Jak uniknąć ogromnego tunelu w Wiedniu podczas podróży pociągiem z Monachium do Budapesztu?


11

W przyszłym miesiącu muszę podróżować pociągiem z Monachium do Budapesztu. Usługi kolejowe (tzw. Railjet) kursują dość często i są stosunkowo tanie. Jest jednak problem. Jestem dość klaustrofobiczny i absolutnie nienawidzę tuneli. Małe tunele (<1 km) są wystarczająco złe, ale możliwe do zarządzania. Jest ogromnyjeden (> 20 km) tuż przed Wiedniem (pochodzący z Monachium). Technicznie rzecz biorąc, nie jest to jeden tunel, ale cały system zawierający tunel „wienerwald” i „lainzer”. Niemniej jednak są one połączone pod ziemią, więc pociąg jedzie z prędkością prawie 10 minut pod ziemią. Odetchnęłbym z ulgą, gdybym mógł oszczędzić sobie tego doświadczenia (tym bardziej, że tym razem jadę tam z małym dzieckiem, a ostatnią rzeczą, jakiej chcę, jest atak paniki, jeśli pociąg zatrzyma się pod ziemią z powodu jakichkolwiek zakłóceń) . Jak mogę tego uniknąć? Jestem zainteresowany podjęciem objazdów, jeśli to możliwe. Inną możliwością, jaka przychodzi mi do głowy, jest wysiąść z pociągu dużych prędkości na ostatniej stacji przed Wiedniem i zabrać pociąg regionalny na dworzec centralny w Wiedniu, jeśli ten pociąg regionalny nie wjedzie do tunelu. Alternatywnie mogę wziąć całą podróż autobusem, ale jak powiedziałem, będę z małym dzieckiem, więc wolałbym pociąg, gdybym mógł uniknąć tego tunelu. Wszelkie porady są mile widziane.


2
Dziwne pytanie. Wybierz inną trasę? Via Praga, Włochy? Leć zamiast?
Tomas Do

1
Jakiej porady oczekujesz?
Newton

1
@ Tomas: Praga, Włochy: ogromny objazd. Nie muszę unikać wszystkiego, tylko ten tunel. Może istnieje sposób na mniejszy objazd. Może ktoś wie, gdzie dokładnie wysiąść z pociągu, aby dostać się pociągiem regionalnym, który omija tunel. Może Jeśli wysiądę na ostatniej stacji przed Wiedniem, nie będzie żadnych pociągów regionalnych. Nie wiem. Może mogę dostać autobusy, ale może nie mogę. Byłoby wspaniale wiedzieć z góry. Latanie jest opcją, ale może być drogie. Wolałbym pociąg, gdybym mógł uniknąć tunelu.
Sanyifejű

2
@Thorsten Nie wiem. Unikam nawet wind. Miałem niezadowolenie z podróży przez ten ogromny tunel (dwa razy) i było okropnie, chociaż pociąg wcale się nie zatrzymał. Biegał z tunelem z prędkością prawie 220 km / h, ale nadal był okropny.
Sanyifejű

1
@Newton Coś w tym stylu: musisz wysiąść z pociągu o godzinie XX, wsiąść do pociągu regionalnego / autobusu / statku / cokolwiek, co jedzie do YY, co zagwarantuje uniknięcie tunelu, i wysiąść w Vienna Central, Meidling itp. I możesz kontynuować Twoja podróż
Sanyifejű

Odpowiedzi:


13

Jeśli chcesz ominąć długi tunel Wienerwald, musisz wysiąść na St. Pölten i wsiąść w inny pociąg do Wiednia.
Jeśli spojrzysz na mapę kolejową ( http://www.bueker.net/trainspotting/map.php?file=maps/austria/austria.gif ), zobaczysz, że jest druga linia z St. Pölten do Wiednia (linia tunelu jest nadal zaznaczona na mapie jako w budowie).
Teraz planuje się znaleźć stację na trasie drugiej, starszej linii i dodać ją jako punkt przelotowy w bahn.de lub oebb.at.
Na Mapach Google widzę, że taką stacją jest Neulengbach. Jeśli wejdę na tę stację jako „przez”, otrzymam połączenie, które jest 1 do 2 godzin dłuższe niż bezpośredni Railjet (8 lub 9 godzin zamiast 7). Oczywiście wymaga to zmiany pociągów co najmniej dwa razy.

Mam nadzieję że to pomoże. Istnieją tylko dwa małe tunele na alternatywnej trasie (o długości 300 m).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.