Wiza amerykańska działa z B-1 / B-2 i programem znoszenia wiz w dwóch różnych paszportach?


0

Dla kogoś, kto ma dwa paszporty spoza USA, jeden uprawniony do Programu Zwolnienia z Wizy (europejski) i jeden niekwalifikujący się do Programu Zwolnienia z Wizy (Izrael), ale który ma 10-letni, wielokrotny wjazd B-1 / B-2 , czy mogą zmieniać paszporty, na które wjeżdżają do USA? Z tego, co przeczytałem, wydaje się, że „działa wiza” albo nie działa (np. Krótka podróż do Kanady / Meksyku jest liczona jako część pobytu w USA), albo CBP nie patrzy na to z zadowoleniem dodatkowy wpis po krótkim pobycie poza USA). Ale jeśli wpisy amerykańskie były rozmieszczone między dwoma paszportami, czy to mogłoby pomóc?

W tym przypadku osoba ta jest żoną obywatela USA (emigranta), a zatem może ubiegać się o zieloną kartę, ale nie jest zainteresowana staniem się osobą z USA, ponieważ istnieją różnego rodzaju konsekwencje podatkowe i zagraniczne. Ale są zainteresowani spędzeniem roku lub dwóch podróżujących po USA.

Czy mogę mieć wiele ważnych ESTA w różnych paszportach? zajmuje się podobnym pytaniem, ale dla dwóch paszportów kwalifikujących się do ESTA.


Ta sama nazwa, data urodzenia, FINGERPRINTS i zdjęcie - wszystkie są zbierane w punkcie wejścia. Nuff powiedział?
Doc

Odpowiedzi:


2

Przeznaczone są wizy (i ESTA itp.) osoby , nie dla paszportów.

Cokolwiek robisz, dotyczy ciebie, a nie któregokolwiek z twoich paszportów - ciebie moc Uciekaj, ale szanse na to są niewielkie, a jeśli zostaniesz złapany, jest to dość poważne. Prawdopodobnie zostaniesz zablokowany na 10 lat, a nawet pójdziesz do więzienia za próbę oszukania urzędnika imigracyjnego.

Ponadto spędzanie większości roku w Stanach Zjednoczonych powoduje, że odpowiedzialność podatkowa staje się obowiązkowa.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.