Jaki jest oficjalny sposób ubiegania się o wizę chińską?


8

Jestem obywatelem USA i chcę podróżować do Chin. Ta strona twierdzi, że jest oficjalna http://www.china-embassy.org/eng/, ale tak nie jest .cni nie jest .govtak, więc nie wiem, czy jest oficjalna i czy mogę jej zaufać.

Czy ta strona jest legalna? Czy powinienem polegać na tej aplikacji?

Jaki jest właściwy sposób złożenia wniosku?

Odpowiedzi:


15

Tak, to oficjalna strona, a udzielone przez nią porady mają duże prawdopodobieństwo, że są poprawne. Jako dowód, znajduje się na liście stron internetowych ambasad obsługiwanych ze strony www.state.gov.

Pamiętaj, że chińska ambasada nie miałaby .govdomeny najwyższego poziomu, ponieważ nie jest to instytucja rządowa USA . Wydaje się również, że chińskie ambasady zazwyczaj używają adresu, który odpowiada państwu przyjmującemu, a nie .cnjednego, np. strona brytyjska znajduje się pod adresem http://www.chinese-embassy.org.uk/eng/, a strona francuska pod adresem http://www.amb-chine.fr/fra/ .5

Chociaż strona internetowa jest zgodna z prawem, źle ją aktualizują i są wolne od błędów.

W praktyce większość osób otrzymuje chińskie wizy za pośrednictwem agencji obsługi wiz. Chiny nie oferują Amerykanom usług pocztowych w związku z wizami, więc albo musisz udać się do konsulatu osobiście, albo zlecić to komuś - a dla większości osób oznacza to agencję wizową.

W przeciwieństwie do strony internetowej agencje wizowe nadążają za obecnymi przepisami i wiedzą, czego konsulat może się spodziewać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.