Przylot na lotnisko w Moskwie (DME) 23:55. Moja rosyjska wiza staje się ważna o północy


54

Lecę z Monachium do Moskwy na Lufthansie, a planowany czas przylotu to 7 sierpnia o 23:55. Jednak data wjazdu na moją rosyjską wizę to 8 sierpnia. Mam więc 5-minutowe okno między zaplanowaną godziną przyjazdu a datą wejścia.

Jestem prawie pewien, że przejście do kontroli paszportowej zajęłoby więcej niż 5 minut i byłoby dobrze po północy. Czy jednak uważasz, że Lufthansa będzie miała problem i nie weźmie mnie na pokład podczas lotu, ponieważ moja wiza jest ważna 5 minut po planowanym czasie przyjazdu?

Czy ktoś miał podobne doświadczenia z przyjazdem na kilka minut przed uzyskaniem ważności wizy?

[AKTUALIZACJA]

Dwukrotnie zwróciłem się do Lufthansy - telefonicznie i pocztą elektroniczną - w tej sprawie („Zanim dotrę do odprawy celnej, moja wiza na pewno będzie ważna”), i za każdym razem dostałem „Zgodnie z naszą polityką musisz posiadać ważną wizę przed wejściem na pokład. Radzę zmienić lot lub wizę ".

Po otrzymaniu tych odpowiedzi nie chciałem ryzykować, że nie będę mógł wejść na pokład mojego samolotu, zwłaszcza że jechałem do pracy. Poprosiłem więc moich współpracowników w Rosji, którzy zarezerwowali mój lot, o zmianę daty lotu, tak aby była zgodna z datą mojego wejścia.

Dziękuję wszystkim za komentarze.


21
Na podstawie ograniczonej próbki pobranej z FlightAware ( uk.flightaware.com/live/flight/DLH2530 ) wydaje się, że lot ten prawie nigdy nie przybywa przed północą. Twój problem będzie dotyczył odprawy, technicznie rzecz biorąc, w momencie przyjazdu nie będziesz mieć ważnej wizy, jednak jest bardzo mało prawdopodobne, że bez niej spotkasz rosyjskiego urzędnika imigracyjnego. Powinieneś być przygotowany na argumentowanie swojej sprawy przy odprawie i być przygotowany na to, aby linia lotnicza odmówiła, ponieważ kary za lądowanie w kraju bez odpowiedniej dokumentacji mogą być ekstremalne.
Richard

7
Miałem identyczną sytuację z Indiami ( które mogą być bardzo różne od Rosji ). Zadzwoniłem wcześniej do linii lotniczej i powiedzieli, że wejście na pokład nie będzie problemu. Ponieważ źle się połączyłem i przybyłem znacznie później, nie w pełni przetestowałem.
Andrew Lazarus,

2
Czy nie mógłbyś być ostatnim z lotu i po prostu iść bardzo powoli do stanowisk imigracyjnych?
ggdx,

4
Daj nam znać, jak zakończyła się Twoja historia. Czekamy na wiadomość!
Duloren,

3
Wszystkie odpowiedzi tutaj są bardzo nieprecyzyjne. Linie lotnicze / Timotec prawie na pewno mają faktyczną politykę w tym zakresie.
Fattie

Odpowiedzi:


61

Technicznie rzecz biorąc, Twoja wiza nie jest ważna, kiedy planujesz wylądować, więc wejście na pokład stanowi problem.

Praktycznie będzie on ważny do czasu dotarcia do kasy imigracyjnej, więc jesteś zależny od uznania personelu odprawy. Bądź miły, pozwolą ci wejść na pokład.

Jeśli twój samolot wyląduje wcześnie, usiądź na swoim miejscu i udawaj, że lubisz późno wysiadać z samolotu, a następnie idź powoli i dołącz do jednej z dłuższych linii przy imigracji, aby spróbować dotrzeć do północy przed swoją koleją.

Byłem ostatnio w DME, ponieważ dotarcie do lady zajęło mi 1 godzinę po wyjściu z samolotu.


30
Jest nawet prawdopodobne, że będzie ważne w momencie, gdy otworzą drzwi do samolotu.
bipll

24
Chociaż zgadzam się z zasadą „bądź miły, oni (prawdopodobnie) pozwolą ci wejść na pokład”) , pamiętaj, że kupując bilet, wyraźnie zgodziłeś się na warunki usługi linii lotniczej, które w 100% na pewno mówią inaczej, a które w 100% na pewno wyklucza otrzymywanie wszelkiego rodzaju rekompensaty za nieprzestrzeganie przepisów Więc ... jeśli to pójdzie nie tak, musisz być przygotowany na stratę. Technicznie rzecz biorąc, nie przestrzegasz zasad, niestety (choć naleganie na to byłoby super głupie).
Damon

26

Rozwiązaniem Twojej zagadki jest zakupienie w pełni zwrotnego biletu z tego samego rosyjskiego lotniska następnego dnia. Ponieważ Rosja zezwala na 24-godzinny tranzyt bezwizowy, zawsze możesz pokazać swój drugi bilet urzędnikom lotniska. A po wejściu na pokład anuluj drugi bilet, a następnie przejdź do kasy imigracyjnej bez żadnych problemów.


4
@ user29850 wejście do samolotu nie jest korzyścią, jest to usługa, za którą zapłaciłeś.
JonathanReez wspiera Monikę

3
Pamiętaj, że musi to być lot międzynarodowy. Domom, takim jak Moskwa - Sankt Petersburg, nie wystarczyłoby, ponieważ i tak musisz przejść imigrację w Moskwie. W przeciwnym razie jest to przydatne rozwiązanie w przypadkach, gdy nie jesteś 5 minut wcześniej, ale powiedzmy 5 godzin.
alamar

7
@JonathanReez: może to być oszustwo: jeśli decyzja o wejściu na pokład zależy od tego biletu, a ty już wiesz, że go nie wykorzystasz, i nie mówisz im, że wiesz, że nie wykorzystasz tego zaznaczonego, jesteś zwodniczy personel. To oszustwo. Oszustwo polega na robieniu rzeczy w „dobrej wierze”, a nie po prostu robieniu wszystkiego mechanicznie w sposób zgodny z prawem.
Giacomo Catenazzi

8
@GiacomoCatenazzi istnieją znacznie surowsze standardy dotyczące oszustw, jeśli chodzi o relacje między przedsiębiorstwami a klientami w prawie zachodnim. Na przykład kupno jednorazowego biletu powrotnego jest legalne, aby zaoszczędzić pieniądze na biletach w jedną stronę, nawet jeśli oboje okłamujesz linię lotniczą i korzystasz z niej finansowo. Podobnie nie widzę nic moralnie złego w mojej propozycji, ponieważ zostaniesz przyjęty do Rosji bez żadnych problemów, pomimo przypadkowych skarg pracowników na brakujące 5 minut. W każdym razie najprawdopodobniej dostaniesz się na pokład bez kłamstwa na temat biletu powrotnego.
JonathanReez wspiera Monikę

15
@JonathanReez. Nie musisz kłamać o niczym. Możesz dosłownie powiedzieć, że jeśli z jakiegoś powodu twoja wiza nie stanie się aktywna na czas, wykorzystasz ten bilet do wyjścia. To obopólnie korzystne ubezpieczenie, a nie oszustwo.
Szalony fizyk

4

Myślę, że ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego linia lotnicza sprawdza ważne wizy, zanim dana osoba będzie mogła wejść na pokład samolotu. Są oni, przynajmniej w większości przypadków, ukarani grzywną i odpowiadają za wszystkie koszty związane z deportacją osoby, która nie posiada dokumentu potwierdzającego, że może wjechać na terytorium kraju.

Dlatego uważam, że w tym przypadku nie napotkasz żadnych problemów . Osoba może przebywać w strefie tranzytowej lotniska do 24 godzin bez wizy, więc zaryzykowałbym nawet kilka godzin.

Problem może pojawić się podczas wejścia na pokład, ponieważ zautomatyzowany system lub osoba obsługująca bramę / agent odprawy może oznaczać, że nie masz ważnego dokumentu na wjazd do kraju. Może być konieczne wyjaśnienie sytuacji, a oni mogą potrzebować wykonać kilka połączeń, więc przyjedź wcześniej, ale zwłaszcza jeśli masz paszport zachodni (najlepiej niemiecki lub inny UE), to wszystko nie powinno mieć znaczenia.

Na koniec możesz skontaktować się z linią lotniczą.


2
„Dana osoba może przebywać w strefie tranzytowej lotniska przez okres do 24 godzin bez wizy”. To z pewnością różni się w zależności od kraju i jest na przykład fałszywe w przypadku Stanów Zjednoczonych. Czy twierdzisz, że Rosja ma tę politykę?
David Richerby,

Tak, w Rosji obowiązuje polityka, zgodnie z którą cudzoziemiec może przebywać do 24 godzin w strefie tranzytowej lotniska.
L5usxe

1
24-godzinny pobyt bez tranzytu wizowego powinien zależeć od tego, czy podróżny okaże bilet dalej (co sugeruje inna odpowiedź)
RedBaron

1
@ L5usxe OK, proszę zmodyfikuj to w swojej odpowiedzi. Czy to jednak tak naprawdę polityka? Zezwolenie na ruch bezwizowy z pewnością ma na celu umożliwienie faktycznego tranzytu, a nie tylko „przebywanie w strefie tranzytowej do 24 godzin”. Pytający nie dokonuje tranzytu, więc nie jest jasne, czy twoja sugestia jest w porządku (zgodnie z literą prawa lub, co ważniejsze, przez to, co Rosja będzie egzekwować, lub, co ważniejsze, przez to, co według linii lotniczych może egzekwować Rosja).
David Richerby,

Posiadanie zachodniego paszportu wcale tu nie pomaga, ponieważ żaden z nich nie przyznałby wizy bez wizy do Rosji.
JonathanReez wspiera Monikę

2

Byłem w sytuacji, gdy wsiadłem do samolotu bez jakiejkolwiek ważnej wizy.

(Długa historia, ale był to lot z trzema nogami A – B – C, sprzedawany jako lot z dwoma nogami. Pierwsze dwa odcinki A – B miały ten sam numer lotu, ten sam samolot, tę samą kartę pokładową, to samo miejsce, ale druga „noga” B była lotem krajowym, więc musiałem przejść przez imigrację.)

Mam wrażenie, że linia lotnicza jest częściowo odpowiedzialna za sprawdzenie ważności wizy przed pozwoleniem na wejście na pokład. W mojej sytuacji musiałem podpisać formularz z informacją, że kupię własny bilet poza krajem tranzytowym, na wypadek, gdyby nie mogłem przejść przez imigrację na pokład samolotu krajowego.

W twoim przypadku linia lotnicza prawdopodobnie ma prawo odmówić Ci wejścia na pokład samolotu, ale ponieważ widzą, że masz ważną wizę 5 minut po planowanym przylocie, mocno podejrzewam, że pozwolą ci wejść na pokład . Ich zmartwieniem jest zabranie pasażera, który zostanie uwięziony w strefie tranzytowej, ponieważ nie mają lotu przesiadkowego ani wizy, aby przejść przez imigrację (w takim przypadku mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za ich powrót).


-4

Najgorszy scenariusz

Możesz mieć problemy z wejściem na pokład w Monachium, ponieważ technicznie twoja wiza nie jest ważna na czas przylotu , więc mogą nie pozwolić ci wejść na samolot w Monachium. Sprawdzą twoją wizę przy bramie podczas próby wejścia na pokład samolotu. Mogą tego nie złapać, ale mogą. Przygotuj się na kolejny lot, jeśli zdecydują, że nie możesz wejść na pokład. Będzie to według ich uznania, a jeśli jesteś tam w dziwnych godzinach, może nie mieć wielu pracowników w celu podjęcia właściwej decyzji na twoją korzyść.

Mam nadzieję, że mówisz po niemiecku lub rosyjsku, ponieważ angielski staje się coraz rzadszy w miarę zbliżania się do Rosji. Musieli (Lufthansa) znaleźć w terminalu mężczyznę, który mógłby mówić po angielsku, by sprawdzić moją wizę. Najgorszy przypadek to późniejszy lot.

Radzimy skontaktować się z operatorem, aby sprawdzić, czy pozwolą ci wejść na pokład. To nie powinno być problemem, ale może być. Domodiedowo jest bardzo powolny przy odprawie celnej, ze względu na liczbę pasażerów w lotach przylotowych.

Wyjazd z Monachium

W Niemczech zabiorą Cię do małego terminalu, z dala od normalnych pasażerów. Odwiedzając Rosję musiałem spać kilka godzin w takich terminalach w całej Europie. Przygotuj się na czekanie i przebywanie z dala od fajnych terminali, które mają fajne rzeczy, takie jak kawa lub restauracje. Zostaniesz oddzielony ze względów bezpieczeństwa (uważam). Trzymają cię w mróz (w zimie) i trudno mi było znaleźć miejsce, aby nawet naładować mój telefon (we Frankfurcie). Muszą także zawieźć cię do tych terminali i do samolotu, ponieważ jesteś tak daleko od prawdziwych udogodnień na lotnisku.

Przybycie Domodiedowo (DME)

Domodiedowo trwa wieczność w celu odprawy celnej. Wybrałem podobny lot z Frankfurtu i przyjechałem bardzo późno, tak jak ty.

Moja rada nigdy nie poleci do Domodiedowa, ponieważ odprawa celna jest bezpłatna dla wszystkich. Jeśli nie jesteś na to przygotowany, przygotuj się do zoo.

Musisz zdać sobie sprawę, że nie ma prawdziwych linii. Zostaniesz zmuszony do nierosyjskich linii obywatelskich, tylko po to, aby zostać wypchniętym z tych linii, ilekroć obywatele rosyjscy są zmęczeni czekaniem w swoich liniach. Które jest często.

Jest to zupełnie inny proces niż odprawa celna w USA. W USA gość ma preferencje i dobre traktowanie, podczas gdy w Rosji zostajesz odsunięty na bok i macha ci rosyjskimi paszportami. Będą również wykorzystywać swoje dzieci, aby ciąć w linii przed tobą.

Szeremietiewo (SVO) to lepsze lotnisko

Szeremietiewo jest znacznie łatwiejszy do odprawy celnej. Jeśli podróżujesz do Domodiedowo, dotarcie do tego lady zajmie Ci 2 godziny. Być ostrzeżonym. Nigdy nie miałem mniej niż 1 godzinę w Domodiedowie. Miałem to też 3 godziny wcześniej. To nigdy nie jest spójne i zależy od godziny przyjazdu i tego, kto pracuje. Dwa razy z rzędu miałem tego samego celnika (młodego człowieka), a on nigdy się nie uśmiecha i nigdy nie jest przyjazny. Mamy nadzieję, że masz szczęście i w twoim czasie rozładowuje się tylko kilka samolotów, więc jest to szybsze. Istnieje wiele czynników, ale zawsze oczekuj 1-2 godzin na odprawę celną w Domodiedowo.

Lotnisko Szeremietiewo w Moskwie nigdy nie zajęło mi więcej niż 30 minut na odprawę celną. Jest to o wiele łatwiejsze, czystsze, nowoczesne, a ludzie są tam o wiele milsi. Moje dwa centy.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Willeke

-4

Cóż, dla firmy palne nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ DME jest międzynarodowym ośrodkiem - i technicznie rzecz biorąc , przybywasz do strefy międzynarodowego lotniska na ziemi kraju, ale nie jest wymagana żadna wiza, aby przejść do tego miejsca. Możesz być tam nawet bez wizy - na przykład podczas zmiany lotów tranzytowych


1
Twoje twierdzenie „technicznie mówiąc” jest całkowicie fałszywe. Międzynarodowa strefa lotniska jest nadal ziemią rosyjską. Jest to rosyjska gleba z różnymi wymogami imigracyjnymi niż większość rosyjskiej ziemi, ale nadal jest rosyjską. Ponadto nie jest całkowicie jasne, czy zezwolenie na tranzyt bez wizy oznacza, że ​​możesz przebywać na obszarze międzynarodowym bez wizy, gdy nie podróżujesz tranzytem.
David Richerby,

@DavidRicherby fakt ten jest sprawdzany - sam badałem tę sprawę kilka lat temu. jeśli jest to lotnisko międzynarodowe - to jest OK, ponieważ ma tego typu strefę, jeśli jest to lotnisko lokalne - nie, to problem. I - tak - możesz być w tej strefie bez wizy.
Alexey Vesnin

Twoje twierdzenie, że do tranzytu nie potrzebujesz wizy, wydaje się prawdziwe. Ale twoje twierdzenie, że międzynarodowa strefa lotniska nie jest w jakiś sposób częścią terytorium kraju, jest fałszywe. To nie jest powód, dla którego nie potrzebujesz wizy; powodem jest to, że kraj zdecydował, że nie potrzebujesz wizy (którą może zdecydować na dowolnej części swojego terytorium).
David Richerby,

@DavidRicherby jest częścią terytorium - geograficznie - ale procedura wjazdu tam nie działa, tzn. Jest to obszar tranzytowy.
Alexey Vesnin

1
Właśnie to próbowałem ci powiedzieć! Twoja odpowiedź twierdzi, że strefa tranzytowa międzynarodowego lotniska jest „technicznie ... nie na terenie kraju”. To jest fałsz, jak mówisz. Edytuj więc, aby usunąć fałszywe roszczenie. Następnie odpowiedz na moje pytanie, czy możesz korzystać z tranzytu bezwizowego do robienia czegoś, co nie jest tranzytem.
David Richerby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.