiękoszczelna bariera. IndiGo oferuje miejsca dla dzieci w rzędach 1–4 i 11–14, ale siedzenie w rzędzie 4 nie izoluje cię od wybrednego malucha w rzędzie 5.

To, czy opcja rozprzestrzeni się poza Azję Południowo-Wschodnią i Południową, dopiero się okaże. Mimo że The Independent ogłosił, że jest „ ruchem rosnącym ”, nie było żadnych nowych ogłoszeń, odkąd IndiGo ogłosiło to w 2016 roku.


8
Dziękujemy za udzielenie dobrze poinformowanej odpowiedzi. Chciałbym dodać, że lecę kilkanaście razy i nigdy nie spotkałem irytującej osoby dorosłej, ale było kilka irytujących dzieci. Prawdopodobnie masz do czynienia z dziećmi lepiej niż ja.
fixerlt

94
+1 za „Na każdej wycieczce spotykam o wiele bardziej irytujących dorosłych niż irytujące dzieci”
R ..

45
Podczas lotu rzadko spotykam wielu ludzi, ale kiedy są konsekwentnie irytujące, zwykle są to niemowlęta lub małe dzieci. Siedząc obok kolczastego lub ząbkującego dziecka, które krzyczy niemal nieprzerwanie przez całą drogę z Londynu do Los Angeles, mogę ci powiedzieć, nie radość. Natknąłem się na dorosłych, którzy wykazywali denerwujące zachowanie lub złe maniery, ale te rzadko trwają dłużej niż kilka minut. Irytujące osoby dorosłe mogą przewyższać liczbę niemowląt w liczbach bezwzględnych, ale niemowlęta dość konsekwentnie wykrzykują irytujące osoby dorosłe.
Janus Bahs Jacquet

27
Siedzenie w czwartym rzędzie nie izoluje cię od krzyczącego malucha w dwudziestym rzędzie .
WGroleau,

16
Uważam, że koncepcja „strefy cichej” w pobliżu kilku turbin obracających się z dużą prędkością jest interesująca.
Davidmh

19

Dzieci i niemowlęta nie mogą przebywać w rzędach samolotów przy wyjściach awaryjnych. Daje to jednak jedynie gwarancję, że dziecko nie usiądzie obok ciebie (z boku) - jedno może być jeszcze za tobą lub przed tobą w rzędzie bez wyjścia. Jeśli możesz znaleźć płaszczyznę, w której rzędy wyjściowe odpowiadają zmianie klasy lub istnieje wiele rzędów wyjściowych, być może uda Ci się zbudować więcej bufora. Często używam seatguru, aby znaleźć rząd bezpośrednio przed rzędem wyjściowym, ponieważ za mną nie będzie dzieci - lub rząd za rzędem wyjściowym, jeśli muszę pracować na moim laptopie, ponieważ siedzenia w rzędzie wyjściowym nie są w stanie się rozkładać.

Ponadto osobiście uważam, że zatyczki do uszu lub dobry zestaw słuchawek redukujących hałas wraz z dobrą muzyką lub filmem, który wybrałem, bardziej niż zagłusza świat. Jeśli naprawdę się martwisz, wkładki douszne w połączeniu z zestawami słuchawkowymi redukującymi hałas (lub słuchawki redukujące hałas w połączeniu z ochroną nauszników) zapewnią około 40 dB redukcji hałasu - więcej niż jest to potrzebne dla większości dzieci .

Wreszcie, rodzice małych dzieci często nie mogą sobie pozwolić na lot służbowy lub pierwszą klasę. Istnieje również większa separacja miejsc i / lub podział prywatności w tych klasach. Może się okazać, że w ten sposób linie lotnicze oferują „wybór” (choć drogi) podróżującym w interesach, którzy absolutnie muszą się przespać lub popracować.


5
Nawet nie próbując uniknąć słyszenia innych pasażerów, uważam, że zatyczki do uszu są nieocenione jako częsty podróżnik - jestem o wiele mniej zmęczony po locie, jeśli nie słyszę kilku godzin z rzędu wiatru o prędkości 500 MPH przelatującego nad samolotem. Tak naprawdę nie zdajesz sobie sprawy, jak głośny jest podstawowy poziom hałasu w odrzutowym samolocie, dopóki nie wyjmiesz zatyczek do uszu w trakcie lotu.
bogardpd

1
Niestety nie sądzę, aby technologia
tłumienia

2
@Flyto Jeśli ktoś cię kopnie przez godzinę, to twoja wina, że ​​nie próbujesz go powstrzymać.
Azor Ahai

1
@AzorAhai Myślę, że to trochę prawda, ale odrzuca to fakt, że ktoś kopie cię przez godzinę jest niegrzeczny. To oni są tu naprawdę winni.
ell

2
Kontrapunkt, ale nie sprzeczność: najlepiej wychowany mój maluch podczas lotu był wtedy, gdy razem dostaliśmy pierwszorzędne ulepszenie. Okazuje się, że maluchy lubią kosmos tak samo jak dorośli. Była zbyt młoda, by zauważyć śmierdzące oko od faceta, który przegapił granicę ulepszenia.
kyle

12

Twoją jedyną realną opcją jest czarterowanie własnego samolotu i załogi (chyba że sam jesteś pilotem, w takim przypadku możesz być w stanie wynająć samolot i sam nim latać, jeśli twoje oceny pozwolą ci latać samolotem z wystarczającą ilością zasięg i pojemność pasażerska).

Koszt tego jest dość wysoki, od kilkuset do wielu tysięcy dolarów za GODZINĘ za samoloty, nie biorąc pod uwagę płatności dla załogi, paliwa, opłat za lądowanie itp. Itp.

To świetny sposób podróżowania, ale jest drogi. Może kiedyś będę mógł i mieć własny samolot, ale na razie jestem tylko studentem-pilotem uczącym się lin.


3
Jeśli chodzi o szacunek, podczas gdy doświadczenie naziemne (zejdź i idź) jest błogosławioną ulgą w stosunku do dużych terminali pasażerskich, wrażenia podczas lotu zwykle nie przypominają „świetnego sposobu podróży” oferowanego przez (znacznie tańszą) kabinę premium na regularny przewoźnik. Daj mi pierwszy na A380 z całkowicie płaskim łóżkiem, barem koktajlowym, gotowanym jedzeniem na zamówienie i gorącym prysznicem nad kumplem Learjet z siedzeniami, które nie są w pełni odchylone, mierna kuchnia z tylko zimnym jedzeniem i ubikacją, która spłukuje się ręcznie pompowanie każdego dnia.
eggyal

@eggyal osobiste preferencje. Lubię doświadczenie w sterowaniu samolotem. I powinieneś porównać to pierwszorzędne miejsce w Emirates z zupełnie nowym G650, a nie 40-letnim Learjetem.
jwenting

9

Nie znam dzieci w wieku, ale kiedy latałem z niemowlęciem, zauważyłem, że wszystkie miejsca dla rodziców z niemowlęciem znajdują się w przedniej części. Możesz więc spróbować wybrać miejsca z tyłu. To była tylko jedna linia lotnicza, więc twój przebieg może się różnić.

Pomyśl o tym, część tylna jest często uważana za niepożądaną, więc możesz wybrać miejsca z tyłu, aby zminimalizować bezwzględną liczbę sąsiadów wokół ciebie - pod warunkiem, że lot nie jest zatłoczony.

Z drugiej strony, wybierając loty, które rzadko są pełne (prawdopodobnie oznacza to droższe linie lotnicze na mniej popularnych trasach), a tam wybierając niepożądane miejsca, możesz zminimalizować liczbę dzieci w pobliżu.


3
W tej chwili oferujesz mi wybór nieprzyjemnych lotów: zawyżone ceny, złe czasy itp. I / lub wybranie nieprzyjemnych miejsc w locie, aby uniknąć pewnej grupy pasaży, co nie jest rozwiązaniem, ponieważ chcę zwiększyć mój komfort podczas lotu i robiąc to, co proponujesz, mój komfort zostanie zmniejszony.
fixerlt

31
@fixerlt Tak; w zasadzie możesz wymienić jeden komfort na drugi.
alamar

8
Urządzenia do mocowania gondoli dla dzieci są generowane w rzędach grodziowych w kabinie ekonomicznej, a w większości samolotów wąskokadłubowych jest to również pierwszy rząd ekonomii, dlatego postrzegasz, że są one umieszczone z przodu. Ale gondole mogą pomieścić tylko bardzo młode niemowlęta i często są montowane tylko podczas dłuższych lotów, więc nie powiedziałbym, że wybranie siedzenia z tyłu w celu uniknięcia dzieci jest wykonalne nawet z reguły.
choster

1
@alamar celem tego pytania jest handel pieniędzmi (może czasem) dla wygody
fixerlt

1
@fixerlt faktycznie, loty, które są w połowie puste, są znacznie wygodniejsze, więc jeśli je znajdziesz, nie będziesz rozczarowany.
alamar

7

Z mojego doświadczenia ponad 30 lat podróży lotniczych, jedynym rozwiązaniem, które odkryłem, aby symulować lot bez dzieci, jest podłączenie i włączenie słuchawek redukujących hałas Bose . To nie jest idealne, ale jeśli podkręcisz swoją ulubioną muzykę, słuchawki mogą wprawić cię w stan samotności Thoreauly Walden-Pond. Jest również skuteczny w ignorowaniu niegrzecznych dorosłych wierszy.


1
Tak. Sam mam zestaw Philipsa. Świetnie sprawdzają się również w wycinaniu drona silników.
jwenting

3

Czy mogę poprosić o opcję dla dzieci podczas regularnego lotu, aby w pobliżu nie było dzieci?

Być może nie z linii lotniczej, ale zawsze można było sprawdzić, czy inni pasażerowie, którzy uważają się za bardziej optymalnych, są skłonni się zmienić.

Osobiście uwielbiam dzieci, nawet zanim miałem własne, zawsze kochałem energię i surowe emocje, które okazują. Uwielbiam także rodziców, którzy starają się wychowywać swoje młode, kiedy naprawdę nie mają pojęcia, co robią.

Mając to na uwadze, siedzenie obok krzyczących dzieci w samolocie nigdy mnie nie niepokoiło. Jeśli czuję się towarzysko, a rodzic z zadowoleniem przyjmuje to, z łatwością spróbuję pomóc powstrzymać krzyczenie, po prostu wyciągając śmieszne twarze, grając w peekaboo, pożyczając im mój tablet i tym podobne rzeczy. Jeśli nie czuję się towarzysko, zasnę lub włożę słuchawki i zignoruję to.

pytanie dotyczy wymiany pieniędzy (może czasu) na komfort - fixerIt (komentarz)

Masz szczęście, bo oprócz kochania dzieci i rodziców kocham także pieniądze. Nawet jeśli nie czuję się towarzysko i nie chcę zmieniać miejsc, dodatkowa zachęta do zarobienia pieniędzy niemal by to zagwarantowała.

Ile kosztuje lot bez dzieci w porównaniu z lotem normalnym?

50 funtów gwarantowałoby to ode mnie, ale inni pasażerowie mogą zrobić to za mniej. Zawsze możesz się również targować, w zależności od mojego nastroju prawdopodobnie spadłbym do 20 funtów.


Oczywiście, niektórzy ludzie mogą się zdziwić, gdy próbujesz wstać z krzyczącego dziecka i uważasz, że jesteś trochę zarozumiały i sugerujesz, że powinni tam usiąść. Aby spróbować uniknąć zranionych uczuć, gdy tylko zapytasz, sugeruję prowadzenie z prawdopodobnym powodem, dla którego chcesz zmienić (nawet jeśli jest to białe kłamstwo). Coś w rodzaju „ Mam spotkanie, gdy tylko schodzę z samolotu i naprawdę mogę zrobić sobie przerwę. raczej niż po prostu nie lubię dzieci.

Coś, co sprawia, że ​​osoba, z którą chcesz się zmienić, czuje się, jakby ci pomagała, sprawi, że będzie ona bardziej skłonna do pomocy.


Czy to krzyki lub zabrudzone pieluchy i brak dostępnych toalet, rodzice nie zauważający, że ich dziecko wymaga zmiany, pasażerowie nie mogą opuścić swoich miejsc, powodując, że ktoś siedzi w miazmie nieprzyjemnego zapachu przez długi czas? Krzyczą zatyczki do uszu, ale zatyczki do nosa nie są powszechnie dostępne.
Todd Wilcox,

2
@ToddWilcox Muszę przyznać (i to głównie od czasu zostania rodzicem), jest pewna satysfakcja z posiadania obok siebie dziecka z najbardziej obrzydliwie pachnącą pieluszką na świecie i wiedząc o tym, nawet jeśli musisz to znosić właśnie teraz nie jesteś tym, który będzie musiał go otworzyć, zobaczyć, wdychać niefiltrowany i zmienić! Nie powiedziałbym jednak, że aktywnie ich szukam: D.
RyanfaeScotland

Jestem pewien, że linia lotnicza utrzymuje, że miejsc nie można przenosić. Ogólnie rzecz biorąc, nie dbają o to, czy usiądziesz na moim miejscu, a ja na swoim ... jeśli oboje jesteśmy szczęśliwi, siedząc na niewłaściwym miejscu, dlaczego linia lotnicza miałaby się tym przejmować. Jednakże, jeśli linia lotnicza zobaczyła znaczącą zmianę rąk, może spróbować zdobyć te pieniądze. „Sirs: wróć do przydzielonych miejsc. Jeśli chcesz zmienić miejsca, oboje musicie uiścić opłatę za uaktualnienie.”
emory

@ emory, Nie jestem pewien, czy żartujesz, czy nie, że odpowiesz tak, jakbyś mówił poważnie. Myślę, że większość linii lotniczych nie dba o to, abyś zmienił miejsce w samolocie, dopóki przestrzegane są inne zasady (pasy bezpieczeństwa, klasa biletów itd.), Więc nie sądzę, że można to uznać za „zbywalne” (należy również pamiętać, że technicznie jest to bilet niezbywalny, a nie miejsce). I myślę, że musiałoby się to zdarzyć dużo, zanim linie lotnicze zdecydują się naliczyć opłatę za transfer w locie! Każdy steward, który spróbuje tego samodzielnie, prawdopodobnie ryzykuje swoją pracę. Więc tak, mam nadzieję, że twój komentarz był żartem. :)
RyanfaeScotland

@RyanfaeScotland Zgadzam się, że linie lotnicze przeważnie nie dbają o to, ale jeśli stanie się to powszechne lub jeśli w grę wchodzi dużo pieniędzy, które mogą się zmienić. Jeśli zechcesz „wydać wszystko, co konieczne, aby wymusić zamianę na coś, co nie jest w zasadzie akceptowalne”, być może będziesz musiał również spłacić linię lotniczą.
emory,

-3

Twoim ostatnim oprogramowaniem do rowu jest próba użycia SeatSwap po wejściu na pokład samolotu, aby przenieść siedzenia do innej części samolotu dalej od najbardziej kłopotliwych dzieci. Nie najlepsze rozwiązanie, ale wciąż jest to opcja!

Nie jestem w żaden sposób związany z witryną. Widziałem ten post na pasku bocznym podczas czytania posta na iOS i zdałem sobie sprawę, że widziałem reklamę aplikacji zmiany siedzenia kilka miesięcy temu i pomyślałem, że OP może być zainteresowany.


2
Czy możesz podać, o czym jest strona pod linkiem i czy możesz ujawnić, czy jesteś połączony z tą witryną?
Willeke

Zauważyłem, że strona ma nieprawidłowy certyfikat podczas próby wyszukiwania.
Martin Bonner wspiera Monikę

Nie jestem w żaden sposób związany z witryną. Widziałem ten post na pasku bocznym podczas czytania posta na iOS i zdałem sobie sprawę, że widziałem reklamę aplikacji zmiany siedzenia kilka miesięcy temu i pomyślałem, że OP może być zainteresowany. Jestem doświadczonym użytkownikiem stosu i jest to zdecydowanie najgorsza rzecz w tej platformie - zakłada się, że post-respondenci to idioci lub spamerzy. Nie utrwalaj crappiness. Ugh.
Jungledev

2
Odpowiedź nie ma sensu. Skąd miałbyś wiedzieć z góry, że twoje miejsce znajduje się w pobliżu dziecka?
bmargulies,

1
Możesz korzystać z tej aplikacji podczas lotu . Nie powiedziałem nic o zrobieniu tego z góry.
Jungledev
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.