Francuskie księgarnie w Paryżu


12

Odwiedzę Paryż we wrześniu i szukam księgarń. Szczególnie interesuje mnie francuska klasyka (Rostand, Hugo, Proust ...), ładne wydania w twardej oprawie i księgarnie z atmosferą . (Hatchard's w Londynie jest przykładem tego, co rozumiem przez „atmosferę”).

Można by pomyśleć, że kupowanie książek w języku francuskim w stolicy Francji nie powinno być trudne, ale Google wciąż pluje na mnie angielskimi księgarniami w Paryżu, takimi jak Shakespeare & Company.

Więc jeśli chcę kupić fajne wydania francuskiej klasyki (po francusku) w Paryżu, gdzie powinienem pójść?


1
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ nie dotyczy podróży.
fkraiem

7
@fkraiem Nie rozumiem: „gdzie kupuję X w Y” wydaje się być na temat tagu „zakupy”, na przykład tutaj: travel.stackexchange.com/questions/117310/… i tutaj: travel.stackexchange .pl / pytania / 115566 /…
Galastel obsługuje GoFundMonica

4
Pytanie o rodzaj lub ogólną lokalizację konkretnych rodzajów sklepów jest na temat. Pytanie o adresy sklepów nie jest, odpowiedzi mogą zawierać przykładowe adresy, ale preferowane są ogólne informacje, które nie stają się nieaktualne tak szybko.
Willeke

12
Pamiętaj, że księgarnia po francusku nosi nazwę „librairie”, a biblioteka „bibliothèque”.
audionuma

2
Ja tylko starałem szukając librairie Paryżu z komputera w Anglii i mam mnóstwo hitów, opinii, badań gazeta księgarniach ...
mdewey

Odpowiedzi:


16

Nie zgadzam się z niektórymi innymi odpowiedziami. Wciąż jest wiele niesamowitych, miłych bibliotek i księgarń z ludźmi pełnymi pasji i ekspertów. Fnac i Gibert nie są tak wspaniali, ale dlaczego nie.

Gibert może być nieco interesujący, ponieważ jest duży i ma wiele książek i tematów (nie „drastycznie zmniejszyły się”, jak powiedział @jcaron). A ich pracownicy mogą być całkiem dobrzy.

Ładne, historyczne sklepy nie zostały zamknięte, większość nadal tam jest, stoi. Ich pracownicy mają dużą wiedzę na temat najnowszej, starej i specjalistycznej literatury i książek przez większość czasu, co nie ma miejsca w supermarketach takich jak fnac.

Dla filozofii, J.Vrin , założony w 1911 roku w pobliżu Sorbony, jest bardzo miły, z dobrą atmosferą, wszystkimi klasykami i najnowszą publikacją filozoficzną. Mają 3 sklepy w pobliżu Sorbony. Wszyscy ich sprzedawcy są ekspertami z tego, co widziałem.

Librairie Delamain , mówi się, że najstarszy z Paryża (założony w 1700 roku, przeniósł się w 1900 roku) jest zabytkiem i jest nadal otwarta. Odwiedzali go bardzo znani autorzy i prezydenci Francji (Coctau, Aragon, Miterrand). Piękny.

Galignani, założona w 1911 roku, ma ładny wystrój i atmosferę z 1930 roku. Kompetentni sprzedawcy oraz klasyczne książki zagraniczne i francuskie. Wiele książek o sztuce.

Istnieją dziesiątki takich wspaniałych miejsc. Tutaj możesz znaleźć więcej.

Osobiście polecam l'ecume des pages (niedaleko Saint-Germain) i l'arbre du voyageur (niedaleko Mouffetard). Bardzo interesująca jest także La Compagnie du Livre w pobliżu Sorbony.

Cena niewykorzystanych / nowych książek jest wszędzie taka sama we Francji, więc nie ma powodu, aby chodzić do brzydkich supermarketów z mniejszą liczbą książek niż klasyczne, wspaniałe biblioteki za tę samą cenę imo.

W przypadku komiksów i europejskich „bande dessinée” sklepy z albumami są naprawdę fajne, duży wybór, a sprzedawcy są mili i znają swoją pracę :)


Jeśli chodzi o twój ostatni komentarz, Album faktycznie zamknął niektóre ze swoich sklepów i nie jest w bardzo dobrej formie ... Odkryłem również, że Gibert (przynajmniej ten w pobliżu Saint-Louis sprzedający bandes déssinées) i Aaapoum Bapoum mają bardzo wykwalifikowany personel.
FreeSalad,

@FreeSalad Prawda, że. Lubię też Aaapoum Bapoum :) Myślę, że Album otworzył kolejny sklep, mniejszy.
NanoPish

3

Szukasz nowych lub używanych książek?

Jeśli tak, to w Paryżu istnieje wiele naprawdę dobrych używanych księgarń, ale na ogół unikają miejsc turystycznych. Ponieważ każdy sklep ma inną atmosferę i specjalizację, nie można wybrać „zwycięzcy”, który przypadnie każdemu do gustu, a najlepszym rozwiązaniem może być po prostu wpisanie w Mapach Google „biblioteki” lub „libres” i ślepe przejście do najbliższych - szanse będziesz mile zaskoczony! Lub poszukaj informacji o lokalnych firmach, takich jak Yellow Pages .

Najprawdopodobniej nic z tego nie będzie potrzebne i to one znajdą cię jako pierwsze, gdy tylko zejdziesz z utartej ścieżki w jakimkolwiek starszym sąsiedztwie. Wystarczy mieć otwarte oczy i skorzystać z okazji w twardej oprawie, gdy tylko ją zobaczysz !

„Bouquinistes” sprzedający rzeczy turystom w pobliżu Sekwany wydają się mieć stosunkowo mało interesujących przedmiotów, a z drugiej strony są poważnie zawyżone, dlatego sugerowałbym ostrożność z nimi.

Jeśli szukasz nowych książek, FNAC (jak wspominają inni użytkownicy) może być najlepszym wyborem wśród dużych i nowoczesnych sklepów detalicznych. Sprzedają wszystko, od traktatów na temat filozofii i podręczników uniwersyteckich po drony i kostiumy klaunów.

(Uwaga: nie jestem ani Paryżanem, ani Francuzem, ale mówię w tym języku do pewnego stopnia i kilkakrotnie byłem tam na polowaniu na książki)


2

Najlepszym sposobem na zdobycie klasyki bez „marnowania” czasu jest udanie się do dużych sklepów, takich jak FNAC.

Zdobędziesz również klasykę z bibliotek uniwersyteckich w pobliżu Uniwersytetu Sorbona, takich jak Librarie de Cluny lub Librairie Compagnie.

Zabawne może być również przeglądanie różnych mniejszych sklepów z starymi książkami (Livres Ancients), klasyki znajdziesz w starszych wydaniach, a może nawet uzyskać za nie dobrą cenę (biorąc pod uwagę wszystko).

Jeśli masz na to ochotę, wzdłuż rzeki znajdują się stragany Bouquinistes (zielone stragany), gdzie nadal można znaleźć klasykę, ale będziesz musiał zapytać lub spędzić godziny przeglądając regularne rzeczy.


3
Moim zdaniem nie odpowiada to na pytanie operacyjne. Chce miłych miejsc z historią i atmosferą, a nie supermarketów. Istnieją klasyczne, historyczne, ładne biblioteki ze specjalistycznymi pracownikami i ogromną ilością książek. Większość FNAC nie ma tak naprawdę połowy klasycznych książek, które można znaleźć w dużych klasycznych bibliotekach. Również cena książek jest tutaj wyjątkowa, więc wszystkie nowe kosztują tę samą cenę, bez powodu, aby przejść do fnac. Gibert jest tego wart.
NanoPish

1

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci wiele księgarń zniknęło z powodu zmieniających się trendów w sposobie kupowania książek (lub tego, czy w ogóle kupują książki).

Właściciele księgarni od dawna narzekają na większe sklepy, takie jak Fnac, a następnie hipermarkety, co doprowadziło do wprowadzenia wyjątkowej ceny za książki (ta sama edycja danej książki musi być wszędzie sprzedawana w tej samej cenie). Potem przybyła Amazonka i znowu narzekali na bezpłatną wysyłkę. W międzyczasie wielu z nich znacznie zamknęło lub zmniejszyło swój rozmiar. Na przykład wciąż jest o wiele więcej niż w niektórych amerykańskich miastach.

Większe księgarnie to prawdopodobnie niektóre ze sklepów Fnac, na przykład w Forum des Halles lub w Montparnasse. Ostatnie piętro Fnac des Ternes ma ładny wystrój, ale część poświęcona książkom jest stosunkowo niewielka.

Masz także dużego Giberta Josepha i Giberta Jeune na bulwarze Saint Michel, choć biorąc pod uwagę ich pozycję, mają tendencję do skupiania się na książkach akademickich (i sądzę, że z biegiem lat znacznie się zmniejszyli).

Nie jestem pewien, czy któryś z nich kwalifikowałby się do „posiadania atmosfery”.

Możesz wyszukać „librairie” na mapach Google, aby znaleźć więcej (w języku francuskim „librairie” to księgarnia, a nie biblioteka, która byłaby „bibliothèque”).


1
Moim zdaniem nie odpowiada to na pytanie operacyjne. To prawda, że ​​biblioteki zniknęły niedawno, ale większość znanych, klasycznych nadal istnieje. Fnac jest naprawdę nieciekawy, aby odwiedzić imo, może z wyjątkiem historii handlu / ekonomii / marketingu w technologii.
NanoPish

2
Istnieje tendencja do zamykania się, ale sytuacja nie jest wcale taka zła, jak sugerujesz, -1.
Willeke

1

Uwielbiam księgarnie i chodzę po wielu, aby się rozejrzeć, nawet gdy nie mogę mówić / czytać języka.

W Paryżu, podobnie jak we Francji, znajdziesz wiele księgarń.
Wszystkie sprzedają klasyki, często w dwóch różnych kategoriach wiązań, tanie i eleganckie.

Księgarnie w większości odzwierciedlają inne sklepy w okolicy, więc na drogich ulicach handlowych znajdziesz bardziej fantazyjne, droższe, w obszarach ze sklepami z okazjami znajdziesz księgarnie z okazjami.
W księgarniach masz dodatkową kategorię. W miejscach, w których kupuje się dobre książki, dobre księgarnie pozostają przy życiu i dają dobre opcje. To jest w pobliżu uniwersytetów i na obszarach, gdzie jest wiele tradycyjnych sklepów, również bardzo małych.

Chociaż książki mają ustalone ceny, wybór księgarni w sklepie robi różnicę. Droższe sklepy mają wiele drogich wydań i bardzo niewiele tańszych. Podczas gdy tańsze sklepy często mają wyłącznie kieszonkowe wydania klasyków, a także przedruki, które są znacznie tańsze niż w pierwszych wydaniach. Średnie selekcje mają cały zakres.

Aby uzyskać najlepsze wyniki wyszukiwania w Internecie, prawdopodobnie będziesz musiał szukać w języku francuskim. Możesz skorzystać z usługi tłumaczenia online, aby przeczytać, o co pytasz, a także wyniki. Ale wyszukiwanie w języku angielskim zapewni wyniki, których większość anglojęzycznych osób chce, zwłaszcza jeśli nadal jesteś w domu.


Całkiem dobra odpowiedź, z wyjątkiem „ekskluzywnych ulic handlowych, które są bardziej wymyślne, droższe, w obszarach ze sklepami z okazjami znajdziesz księgarnie z okazjami”. imo. W ogóle nie jest to dokładne, ponieważ najbogatsze dzielnice! = Historycznie / kulturowo bardzo często w Paryżu.
NanoPish

Masz rację, nie zawsze jest to takie proste. Twierdzę, że obok drogich sklepów z odzieżą znajdziesz drogie (ale nie zawsze dobre) księgarnie. Ale są coś więcej niż tylko te dwie kategorie.
Willeke

Tak, masz rację, ponieważ stare / starożytne księgarnie znajdują się w bogatych obszarach i są bardzo ekspansywne. Dla niewykorzystanych / nowych książek jest wszędzie ta sama cena.
NanoPish

Ta sama książka, ta sama cena za nowe książki, ale wybór jest inny w drogich księgarniach. Nie magazynowanie tanie, ale posiadanie droższych wydań.
Willeke

To prawda, ale w przypadku klasycznych książek ludzie kupują „Livre de Poche” (książki kieszonkowe) przez większość czasu
NanoPish,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.