Dlaczego Google Flights pokazuje stacje kolejowe?


18

Kiedy wpisuję nazwę miasta, Google Flights często sugeruje stacje kolejowe. Na przykład, najczęściej widzę stacje centralne ( hauptbahnhof ) dla niemieckich miast.

Żadna z kombinacji, których do tej pory próbowałem, nie zwraca wyników, nawet jeśli wybiorę stacje kolejowe zarówno do wylotu, jak i do przyjazdu.

Dlaczego więc Google Flights pokazuje stacje kolejowe?

wprowadź opis zdjęcia tutaj


10
Wypróbuj dworzec kolejowy w Düsseldorfie do FRA - niektóre z tych pociągów można zarezerwować pod numerem lotu Lufthansy.
DCTLib

@DCTLib Wygląda na to, że daty, które sprawdziłem, były trochę dalekie.
Ahmedus

@DCTLib, a nie tylko loty, KLM obsługuje autobus z Montrealu do Ottawy. Dowiedziałem się, kiedy szukam lotu z Amsterdamu do Ottawy.
jwenting

Odpowiedzi:


31

Uwzględnione stacje kolejowe to niektóre z tych dworców, które są zintegrowane z podróżami lotniczymi w ramach sojuszu lotniczego i kolejowego na rzecz pojedynczych biletów.

Na przykład mogę wyszukać podróż ze stacji 30th Street w Filadelfii do Düsseldorfu Hauptbahnhof, w wyniku czego ta trasa kolejowa / lotnicza / kolejowa na Amtrak, Lufthansa (z biletem wydanym przez Stany Zjednoczone) i Deutsche Bahn:

trasa lotnicza / kolejowa

Jeśli po prostu szukam lotów z PHL do DUS, mogę znaleźć trasy tylko dla samolotów, które są szybsze i tańsze, ale jest taka opcja. Wikipedia ma listę indeksowanych przez IATA dworców kolejowych, dworców kolejowych z kodami IATA, choć nie wszystkie są rozpoznawane lub rezerwowane przez Google Flights.


2
„Samolot i załoga Deutsche Bahn” nie jest dość dokładny.
gerrit

9
@gerrit Mam szczerą nadzieję, że Deutsche Bahn i Lufthansa nie mają wielkiego dnia zmiany firmowej, w którym ludzie pociągu latają samolotami, a ludzie samolotów jeżdżą pociągami.
Zach Lipton

3
@gerrit Pociąg to po prostu samolot z akrofobią.
RM

1
Ta odpowiedź wydaje się być nieprawidłowa. Pytanie konkretnie wywołało Frankfurt HBH, który NIE ma kodu IATA. Zamiast tego wydaje się, że Google Flights obsługuje również bilety kolejowe. np. możesz wyszukać Frankfurt HBH do Monachium HBH, a to da ci opcje na DB - bez wzmianki o lotach, liniach lotniczych lub cokolwiek innego!
Dok.

1
@Doc Według linku Wikipedii, zarówno dworzec główny we Frankfurcie (ZRB), jak i dworzec główny w Monachium (ZMU) mają kody IATA.
Philipp Wendler

16

Chociaż odpowiedź Zacha jest głównie oparta na faktach dotyczących dworców kolejowych z kodami lotniskowymi, NIE wydaje się, że tak jest tutaj (np. Frankfurt HBH nie ma takiego kodu).

Zamiast tego wydaje się, że pomimo nazwy Google Flights obsługuje teraz inne rzeczy niż loty - na przykład bilety kolejowe.

Na przykład, jeśli szukasz podróży z Frankfurtu Hauptbahnhof do Monachium Hauptbahnhof, zwróci ona szereg opcji pociągiem, a żadnych opcji samolotem:

Wyniki

Zamiast tego wyszukasz podróże z „Frankfurtu” do „Monachium”. Obejmują one opcje zarówno lotów (z lotniska we Frankfurcie do lotniska w Monachium), jak i pociągu (z Frankfurtu HBH do Monachium HBH):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

We wszystkich przypadkach wybór lotów lub podróży pociągiem zabierze Cię do odpowiedniej strony internetowej, aby dokonać rezerwacji, np. Linii lotniczej takiej jak Lufthansa lub firmy kolejowej takiej jak Deutsche Bahn.


4
(Zazwyczaj Hauptbahnhof jest skrótem Hbf., Nie HBH)
mrks

15

To dlatego, że Google zdecydowało się włączyć wycieczki pociągiem do Google Flights, aby ułatwić porównanie czasu i kosztów między lataniem a jazdą pociągiem w Europie .

Blog Google Travel ogłosił tę funkcję w październiku 2015 r .:

Google dodaje pociągi do Google Flights w Europie

Każdego roku miliardy ludzi podróżują po Europie z powodów osobistych i zawodowych - często wybierają szybką kolej jako dogodną opcję. Teraz Google Flights ułatwia porównywanie czasu i kosztów jazdy w porównaniu z lotem, gdy pociągi są logiczną i dobrą alternatywą dla wielu tras lotów w Europie.

Zaczęliśmy od dodania opcji pociągów dla tras we Włoszech i Hiszpanii. Dziś z radością ogłaszamy współpracę z Deutsche Bahn w Niemczech w celu świadczenia ich ekspansywnej i szybkiej usługi kolejowej na Google Flights.

Ta wersja umożliwia korzystanie z Google Flights do wyszukiwania opcji pociągów dla 56 miejsc docelowych i prawie 400 tras w Niemczech i Europie Północnej. Popularne trasy obejmują trasy krajowe, takie jak Frankfurt-Monachium i Hamburg-Stuttgart, a także trasy międzynarodowe, takie jak Zurych-Frankfurt i Frankfurt-Amsterdam.


4

W latach 1983–1992 Lufthansa obsługiwała „loty zerowe” z Frankfurtu do Düsseldorfu, Kolonii, a później Stuttgartu. Były to pociągi ekspresowe, które były znacznie tańsze w obsłudze, a jednocześnie szybsze niż samoloty (szybsze, ponieważ na krótkim dystansie samoloty nigdy nie osiągnęły pełnej wysokości i prędkości podróży, więc nie były tak szybkie, a czas wsiadania i wysiadania z samolot i tak trwał więcej czasu niż lot). Były oznaczone marką Lufthansy, miałeś taką samą obsługę jak podczas lotu i tak dalej. Podobnie jak lot na zerowej wysokości.

Nie mają już „oficjalnych” pociągów lotniczych, ale zasada jest oczywiście taka sama. Przy średnich odległościach znacznie krótszych niż w USA, sensowne jest, aby loty międzynarodowe odbywały się na największe lotniska, a następnie mieć pociąg przesiadkowy zamiast lotu przesiadkowego. Ponadto stacje kolejowe są często w lepszych pozycjach; jeśli jedziesz na lotnisko Köln-Wahn, prawdopodobnie do centrum miasta jedzie się długą taksówką, a Köln-Hauptbahnhof jest prosto w centrum miasta i prawdopodobnie możesz dojść do hotelu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.