Dlaczego tylko te 11 krajów kwalifikuje się do wejścia globalnego?


19

Od listopada 2018 r. Program Global Entry w USA jest otwarty tylko dla obywateli USA, stałych rezydentów USA i obywateli 11 innych krajów:

 • Obywatele Argentyny
 • Obywatele Indii
 • Obywatele Kolumbii
 • Obywatele Wielkiej Brytanii
 • Obywatele Niemiec
 • Obywatele Panamy
 • Obywatele Singapuru
 • Obywatele Korei Południowej
 • Obywatele Szwajcarii
 • Obywatele Tajwanu
 • Obywatele Meksyku

Co jest takiego specjalnego w tych 11? Rozumiem, dlaczego brakuje Kanady (powinieneś używać NEXUS), ale dlaczego jest tam Korea Południowa, ale nie Japonia? Dlaczego Argentyna, a nie Australia? Dlaczego Wielka Brytania, ale nie Nowa Zelandia?

Brak dwóch z Pięciu Oczu jest szczególnie interesujący, biorąc pod uwagę, że kraje te mają być najbliższymi sojusznikami Ameryki (cóż, do lutego 2017 r.).

Jakie są kryteria, według których wybierane są zagraniczne kraje kwalifikujące się do Global Entry?


Należy pamiętać, że pilotażowy program dla obywateli Japonii w celu zapisania się na Global Entry został uruchomiony jesienią ubiegłego roku.
Michael Seifert

@ michaelseifert rzeczywiście istnieje program inteligentnego wejścia w Japonii, który rozpoczął się niedawno, choć rejestracja wciąż jest dość trudna.


Biorąc pod uwagę obecną politykę USA, jestem również zdezorientowany, dlaczego Meksyk znajduje się na liście ...
Hagen von Eitzen,

3
Globalne wejście do gdzie?
Bernhard

Odpowiedzi:


19

Kraje te mają wzajemne umowy o inteligentnym wejściu z USA. W tych krajach obywatele USA mogą korzystać z elektronicznych bramek po przyjeździe i wyjeździe. I obywatele tych krajów mogą zrobić to samo w USA.


7
To nie wyjaśnia, dlaczego brakuje Australii. Australia pozwoliła obywatelom USA korzystającym z usługi Global Entry na korzystanie z ich SmartGates od wielu lat i pozwoliła WSZYSTKIM obywatelom USA korzystać z nich przez ponad 2 lata. Chociaż może to być część odpowiedzi, wyraźnie nie jest to pełna odpowiedź ...
Doc

@Doc Myślę, że wiele innych rzeczy nie ma sensu ... w tym ten.
Kyslik,

1
@Doc: Wydaje się, że istnieje różnica między pozwoleniem komuś na zrobienie czegoś, a podpisaniem porozumienia przez urzędników.
PlasmaHH

2
Lotnisko w Auckland ma specjalny pas dla członków American Global Entry, ale obywatele Nowej Zelandii nie kwalifikują się do GE. Z drugiej strony Szwajcaria ma bramki APC, których nie sądzę, że Amerykanie mogą wykorzystać, i nie zauważyłem, że Indie lub Argentyna (do której ostatnio byłem) robią coś specjalnego dla przybywających Amerykanów. Nie sądzę, aby wzajemność była absolutnie niezbędna. Sądzę, że chodzi raczej o to, że zaangażowane kraje są chętne i potrafią rzetelnie dzielić się informacjami o zachowaniach swoich obywateli w USA z USA.
Dennis

Jak zauważył Tom w usuniętym poście, nie potrzebujesz Global Entry, aby korzystać z kiosków APC, jeśli wjeżdżasz na wizę bezwizową lub wizę B1 / B2 / D. Global Entry to zaufany program podróżny i nie należy go łączyć z przyspieszonymi systemami wejścia.
choster
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.